Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 17 éves...

Mit tennétek ha a 17 éves lányotok egy 16 éves fiútól terhes lenne és megakarják tartani?

Figyelt kérdés

#terhesség #abortusz kizárva
2023. aug. 4. 23:00
 71/97 anonim ***** válasza:
85%
Én is ezt gondolom, nehogy már anyagi felelőtlenségre bátoríts másokat, mert valahogy ki tudtad fizetni a gyerektartást, meg majdnem 50 éves korodra sikerült utaznod párat a fiaddal, akit nem is te neveltél fel...
2023. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
96%

"ezt a sok anyagi okokból rettego figurát"

Te mitől beszélsz? Adott egy 17 éves, iskolás, NULLA bevétellel rendelkező félig gyerek. Ezt nem anyagi okokból rettegőnek hívják, hanem értelmes, realitás talaján járó emberi gondolkodásnak! De végülis igazad van, biztos sikerül majd nulla bevétellel etetni, itatni, pelenkázni, ruháztatni a gyereket meg kiságyat, babakocsit stb-t venni.

"Ember, manapság még egy 30 évesnek sincs túl sok eselye arra hogy onállo lakása legyen."

Arra viszont van, hogy BÉRELJEN. Senki nem azt írta, hogy vegyenek lakást, de az a minimum, hogyha már gyereket vállalsz, akkor azt nem a szüleid nyakára vállalod!

"Mégis miből, hogy? A havi nettó 400 ezrébol."

Tudod ez a 400 ezer pont 400 ezerrel több annál, mint amit a 17 éves iskolás gyerek keres. :) Ha meg már ketten kerestek 400-at, az bizony 800, arra azért lehet egy gyereket vállalni.

"Bezzeg Afrikában nem ez a gondolkodasmod a menő"

Milyen igaz, dugjunk mi is, mint a nyulak és potyogtassuk ész nélkül tizenx gyereket, akiknek aztán még a minimum is alig tudjuk megadni, akik aztán éheznek és elég sokszor éhen is halnak! Micsoda felelősségteljes viselkedés és csodálatosan remek ötlet ez valóban. 🤦🏻‍♀️

Elég szomorú, hogy majd 50 évesen ilyen gyerekes, éretlen módon gondolkozol. Az meg nonszensz, hogy te hétvégi apukaként osztod az észt az anyagiakról, aki ügyesen fizette azt a havi néhány tízezer Gy-t és ügyesen elvitted pár helyre a fiadat. Nem is értem mit várunk egyébként a tiniktől, mikor ilyen alacsony értelmi képességekkel rendelkező, totál felelőtlen, éretlen emberek nevelik őket...

2023. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
100%
61es te valami elmebeteg katolikus vagy? Azok ilyen klinikai esetek
2023. aug. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
95%

"Amúgy a válás bűn"

Eszed tokját, azt. Ellenben ilyen elmeháborodott módon gondolkodni szerintem sokkal nagyobb "bűn", vagyis inkább elmondhatatlanul KÁROS!

2023. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim ***** válasza:
91%
66os akkor gondolom te orvoshoz se mész meg nem is fürdesz, mert Afrikában se szoktak? Meg enni is csak nyers ételeket eszel, és azzal házasodsz akit a főnököd kijelöl, akkor is ha az anyád vagy a testvéred, mert afrikában is ez a divat?
2023. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
7%

Hányinger ami itt megy, komolyan.

"A mi kontónkra ne hozza a babát!!"

"Adja örökbe, hogy felneveljék más szülők!!"

Itt mindenki megbuggyant? Hát elég szomorú hogy ilyenek vállalnak gyereket :(

Én mit szólnék? Ha tervezték volna, biztos kikérdezném őket, hogy tudják-e azt, mekkroa felelődséget vesznek a nyakukba, és hogy 20 évig minimum össze lesznek kötve..

Ha a lány azt mondaná, mégse kell neki, akkor mi örökbe fogadnánk

2023. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
89%

76os igazad van szüljön mindenki 13 15 évesen hiszen az olyan csodás rózsaszín habos bárányfelhő élet...


De ha te mosolyogva veszel a nyakadba újabb havi 100 ezer költséget úgy hogy ne adj isten van még a buta lányodon kívül kisebb tesó is akit el kéne tartanod.



De valóban, mi buggyantunk meg nem is az aki támogatja a gyerekét abban hogy tönkretegye az életét...


Lehet meglep, de nem mindenki él úgy, hogy neki beleférjen.


Nekünk 60 ezer a havi tápszer, 30 a pelenka, egy éves koráig 110 ezer a választható oltások, havi 50 ezer a fejlesztés, csak a napteje 8000, fürdető-testápolója 13000 mert extra érzékeny bőrű

Ha meg tervezte 17 évesen, akkor biztos azt is megtervezték hol fognak élni és miből tartják el magukat(nem mamahotel és nem papabank)

2023. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 1Léna ***** válasza:
16%

A gyermek ajándék. Én támogatnám őket. Az unokám élete ugyanolyan értékes mint a szüleié.

Ha hibáztam a nevelésben elismerem, hogy ez lett a következménye amiért nekem is felelnem kell.

Más szempontból lehet, hogy pont jól neveltem, mert védik és akarják azt a gyermeket aki megváltoztatja az életüket.

A fiúnak a szülei is felelőséghordozók mert a fiú is kiskorú.

Becsülendő a fiatalokban, hogy örülnek a gyermeknek.

Minden válaszoló a saját álláspontját képviseli, ez természetes.

Jobb egy új életnek elsőbbséget adni. Családi összefogással lehet a körülmények hozzáigazításán fáradozni. Az ilyen helyzetek közös megoldása erősíti mmeg a családi összetartozást. Erősíti a kapcsolatokat a családon belül és ez kihatással van az egyébb kapcsolataikra is.

2023. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
91%
Persze, a fiú lelép fél év múlva, a szülei meg majd felelősséget vállalnak, ez pont így szokott lenni :)
2023. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg jobb a már MEGLÉVŐ életeket előtérbe helyezni és elsőbbséget adni egy fejletlen embrióval szemben!

Semmi becsülendő nincs abban, hogy agyatlan, iskolás gyerekként, nulla bevétellel, saját otthon/albérlet, munka és munkatapasztalat nélkül a pucér hátsójukra akarnak szülőset játszani. Ennek a neve felelőtlenség, még hozzá óriási.

2023. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!