Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 17 éves...

Mit tennétek ha a 17 éves lányotok egy 16 éves fiútól terhes lenne és megakarják tartani?

Figyelt kérdés

#terhesség #abortusz kizárva
2023. aug. 4. 23:00
 81/97 anonim ***** válasza:
95%

78as becsülendő? 16 évesen én is azt mondtam, ha terhes lennék megtartanám, mert fogalmam sem volt mivel is jár valójában.

32 évesen született végül a fiam, hát, azt mondom, ha ezt 16 évesen kellett volna végigcsinálnom, akkor lehet hogy egy év után lelépek. Tinikén romantizálva van a gyerekvállalás, az összes nekik szóló könyvben és filmben csak a pozitív oldala szerepel.


3 éves koráig egy éjszakát nem aludtam végig, sőt, az első egy évben, ha az összesen 4 óra összejött már boldog voltam. Volt hogy percek estek ki az emlékezetemből annyira ki voltam merülve.

2023. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
0%

70es: ki beszélt itt arról,hogy én mennyiben vettem részt a gyerek nevelésében? Most tehetek én arról, hogy a gyermek 10 honapos korában az anyukája felmutatta nekem a nagykést,mikozben a gyermeket tartottam a kezemben?! Nem,nem tehetek róla, ahogy a többi viselt dolgárol sem. Itt szó nincs arról, hogy én elmenekultem volna a gyermeknevelés felelőssége alól! De bocsánatot kérek, van egy pont, amikor a gyerek érdeke az,hogy a szülei a továbbiakban ne legyenek egyutt. A kisgyermek meg legritkább esetben kerül az apjához ennyire kicsi korban. De ennyit rólam, nem igazán az én családi életem a téma, hanem a kérdező által felvetett probléma. Ahol ha jól tudom, a szülők együtt vannak, vagyis a gyermeknevelés különböző terhei megoszlanak közöttük. A pénzen való nyávogást meg még mindig nem értem. A hozzászólók itt tudnak arrol, hogy a gyermek leendő apja kijelentette, márpedig ő megtagadja a munkát, nem megy el dolgozni? Miért kell prejudikálni egyből?

Egyeseknek itt alapveto gondja van a szovegértelmezéssel is. Ki beszélt itt arrol, hogy ezen fiatalok példáját bárkinek is követnie kellene?! Senki. Ki beszélt arról, hogy Afrika népek példáját kellene kovetni. Szintén senki. Ettől még tény a tény : szakemberek előrejelzése szerint Afrika lakossága 4 milliárd lesz a század végére, ,nyilvánvaló hogy ebből jó néhány száz millió nem ott fogja keresni a boldogulását. Mivel alapvetoen másként tekintenek a gyermekvállalásra. Ez itt nekünk valami nagyon földtől elrugaszkodott, lehetetlen néző pontnak tűnik, csak éppen hosszabb távon ők fent maradnak, mi meg a pénzügyi dolgok miatti nyammerolás közben szépen kihalunk. Mondjuk néhány hozzászólót tekintve,lehet nem is akkora baj,ha nem örökítodik tovább bizonyos fajta embertípus...

2023. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
18%

72es: ha valaki 17 evesen nulla bevétellel rendelkezik, ki vagy te, hogy kijelentsd, az illető 18-19-20 évesen is nulla bevétellel fog rendelkezni? Semmiféle alapod nincsen arra, hogy ilyen állításokat tegyél! Majd kiderul 2-3 év mulva, fel tudott e noni a feladathoz. Remeljuk, igen. Albérlet: miért kellene egybol a gyereket az unokával egyutt kirugni otthonrol, ráadásul a mai albérlet árak mellett?

Mi van akkor , ha abortuszra megy a lány, ott elcseszik neki, és soha többet nem lehet gyermeke? Történt már ilyen? Nem is egyszer. Persze aláirom, olyan is történt, hogy egy nő szülés kozben sajnos elhalálozott. Szóval a jövőt nem láthatjuk előre. Tiszteletben kell tartani a fiatalok döntését és lehetőség szerint segiteni öket.

