Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék segíteni a Anyumnak?

Hogy tudnék segíteni a Anyumnak?

Figyelt kérdés

Anyum nagyon rossz körülmények között él otthon ahonnan már 3 éve eljöttem, pont emiatt. Házban nincs fűtés sajnos, de ha lenne is, nem tudna magának venni tüzelő anyagot, mivel közmunkán dolgozik és az a 70 ezer ft havonta semmi. Próbáltam neki jobb munkát keresni hogy legalább 200 ezret keresen havonta, de sajnos azon a környéken nincs munkalehetőség. Neki meg a legnagyobb hátránya hogy nagyrészben csak közmunkán dolgozott.


Sokszor lemegyek megnézni hogy mi van vele, de megmondom az őszintén, nagyon rossz ilyen körülmények között látni, és hát lelkileg levisz az életről ez a helyzet. Én segíteni szeretnék neki, de mindenhez pénz kell. Esetleg nem tudtok valami alternatívát amivel tudnék segíteni?!



2023. aug. 18. 08:25
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%
Ha kertes ház akkor veteményes? Egy két dolgot nagy mennyiségben hogy jusson eladásra? Vagy sok minden hogy megtermelje magának? A vető mag nem olyan drága.
2023. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
59%

Látom, fogalmad sincs!

A vetömag is elég drága, de ahhoz, hogy rendesen teremjen is valami, kell egy csomó növényvédöszer, mütrágya, rengeteg víz - és ezek is igen sokba kerülnek.

Másrészt kisebb helyeket (falu, kisváros) rengeteg embernek van kertje, nem igazán van, aki megvegye a terményeket.

2023. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
68%
#32 Onellatas! Nehany eve nagy divat. Amugy a #31 teljesen jol irja. O megoldasokat keres, nem kifogasokat. 😉
2023. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%
#29 Mar irtam! De 200 ezerert elmenni gyarba rabszolganak, nem palya. 🤷‍♀️ Nem ez a kovetendo pelda! 😈
2023. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
74%

200 ezer plusz a lakhatàs!!! Nagyon nem mindegy, amikor màr egy szoba bérlése is 50 ezer plusz rezsi.

És ez csak a betanulàsi idöszakban ennyi utàna több.


Fejlödni igenis követendö példa, nem pedig vegetàlni egy fütetlen viskòban 70 ezerböl. Valahol el kell kezdeni a fejlödést!

2023. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%
#35 Szegyen a 200 ezer es a rabszolgamunka! Vicc az egesz, itt nincs fejlodes, vegetalas es nyomorgas van a munkasszallon! Miert kene mar szobat berelnie, ha ott a haza? Ott kell a futest megoldani, nem munkasszallokra es olyan fizetesre buzditani barkit, ami még az ehenhalashoz is keves. 😉🤷‍♀️
2023. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
81%

36 Azért mert ha kap is pl egy kàlyhàt valakitöl szàmoljunk: 10 màzsa fa egy hònapra kb 50 ezer ft... És neki van 70 ezre MINDENRE. Nem fog kijönni a matek.

Hiàba bizonygatod, hogy ez jobb, attòl még azok közt lehet akit említenek a hírek, hogy megfagyott a sajàt hàzàban.

2023. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
32%

#32 látom fogalmad sincs.

A pár száz forintos vetőmag drága?

Műtrágya, növényvédő szer nélkül is lehet csinálni ha nem nagyiparban akarod. Egészségesebb is.

Öntözni kell, ez tény, de ha van fúrt kút ez is olcsóbb.

És nem, vidéken is az a ritkább ha van egy háznál veteményes. Én már csak tudom, alföldi faluból származom, már 15 évvel ezelőtt is az én családom volt az egyetlen akinek volt veteményese.

2023. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
35%
#37 Ismetlem: onkormanyzat, csaladsegito, Maltaiak, kulonbozo vallasi szervezetek tudnak segiteni. Es a kozmunka mellett, helyett napszam, ilyesmi, vetemenyes, onellatas, abbol telire is el tud tenni. A fara valot is ossze lehet gyujteni mellette.
2023. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
75%

Mert a napszàm ami bizonytalan, van hogy kimennek de nem kell annyi ember jöhetnek haza... Az alkalmi napszàm jobb mint a bejelentett fix kereset?

Én tényleg szegény faluban nöttem fel, làttam hogy megy.

2023. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!