Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Építsem le az anyámmal való...

Építsem le az anyámmal való kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Anyukám már több, mint 1 éve rákos. Mióta kiderült a betegsége teljesen megváltozott, rideg és távolságtartó lett, sőt még rosszindulatú is. Mindenbe beleszól, kritizál, megmondja a tutit. A kezelések miatt eléggé rosszul van, így próbáltam idáig türelemmel és megértéssel hozzáállni. De màr ott tartunk, hogy az unokáját is kritizálja, lesajnálja és olyanokat mond, hogy mekkora szívás az unokája állapota, hogy kitolt velünk az élet és reméli a többi unoka nem lesz ilyen. Ha nagyobb lesz majd adjam be valahová, mert tönkre fogja tenni az életemet. (A gyerekem autista.)

Nagyon rosszul esik, hogy így áll a gyerekemhez, mert ő egy tündér, igazi jó szívű, barátságos, okos kisfiú. Anyukám viszont egyáltalán nem tudja őt elfogadni és velem szemben is nagyon bunkón viselkedik a betegsége óta.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Legszívesebben elküldeném a sunyiba, de a betegségére való tekintettel nem tettem meg idáig.



2023. szept. 4. 13:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell teljesen csak fogd vissza.
2023. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%
Ez sokkal bonyolultabb kérdés, meg komolyabb is, mint hogy a gyakorin látatlanban megválaszoljuk. Nem ismerjük az előző arcát, nem tudjuk, alapból milyen volt. Ha mindig is rosszindulatú volt, csak eddig valahogy nem tűnt fel, de most, hogy visszagondolsz, tulajdonképpen tényleg, akkor a sorsára lehet hagyni. De ha eddig normális megfelelő anya volt, és a kérdésből arra lehet következtetni, akkor a betegsége hozza ezt ki belőle, ez nem ő. Milyen rák? Mert az agydaganat vagy agyi áttét személyiségváltozást okoz, de éppenséggel okozhatja másfajta daganat is. Ő most retteg, el kell búcsúznia az élettől, mindene fáj, és fizikailag még jobban hazavágja a kemó, nincs ereje kedvesnek lenni, mert a saját halálfélelme jelenti számára a világot. Haragszik a világra, a sorsra, minden élőre, ez érthető. em tudja kontollálni a saját testét, ezért kívül keres valamit, amit kontrollálhat. Nincs abban az állapotban, hogy szeretni tudjon, mert élete mélypontját, és egyben a végét éli. Nagyon fifikásan még egy olyan lehetőség is felmerül, hogy szándékosan mérgesíti el a viszonyt, hogy könnyebb legyen nektek az elválás. Pszichológusra lenne szüksége neki is, hogy valakivel ki tudja beszélni a félelmeit, erre a kórházban lehet lehetőség (onkopszichológus), meg neked is, hogy ezt a felkavaró helyzetet elviseld, esetleg a legoptimálisabban kezeld. Esetleg egy finom, megértő, nem számonkérő beszélgetést meg lehet vele próbálni, hogy nektek nagyon rosszul esik, hogy így beszél veletek, miközben ti szeretettel bántok vele. Jó lenne, ha kiborulna a bili, és elsírná magát, és katartikusan egymás nyakába borulnátok, átszakadna a köztetek felépült gát. Szenved ő is, nem az a célja, hogy titeket bántson, csak most nem képes pozitív érzelmeket adni.
2023. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
20%

"Nagyon fifikásan még egy olyan lehetőség is felmerül"

Lehet amiatt mert férfi vagyok, de én minden formában útáltam és útálni is fogom az alakoskodást, a fifikázást, a szerepjátszást. Legyen kedves mindenki körülöttem önmagát adni, és akkor fogok alkalmazkodni hozzá. De egyik alkalommal így fifikázunk, másik alkalommal meg úgy fifikázunk, sosem fogom fogom tudni, hogy 3-4-5 arcból amit mutat az illető, melyik a valódi arca...

