Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Építsem le az anyámmal való...

Építsem le az anyámmal való kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Anyukám már több, mint 1 éve rákos. Mióta kiderült a betegsége teljesen megváltozott, rideg és távolságtartó lett, sőt még rosszindulatú is. Mindenbe beleszól, kritizál, megmondja a tutit. A kezelések miatt eléggé rosszul van, így próbáltam idáig türelemmel és megértéssel hozzáállni. De màr ott tartunk, hogy az unokáját is kritizálja, lesajnálja és olyanokat mond, hogy mekkora szívás az unokája állapota, hogy kitolt velünk az élet és reméli a többi unoka nem lesz ilyen. Ha nagyobb lesz majd adjam be valahová, mert tönkre fogja tenni az életemet. (A gyerekem autista.)

Nagyon rosszul esik, hogy így áll a gyerekemhez, mert ő egy tündér, igazi jó szívű, barátságos, okos kisfiú. Anyukám viszont egyáltalán nem tudja őt elfogadni és velem szemben is nagyon bunkón viselkedik a betegsége óta.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Legszívesebben elküldeném a sunyiba, de a betegségére való tekintettel nem tettem meg idáig.



2023. szept. 4. 13:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a helyzetben nem kell a súlyos beteget leépíteni, mert pár éven belül valamerre eldől a dolog (gyógyulás vagy halál). Nagyon nehéz a kérdezőnek, szerintem próbálja elereszteni a füle mellett ezeket a dolgokat.
2023. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál beszélni anyukáddal arról, mennyire rosszul esik neked, ahogyan bánik veletek? Ha igen, hogyan reagál erre? Kér-e bocsánatot a viselkedése miatt?

Nagyon együttérzek veled. Ne haragudj, ha esetleg arra gondoltam, hogy anyukád nem szeretett, de nekem először ez jutott eszembe.

Próbáljátok ezt megbeszélni. Ha nem sikerül, akkor is gondolj arra, hogy beteg ember, most sok segítségre van szüksége.

2023. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
22%
Az agydaganaton kivul szerintem mas rakbetegseg nem kifordithat magabol valakit, csak legvegso elkeseredeseben olyasmiket mond ki, amiket mindig is gondolt. Szomoru, tragikus, hogy beteg, megsem nezheto neki el, hogy egy anyanak a gyerekerol igy beszeljen. Raadasul egy idegen se mondhatna ilyeneket.
2023. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
49%

23-as: Valóban, én is így jöttem rá, hogy anyám valójában sose szeretett igazán. Neki se agydaganata volt, nem volt demens, nem volt agyvérzése, balesete, semmi olyan baja, ami személyiségváltozást generálna.

Ez az egyik legszörnyűbb trauma, amikor az anyád halála előtt döbbensz rá, hogy a feléd mutatott szeretete nem létezett, hamis volt. Ez rosszabb annál is, hogy meghal a másik. Gyerekként nem jöttem rá, pl. amikor lepasszolt a nagyszülőknek hosszú évekre nevelésre, hogy ez lehet mögötte, mert ügyesen mímelte a szeretetet. Igaz, volt, hogy kibújt a szög a zsákból, de egy gyerek ezt még nem veszi észre.

2023. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Én is ezt gondolom, hogy bár megviseli a betegség és erre tekintettel kell lennem, mégsem elfogadható az, hogy így viselkedjen velünk.

Az igazság az, hogy màr a betegsége előtt is egy önző, rosszindulatú nő volt.

S màr akkor sem foglalkozott az unokájával, amikor még fogalmunk sem volt róla, hogy autista. Még a karácsonyi/szülinapi/névnapi ajándékról is nekem kellett gondoskodni a nagymama nevében, mert arra nem szánt időt, hogy elmenjen a boltba és vegyen neki valamit. Ha meglátogat minket vagy mi megyünk egy túrórudit nem képes venni az unokának. Egyszerűen nem érdekli. Ez csak azért megdöbbentő számomra, mert az összes rokon és ismerős gyereknek halom számra viszi az ajándékot, ha találkoznak. Tehát kifelé mutatja, hogy ő milyen szuper és nagylelkű ember, de a saját unokájának nem ad semmit, helyette jól megrugdossa.

