Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem mi okból nem jön...

Nem értem mi okból nem jön haza a fiam?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van Heves megyében élünk együtt. A fiatalabb a lányom, az idősebb, akiről szó van, az a fiam, 17 éves. Egész életében jeles tanuló volt, köszönhető a perfekcionista mentalitásának, így felment egy kollégiumba BP-en. Egyébként 91 pontos lett az érettségije. Kisegíteni pénzügyileg megoldhatatlan, sajnos.. munkát vállalt el a suli alatt heti többször. Tökéletesre akar mindent megcsinálni de annyira, hogyha nem hibátlanra (akár egy jó érdemjegy esetén is) teljesít, teljesen lehangolt és könnybe lábad a szeme, karácsonyon kívül már nagyjából soha sincs itthon. "tanulok, munkahelyi közelezettséggem van szerződés szerinti, nyelvvizsga tanárhoz megyek, megyek Sulis túrára, stb..." a tanulok (egyébként az nála 6- 7 óra lefordítva az ő nyelvére, naponta) Messengeren is rövidre fogja, létfontossággal rohan tanulni "mert megint 95 százalékos lett a dogám" aztán attól fél, hogy évet kell ismételnie fix. Teljesen tehetetlen vagyok. Karácsony abból áll, hogy állandóan rá kell szólnom, hogy rakja már el a matek könyvet legalább most.

2023. szept. 18. 01:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Jó Pesten inkább, amit nem képzelek el nehezen Heves után.. volt 1 évig alkalmam hozzá.. Másrészt esetleg a tanulás kifogás hozzátok meg nem akar menni, haza.
2023. szept. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
16%

Ha 17 éves, hogy lett már meg az érettségije?

Kamuuuuu

2023. szept. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Menekülni akar Hevesből szerintem, ha kell vér folytával is amit sajnálatomra meg tudok érteni ezért megtesz mindent. Hadd tanuljon, ne cseszekesd, hagyjad kövesse az álmát.
2023. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem közöltem előérettségit tett
2023. szept. 18. 01:14
 5/36 A kérdező kommentje:
Amúgy természetesen imádjuk ők, megbecsüljük és felnőttként nézünk már rá. Viszont, következő héten van a születésnapja és erre sem akar visszalátogatni. Azonban hogy még karácskor sem jön tanulás miatt mint említettem, nagyon rosszul esik, megölelni mert évek óta nem láttuk, köszönteni... Nyilván, hogy pesten tanuljon, ezért segítettünk neki amit tudtunk. De akkor is.. fáj...
2023. szept. 18. 01:17
 6/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem hangzik kamunak. Hagyjátok már ezt a hülyeséget abba minden komoly kérdéshez kamut írtok vagy "provokáló" "troll" aztán jönnek a zöld felszavazások.


De Kérdező, saját szülinapját kihadja? Valami itt nem stimmel... valami van a háttérben amúgy.

2023. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Jó szabadságra vágyik egy kicsit ha nem többet Hevestől, hogy nem ragaszkodik a családhoz ennyire esetleg megtudjátok kérdezni tőle miért van ez? Fura, hogy 17 évesen csupán évente egyszer látogat.
2023. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire más opció akkor nem mentek inkább egy látogatóba hozzá ő helyette hozzátok?
2023. szept. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
5%
Picit azt látom irigy/féltékeny vagy mcert céljait elérte. Ott hagyta Hevest. Olyan mint a veszett kutya és rohan a családjától el jobbra balra. Haza menni max muszájból, ne menjél, hamar lezárja a beszélgetéseket. Valami hasonlót csináltam én is, most már UK-ban élek mondjuk... szóval nincs jogom beszélni. De segítettem a szüleimen, tesóimon végül. Bízz benne szerintem.
2023. szept. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%
Bp-n jobban érzi amgát.
2023. szept. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!