Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem mi okból nem jön...

Nem értem mi okból nem jön haza a fiam?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van Heves megyében élünk együtt. A fiatalabb a lányom, az idősebb, akiről szó van, az a fiam, 17 éves. Egész életében jeles tanuló volt, köszönhető a perfekcionista mentalitásának, így felment egy kollégiumba BP-en. Egyébként 91 pontos lett az érettségije. Kisegíteni pénzügyileg megoldhatatlan, sajnos.. munkát vállalt el a suli alatt heti többször. Tökéletesre akar mindent megcsinálni de annyira, hogyha nem hibátlanra (akár egy jó érdemjegy esetén is) teljesít, teljesen lehangolt és könnybe lábad a szeme, karácsonyon kívül már nagyjából soha sincs itthon. "tanulok, munkahelyi közelezettséggem van szerződés szerinti, nyelvvizsga tanárhoz megyek, megyek Sulis túrára, stb..." a tanulok (egyébként az nála 6- 7 óra lefordítva az ő nyelvére, naponta) Messengeren is rövidre fogja, létfontossággal rohan tanulni "mert megint 95 százalékos lett a dogám" aztán attól fél, hogy évet kell ismételnie fix. Teljesen tehetetlen vagyok. Karácsony abból áll, hogy állandóan rá kell szólnom, hogy rakja már el a matek könyvet legalább most.

2023. szept. 18. 01:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%

Fura, hogy eddig csak én látom, hogy ez egy diszfunkcionális család.

17 évesen teljesítési kényszer, maximalizmus...

Atyaég, mit tettetek szegénnyel?

2023. szept. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem szeret veletek lenni se vidéken lakni és nem szeret még nem is erős kifejezés.
2023. szept. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem értem, miért kell dolgoznia. Ha otthon lakna is pénzbe kerülne. A középiskolai kollégium ingyenes. Az iskolában van menza. Otthon is enne. Plusz költség az utazás, de ha 50%-os vonat/buszjegyet sem tudjátok finanszírozni, akkor megértem hogy ennyire görcsösen hajt, és ki akar törni a szegénységből. Egyébként én is aggódnék, hogy kiég 18 éves korára.
2023. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá irigy mert ha irigy lennék akkor nem engedtem volna pestre.Mi tavaly javasoltuk neki hogy felmegyünk mi pestre de ő lerázott hogy dolgozni kell.Nem tudom mit tehetnék
2023. szept. 18. 07:50
 15/36 anonim ***** válasza:
81%

Egyetemmel tartjátok a kapcsolatot? És a kollégiummal? Aki szervezi az ilyen kirándulásokat ő nem elérhető? Nincs valamilyen csapatépítő órája akit el tudsz érni Tanárt? Baráti/haveri köréből ismersz valakit? Ha igen, akkor velük mikor beszéltél utoljára? Mikor érdeklődtél, és tudják e ők, hogy a fiad egész évben nem megy a szüleihez?


Bármilyen egyszerű ember is a szülő, még ha dadogva is, de telefonon érdeklődhet rendszeresen kiskorú gyermeke felől. Mert még attól hogy 18tól felnőtt, igen, még kiskorú gyermek, fejlődik. Megbeszélhetné gondját veletek vagy csak veled, de igénybe is veheti az ingyenes pszichológiai szolgáltatásokat is az iskolában, aki figyelmet fordítana a fiad esetleges problémáira. Egy perfekcionista kitűnő tanulónak is lehetnek problémái, gondjai, még ha céltudatos is.

2023. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
23%
15, középsulis, 17 éves..milyen egyetem? Nem csoda ha hajt szegény, már most rajta van a nyomás hogy eltartsa magát. Gondolom nem mosr kezdodott. Most még a szülöknek kéne eltartani, nem neki meg bulizni. Persze hogx nincs ideje meg kedve a szülökhöz. Nem véletlen ilyen.
2023. szept. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
79%

16


Előbb írta, hogy előre hozott érettségit tett 17 évesen, nem elképzelhetetlen, hogy azért ment Pestre Hevesből, koleszba, munkat vallalva raadasul. Ezek konyv szerinti egyetemista lepesek. Kollegiumba meg nem lehet csak ugy besetalni.


[link]


Fontosabb reszek:


"Koábban a természettudományos tárgyak vizsgalehetőségével bővült az előrehozott érettségik szabálya" - ez mar eleg majdnem egy egyetemi fizikara BME-n


"A friss módosítás alapján az előrehozott érettségi, az érettségi megszerzése előtt első alkalommal letett érettségi, amely idegen nyelvekből, informatikából a középiskolai tanulmányok teljes befejezését megelőző második tanév május–júniusi vizsgaidőszakában, valamint az azt követő vizsgaidőszakokban tehető le"


"Ha az adott tantárgy(ak) tanítása végzős év előtti évek valamelyikében lezárul, ilyenkor szintén a középiskolai tanulmányok teljes befejezését megelőző második tanév május–júniusi vizsgaidőszakában, valamint az azt követő vizsgaidőszakokban tehettek érettségit."


"Milyen tantárgyakból tehető előre hozott érettségi? Amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, osztályzattal értékelték, bizonyítvánnyal igazolni tudja."


"Ha olyan vizsgatárgyból szeretnétek érettségi vizsgát tenni, amelyből középiskolátok tanterve szerint nem tehetnétek vizsgát, akkor ebből a tárgyból vendégtanulói jogviszonyban, másik középiskolában teljesíthetitek a jelentkezési feltételt."


"Az érettségi bizonyítvány megszerzése utáni, vagy a középiskolai tanulmányok sikeres befejezését követően, tanulói jogviszonyon kívül tett érettségi vizsgát bármely vizsgatárgyból, az előzetes tanulmányok vizsgálata nélkül tehettek"


"idegen nyelv esetén a magyar köznevelési rendszer középiskoláiban tanított nyelvekből"


Elég bonyolult így elsőre, de össze lehet ollózni, hogy mindenből előrehozottat tegyél. És 17 évesen már csak 1 év kell. Ez nem nagy dolog ha tényleg ilyen szorgalmas akkor nagyon utána nézett a srác hogyan haladjon minél hamarabb.


Lehet nem egyetem, de nagyon az a gyanúm. A legtöbben inkább odamennek.

2023. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
43%
A kérdező azt írta, hogy 91 pontos lett az érettségije. Ez 1 előrehozott érettségi tárgyat jelent. Maradt még 4. Valószínűleg középiskolás Bp-en
2023. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%

Nem akar veletek lenni. Valószínűleg neheztel is. Lehet, hogy úgy érzi, magára hagytátok támogatás nélkül, és most, hogy boldogul, rájött, hogy nincs is annyira szüksége rátok.


A perfekcionizmus elég para, ez inkább valami megfelelési kényszer nála, ami lehet, hogy belé lett nevelve, és az ilyen emlékek miatt sem akar hazalátogatni.

2023. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
4%

Egyébként 91 pontos lett az érettségije.


Melyik?

2023. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!