Ez nem a betegség miatt van! Valóban nem szeret minket. Egy nagy színész és nekem ehhez màr nincs türelmem, mert tudom úgysem fog megváltozni.

2023. szept. 7. 07:58
 26/30 anonim ***** válasza:
17%

Kérdés: "Mióta kiderült a betegsége teljesen megváltozott, rideg és távolságtartó lett, sőt még rosszindulatú is." "Anyukám viszont egyáltalán nem tudja őt elfogadni és velem szemben is nagyon bunkón viselkedik a betegsége óta."

2 és fél nappal későbbi komment: "Az igazság az, hogy már a betegsége előtt is egy önző, rosszindulatú nő volt. S már akkor sem foglalkozott az unokájával, amikor még fogalmunk sem volt róla, hogy autista"

Na döntsd már el, kérdező. A kérdés hiteltelenné, megválaszolhatatlanná, indokolatlanná vált, a benne felvetett betegség irreleváns. Anyád nem szeret, és ezt te mindig is tudtad. Most akkor mit akarsz tőlünk.

2023. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Kedves 26!

Semmit nem akarok tőled!

Tudod, a kommentek alapján elgondolkodtam és akkor jött a felismerés, hogy valójában mindig is egy szemétláda volt és sosem szeretett, ahogy írták többen is. Csak talán idáig nem akartam észrevenni, könnyebb volt magam azzal nyugtatni, hogy biztos a betegség miatt változott meg.

Ennyiről van szó. Ezek a kommentek pont azért vannak, hogy segítsenek az embernek átgondolni a dolgokat. Nem? :)

2023. szept. 7. 09:53
 28/30 anonim ***** válasza:
30%
26-os: Valószínűleg vívódott a kérdező. Nagyon nehéz ilyen dolgokkal szembesülni. Az ember az anyjától szeretetet várna, nehéz szembenézni az ilyesmivel. Én nagyon együttérzek a kérdezővel. Szerintem próbálja ezek után csak a segítségre szoruló, beteg embert látni benne, mert jelenleg olyan állapotban van, hogy nem jó konfrontálódni vele, nagy eséllyel haldoklik. Ajánlom neki pszichoterapeuta felkeresését, hogy egyrészt fel tudja ezt a szeretetlen anyai hozzáállást dolgozni, másrészt kibírni a beteg ember segítését ebben a szituációban. Én írtam a 24-es választ is.
2023. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
49%
27: Kérdező, sajnálom, hogy így rátappintottam.
2023. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
88%

“S màr akkor sem foglalkozott az unokájával, amikor még fogalmunk sem volt róla, hogy autista. Még a karácsonyi/szülinapi/névnapi ajándékról is nekem kellett gondoskodni a nagymama nevében, mert arra nem szánt időt, hogy elmenjen a boltba és vegyen neki valamit. Ha meglátogat minket vagy mi megyünk egy túrórudit nem képes venni az unokának. Egyszerűen nem érdekli. Ez csak azért megdöbbentő számomra, mert az összes rokon és ismerős gyereknek halom számra viszi az ajándékot, ha találkoznak. Tehát kifelé mutatja, hogy ő milyen szuper és nagylelkű ember, de a saját unokájának nem ad semmit, helyette jól megrugdossa.

Ez nem a betegség miatt van! Valóban nem szeret minket. Egy nagy színész és nekem ehhez màr nincs türelmem, mert tudom úgysem fog megváltozni.”


Tipikus nárcisztikus anya. Üdv a klubban, nekem is ilyen az anyám csak nincs gyerek. Ezek mindig ilyenek voltak és soha nem képesek megvaltozni. A betegség pedig csak erre rátesz.

2023. szept. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!