Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék segíteni a Anyumnak?

Hogy tudnék segíteni a Anyumnak?

Figyelt kérdés

Anyum nagyon rossz körülmények között él otthon ahonnan már 3 éve eljöttem, pont emiatt. Házban nincs fűtés sajnos, de ha lenne is, nem tudna magának venni tüzelő anyagot, mivel közmunkán dolgozik és az a 70 ezer ft havonta semmi. Próbáltam neki jobb munkát keresni hogy legalább 200 ezret keresen havonta, de sajnos azon a környéken nincs munkalehetőség. Neki meg a legnagyobb hátránya hogy nagyrészben csak közmunkán dolgozott.


Sokszor lemegyek megnézni hogy mi van vele, de megmondom az őszintén, nagyon rossz ilyen körülmények között látni, és hát lelkileg levisz az életről ez a helyzet. Én segíteni szeretnék neki, de mindenhez pénz kell. Esetleg nem tudtok valami alternatívát amivel tudnék segíteni?!



2023. aug. 18. 08:25
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, kaptál sok jó ötletet, ebből valogathatsz vagy lehet kifogásokat keresni mint itt egy pár válaszoló.
2023. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Jó sokan irtatok, köszönöm. Sajnos igen, magától nem nagyon akar váltani munkát hogy jobb legyen, messzebb helyeken meg elveszett lenne nem még külföldön. Igen kevés 200 ezer de neki nagyon jól jönne az is. De mikor még ott laktunk is segítettük testveremmel, meg mondtuk neki hogy keresen jobb munkát, terelgetni akartuk de sajnos nem indult meg soha a konfortzonajabol. És hát ezt mi is meguntuk. Haz eladás se jöhet szóba mivel a másik testvérünk ott él. De ő se segíti inkabb csak lehuzza...
2023. aug. 19. 07:37
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

De az hogy lehet, hogy ketten is élnek a házban és nincs fűtés? Enyhék a telek, de nem ennyire. Gondolom kémény van, de nincs kályha? (Feltételezem a gáz- vagy elektromos fűtés a költségek miatt nem jön szóba.)


Ha sikerül egy használt kályhát keríteni, utána fát kellene. Megnézni, van-e szociális tűzifa-támogatás. Azon kívül körül lehet kérdezni a településen, hogy van-e elbontandó fészer, fakerítés stb, amit tüzelőfának elvihetnének. Én 2 konténer bontott fát vitettem el pénzért idén, előtte kérdezgettem a falubelieket, nem kellene-e tüzelőnek, de itt nem kellett senkinek. Szerintem minden faluban van pár ilyen bontandó fészer, amit bontásért cserébe odaadnak, az fűteni jó (általában kezeletlen, régi fa). Tesóddal segìthetnétek bontani és szállítani.


Ettől még persze kevés a 70 ezer, az biztos, minden forintot be kell osztani. Ha tesó nem keres pénzt, őt kell munkásszállós melóra küldeni, hogy kezdjen magával végre valamit.

2023. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
81%

"A pár száz forintos vetőmag drága?"

IGEN, drága, mert nem EGY csomag vetömag kell, föleg, ha eladásra is akar valaki termelni, hanem jóval több. Másrészt a havi 70 ezer Ft-ból ezer Ft is számít, annyival kevesebb jut kajára! (Az, hogy esetleg fél év múlva lesz paradicsom, nem segít, ha ma nincs mit enni!)


"Műtrágya, növényvédő szer nélkül is lehet csinálni ha nem nagyiparban akarod. Egészségesebb is."

Elvileg igen, de csak akkor, ha a körülmények megfelelöek, ha minden szomszéd permetez, akkor a kártevök a "natur" helyeken jönnek össze tömegesen, tápanyag nélkül meg nem fog semmi teremni. (És megin megemlíteném, hogy elvileg egy részét el kellene adnia, hogy legyen valami értelme, nyamvadt, beteg, kukcos terményt meg senki nem vesz)


"Öntözni kell, ez tény, de ha van fúrt kút ez is olcsóbb."

Csak nem sok helyen VAN fúrt kút, újat furatni meg igencsak drága mulatság, emellett sok helyen a kutakban is alig van víz, ha száraz év van, marad a vezetékes, ami meg borzasztó drága.


"És nem, vidéken is az a ritkább ha van egy háznál veteményes. Én már csak tudom, alföldi faluból származom, már 15 évvel ezelőtt is az én családom volt az egyetlen akinek volt veteményese."

Ahol megfelelö körülmények vannak, alkalmas a terület zöldségtermesztésre, ott VANNK veteményesek, ahol nincs, ott azért, mert nem érdemes.


Sok (több mint 30) éve van kertem, ahogy minden második embernek a környéken, hidd el, van tapasztalatom. Amiért nekem megéri, hogy én tényleg vegyszer nélkül termelek saját használatra, árban ugyan ráfizetek, de a minöség miatt csinálom, az viszont a pénz mellett rengeteg plusz munkát, idöt jelent,

2023. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarja elhagyni a komfortzónát, meg a tesód is élősködik rajta, semmit nem tudtok tenni ellene.
2023. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
Azért nincs fűtés mert 1 szintes a ház lent laknak ott fűtenek kalyhaval, de anyum fent lakik a felső szinten és ott nem tud fűteni sajnos.....Nem tudom mi lenne a legjobb, hogy ő miért nem akar kiszakadni onnan hogy jobb legyen.
2023. aug. 20. 11:08
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely nélkül nem lesz jövedelme. Muszáj munkahelyet keresnie. Fűtetlen házban nem lakhat, mert meghal. Beteg? Iskolázatlan?
2023. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Nem beteg, csak egyszerűen nem akar többet,vagy is akarna de nem tesz érte,helyette nem tudok munkát keresni,vagy elmenni az interjúra..... Egyszer találtam neki munkát én jobban örültem mint ő, ő el se ment beadni a jelentkezését,akkor mit tudok tenni.... reménytelen
2023. aug. 22. 06:05
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós. Orvosi kezelésre szorul, mert ebben az állapotában nem tud élni.
2023. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!