Nekem ne fifikázzon senki!

2023. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
31%

13-as: Igazad van. Én nő vagyok, de én se szeretem az alakoskodást. Nem szabad fifikáskodni családon belül.

12-es: Ha valaki valóban szereti a családtagját, akkor nem célja a szeretetkapcsolat szétrombolása a halála előtt. Hiszen a legnagyobb értékünk az életben az, hogy szeretjük egymást. Szeretetben kell elválni. A szeretet szétrombolása a legnagyobb bűnök egyike a világon. Aki direkt bántja a családját, az nem szereti őket. Pl ez az asszony az autista unokáját is gyűlöli.

Agydaganat valóban okozhat személyiségváltozást, de az a gyanúm, hogy itt nem erről van szó. Vannak olyan betegségek, ahol lehet személyiségváltozás, pl. a demencia is ilyen, agysérülések is okozhatnak ilyet, de én azt gyanítom, hogy itt nem ez van jelen. Erről orvost kell megkérdezni.

Ha valaki közeledni érzi a halálát, akkor minden átértékelődik. Ilyenkor a jó emberek a szeretet felé fordulnak, van, hogy még a haragosaikkal is kibékülnek, de ha velük nem is, a szeretteikkel igyekeznek minél több időt tölteni és szeretni egymást, amíg lehet. Aki sose szerette igazán a családját, párját, arról lehull az álarc, mert nem fűződik több érdeke a szeretet mímeléséhez, amit addig azért csinált, hogy kihasználjon másokat. Sokan önzésből szülnek. Pl. bizonyítani akarnak, hogy erre ők is képesek, nincsenek lemaradva a rokonokkal folytatott versenyben (mintha lenne ilyen verseny...), vagy pl. a gyereket maguknak nevelik, nem engedik önállósulni se, mert kell a társalkodónő anyucikának. Ilyen szülők gyakran kiskorban le is passzolják pl. a nagyszülőknek, mert idegesíti őket a kicsi gyerek, később láncolják magukhoz, amikor már "használható". Rengeteg ember nem tud szeretni, mert őt se szerették a szülei, az ilyen a súlyos betegség idején már nem tudja mímelni a dolgokat.

2023. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
73%
Te nem nyilatkozhatsz más helyében, 14-es, te nem vagy a másik. Semmit nem tudsz a nő korábbi életéről.
2023. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
31%
15-ös: Igazad van. Lehet, hogy tényleg kissé túlgondoltam. Ennek ellenére nekem az jött le a történetből, hogy itt a beteg anya nem szereti a családját.
2023. szept. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen rák okozhat viselkedési problémákat. Nagyapám vastagbélrákjának egyetlen tünete a brutál személyiségváltozas, ami nagyjából előtte fél évvel kezdődött. Ezen kívül semmi, a laborban egy magasabb süllyedés. Egy rutin ultrahangon derült ki, mert a lánya, nagynéném cipelte mindenhová, mivel nem tetszett neki ez az egész. Ő demenciára gyanakodott.


Nem tudom hogy mi lehetett az oka, de tényleg ez volt...


Amúgy a kérdezőt jól megverte a sors minden irányból, sajnálom és kitartást!! :-(

2023. szept. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, anyukaként tényleg ennyire életképtelen vagy, hogy még a saját gyerekedért sem baxod rá a telefont az anyádnak nevezett cemendére? Érdekes, nekem egészségesen is ilyen mocsok természetű az anyám, és pulya nélkül is röhögve megteszem, ha tirpák-bocs neked és a kommentelőknek is, ha vannak nyíregyi és/vagy szlovák rokonok- módon viselkedik.
2023. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
18-as, ne hozd a másik kérdésébe a saját ordítóan megemésztetlen nyomorodat, köze nincs a témához!
2023. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%
#18 Cemende... az vagy te!
2023. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!