2023. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
85%

Remélem troll vagy és nem komoly, amit írsz. Nem hiszem el, hogy egy felnőtt ember így gondolkodhat. Amúgy meg nemrégen találtam rá egy 2017-es kérdésre, ami pont a témához kapcsolódik, hogy miért is nem jó tizenévesen gyereket vállalni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2023. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
0%
75os: milyen alapon is állitod,,hogy az afrikaiak nem mennek orvoshoz, vagy hogy nem furdenek? Jártál Afrikában és megkérdezted őket? Nyílván a népességuk és a születéskor várható élettartam azért nő náluk folyamatosan, mert nem mennek orvoshoz. Nyilván a gyermekhalandoság is azért csökken náluk, mert nem mennek orvoshoz. Nyilván Nigéria lakossága is azért négyszerezodott meg az elmúlt 70 évben,mert nem jártak dokihoz.
2023. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
5%
84: Nos, egy általánosítást teszel, ennyi. Vannak emberek, akik már tizenéves koruk végén is alkalmasak gyermekvállalásra, és vannak sokan, akik felnottkorukban sem lesznek soha alkalmasak (ld számtalan gyermekgyilkos/pedofil/bántalmazo apa, ritkábban anya). Másrészt nem az volt a kérdés, hogy általában biztatnék valakit arra, hogy tizenéves korban gyermeket vállaljon. Arra egyértelműen az lenne a válaszom : nem! De itt már bekövetkezett a fogantatás, a két fiatal egybehangzoan,egyértelműen kijelentette,,ők szeretnék megtartani a gyermeket. Innentől kezdve érvényét veszíti az, mit gondol az ember, általában, a fiatalok gyermekvállalásáról. A konkrét esetre kell koncentrálni és megtenni mindent,hogy a következő kritikus 2-3 év, amíg átlépnek szuloként a felnőttkorba, minél zökkenőmentesebben történjen a család számára.
2023. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
92%
85ös igen jártam Afrikában. És nem, nem mennek orvoshoz mivel nincs náluk orvos. Legalábbis az átlag kisvárosokban, nagyvárosba eljutni meg elég keveseknek van pénze...és fürdeni se nagyon tudnak, mivel a települések 70%án nincs kiépített csatornahálózat, a tisztálkodást közkútról(már ha működik) oldják meg.
2023. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
4%
Én sokkal olcsóbban kihoztam a kicsi dolgait, mondjuk én nagy natúr kencés voltam, bevált neki minden. A tápszer biztos drága, meg a választott oltás is, nekünk csak a kötelezők vvoltak
2023. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
86%

Az én gyerekem kórházba került annyira allergiás lett az egyik krémre így maradtunk annál az egy drágánál ami bevált.


Oltásnál meg, nem tudtam volna megbocsájtani magamnak, ha miattam hal meg vagy lesz nyomorék a gyerekem, az ismerősi körben volt példa erre, az oltással megelőzhető lett volna, a kisfiú másfél évesen megvakult és nagy százalékban megsüketült.

2023. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
88%

"ki vagy te, hogy kijelentsd, az illető 18-19-20 évesen is nulla bevétellel fog rendelkezni?"

Sehol egy árva szóval nem jelentettem ki hasonlót se, de most jelenleg egy büdös fityingje nincs, márpedig abból nehezen lehet gyereket nevelni. Ilyen alapon egyénként ki vagy te, hogy kijelentsd ennek az ellenkezőjét, hmm?

"Semmiféle alapod nincsen arra, hogy ilyen állításokat tegyél!"

Mert neked aztán rengeteg alapod van kijelenteni egy agyatlan, felelőtlen 17 évesről, - akinek annyi sütnivalója volt, hogy tudatos lett terhes a pucér seggére - hogy majd terhesen, érettségi nélkül pénzt fog szerezni. Terhesen senki nem fogja felvenni, érettségi nélkül szintén. Mégis miből fogja addig nevelni, pelenkázni, ellátni, öltöztetni stb azt a gyereket?? Jaa, majd anyu meg apu megoldja, nyilván.

"Albérlet: miért kellene egybol a gyereket az unokával egyutt kirugni otthonrol, ráadásul a mai albérlet árak mellett?"

A mai albérlet árak mellett? Erre talán gyerekcsinálás előtt kellett volna gondolni, ha már akkora nagylánynak érzi magát a kisasszony. :)

Miért evidens, hogy a szülőknek kell fenekestül felforgatni a saját életüket, csak mert a lányuk babásat akar játszani? Ha ahhoz elég felnőttnek érezte magát, hogy gyereket csináljon gyerekként, akkor tessék ahhoz is felnőttnek éreznie magát, hogy el is tartsa és felnevelje. A szülőket talán megkérdezte valaki, hogy szeretnének-e újra gyerekbőgést hallgatni és alkalmazkodni egy csecsemőhöz? Nem, akkor meg?

Ők már felneveltek legalább egy gyereket, teljesen érthető, ha nyugalomra vágynak és nem elölről kezdeni az egészet. Arról nem beszélve, hogy jó eséllyel egy 17 éves gyerek szülei még javában dolgoznak, mégis ezt hogy fogják kivitelezni, ha éjszakákon át ott bőg mellettük egy újszülött?

"Mi van akkor , ha abortuszra megy a lány, ott elcseszik neki, és soha többet nem lehet gyermeke?"

A mai modern technológia mellett ennek az esélye elenyésző, nem mellesleg jóval magasabb a szülés közbeni elhalálozás aránya, mint az abortusz közbeni bárminemű komplikáció! Szóba csűrheted, de egy abortusz még mindig jóval biztonságosabb, mint egy terhesség és szülés. Ilyen alapon ne menj utcára se, mert bármikor elüthet egy autó. Az esély bármire megvan.

"Tiszteletben kell tartani a fiatalok döntését és lehetőség szerint segiteni öket."

Majd, ha ők is tiszteletben tartják a szüleik döntését, miszerint nem kívánnak egy újabb csecsemőt a nyakukba venni. A tisztelet nem jár csak úgy, azt ki kell érdemelni, márpedig az, aki 17 éves iskolásként szándékosan és tervezetten teherbe esik a szülei kontójára, mindezt az ő megkérdezésük nélkül, az mindent érdemel, csak azt nem, hogy a szülei "tiszteletben tartsák" őfelsége önhatalmú döntését. Egyedül döntöttek a gyerekről, akkor mos egyedül is vállalják érte a felelősséget, ez így működik.

2023. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!