Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem értem mi okból nem jön...

Nem értem mi okból nem jön haza a fiam?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van Heves megyében élünk együtt. A fiatalabb a lányom, az idősebb, akiről szó van, az a fiam, 17 éves. Egész életében jeles tanuló volt, köszönhető a perfekcionista mentalitásának, így felment egy kollégiumba BP-en. Egyébként 91 pontos lett az érettségije. Kisegíteni pénzügyileg megoldhatatlan, sajnos.. munkát vállalt el a suli alatt heti többször. Tökéletesre akar mindent megcsinálni de annyira, hogyha nem hibátlanra (akár egy jó érdemjegy esetén is) teljesít, teljesen lehangolt és könnybe lábad a szeme, karácsonyon kívül már nagyjából soha sincs itthon. "tanulok, munkahelyi közelezettséggem van szerződés szerinti, nyelvvizsga tanárhoz megyek, megyek Sulis túrára, stb..." a tanulok (egyébként az nála 6- 7 óra lefordítva az ő nyelvére, naponta) Messengeren is rövidre fogja, létfontossággal rohan tanulni "mert megint 95 százalékos lett a dogám" aztán attól fél, hogy évet kell ismételnie fix. Teljesen tehetetlen vagyok. Karácsony abból áll, hogy állandóan rá kell szólnom, hogy rakja már el a matek könyvet legalább most.

2023. szept. 18. 01:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Miért lett ilyen maximalista? Mert TI elb...sztátok a dolgot. Ennyi. Ezért nem akar hazamenni, örül, hogy végre elmehetett tőletek, a tanulás pedig csak kifogás ;)


Én is inkább a könyvtárban hédereltem zárásig csak ne kelljen hazamennem - persze a szüleim szerint ők mintaszülők - aha, persze :D

2023. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Nemcsak velünk ilyen.Ő neki barátai sincsenek mert ő maga mondja mindig azt hogy neki az életben a tanulás és a siker a fontos és nincs ilyenekre ideje.
2023. szept. 18. 12:04
 23/36 anonim ***** válasza:
91%

Én is azt javaslom, hogy menjetek el ti, találkozzatok vele valahol a kollégiumon és az iskolán/egyetemen kívül egy étteremben. Annyi azért talán belefér havonta/kéthavonta egyszer, hogy esztek valamit együtt, beszélgettek, sétáltok egyet. Ne csesztessétek azzal, hogy jöjjön már haza. Biztosítsátok róla, hogy szeretitek, számíthat rátok, és biztosan el fogja érni, amit akar. Ti oltottátok belé azt, hogy a tanulással tud kitörni (ami egyébként helyes), inkább ilyen legyen, minthogy csak várja a sült galambot, hogy a szájába repüljön, még ha túlzásokba is esik. Talán idővel, ha jönnek a sikerek, bejut az egyetemre, felépíti az életét, akkor megtalálja majd az egyensúlyt, most még az út elején jár.


Egyébként felsőoktatásra jár vagy középoktatás? Nekem picit egyértelmű, ha valaki dolgozik hétvégén, meg munkanap akkor az nem gimnáziumba jár vagy szakközépbe, mert hallgatói jogviszony kell, nem pedig tanulói iskolás érettségi nélkül. Vagy nem jár sehova vagy felsőoktatás szerű. Az meg eszetlenség lenne ha nem járna sehova.

2023. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem írtam, de egyetemre jár. Hogy mik a szabályok azt nem tudom, ezt ő intézte el magának szinte mindent hogy elérje a célját. Nem tudom hanyas lett érettségije biztos 5 ös, de legalább 4-es.


Másrészt azért tanul napi 4-5 órát mert a BME-re jár villanykarnak nevezi, de valami mérnök. A kollégium az valami bonyolult nevű németes vagy nem tudom milyen, de említette... egyszer... Ez a baj, hogy alig beszélünk és kérdezik mi van a fiammal mit mondjak? Emelett kitünő akar lenni amikor ritkán beszélünk, 2 nyelven tanul azt mondta az iskolában (egyetemenm, én iskolának szoktam hívni) volt lehetőség felvenni ezt nem nagyon értem, hogy ingyen? Ilyet lehet? Ő nemcsak az órait tanulja meg és a házifeladatokat írja meg hanem rengeteg mindennek részletesen utánaolvas, a tankönyvet szóról szóra megtanulja, bemagolja, valami rövid betüs dologra is készül és valami bemutatóra nem jut eszembe a neve de 2-en csinálják azt azt mondta és elő kell adni. Ennyit tudok most így munka közben.

2023. szept. 18. 12:37
 25/36 anonim ***** válasza:
13%
bocsi fiad 17 ėvesen BME villamosmėrnöki kara jår ? azt mėg is hogyan mert 17 évesen max 11 osztålyos lehetne egy gimnáziumban.
2023. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
13%
A bonyolult nevű németes kolival túltoltad.
2023. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
33%

Az, hogy 17 évesen egyetemre jár, még lehet hihető, én is 18 előtt kezdtem, előbb mentem általánosba, nyolcoszt gimivel megvolt.


De a meséből az jön le, hogy nem idén kezdte.

2023. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom hanyas lett az érettségije.

Ja persze. Fogalmazásod alapján 14 éves lehetsz. Inkább menj tanulni

2023. szept. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Atyaég! Miért beszéltek a helyzetemről így? Ez ne haragudjatok eszméletlen. Engem minősítetek? Flegma válasz csupán azért mert nem emlékszem arra amit a gyerekem egyszer mondott hogy hova jár kollégiumba? És igen valamire nem emlékszem, sajnálom! Régen említette, sok történt, én sem vagyok már 18 éves, dolgozom valamiből meg kell élnünk! Elnézést kérek ha néha kihagyok részleteket vagy félreérthetően írok! Falun élek igen bocsánat és nem kaptam ilyen oktatást nem tudom milyen ez a rendszer.


Csak annyit mondok örülök, hogy nem vagyok az anyukátok!


A maradékot a többi rendes válaszolónak írom mert kaptam abból is... köszönöm szépen !


Többször is mentünk pestre idén a kollégiumába, akkor még tudtam a nevét de elfelejtettem. Ezért mondom valami németes. Miért ekkora baj ez? Alig kommunikálok a gyerekemmel mert távolodik tőlem és én vagyok a hibás mert évente egyszer jön karácsonyozni és akkor is alig van velünk meg amúgy is?? Minek írtok ilyeneket?? Próbálom visszafogni magam de úgy felhergeltek most csak káromkodok mert igen lehet én is hibás voltam meg ő is de én próbálkozom!! Mi probálkozunk! Évek óta taszít és nem tudom miért... Hiába mentünk fel Pestre! hiába! Mondta dolgozni megy pedig előre szóltunk is neki. Mikor felmentünk nem volt elérhető, a kollégiumnál hiába kerestük.


Persze este fele utána felvette a telefont és végre találkoztunk de megint lerázott minket, hogy fáradt. Világ életemben falun éltem, de örültem hogy Pesten van mert először látva nagyon jó tömegközlekedés, bolt mindenhol, plázák, örülök hogy itt van mert sok a lehetősége még munkahely szempontból is, amit ő annyira szeretne építeni - a karrierjét. Idén nyáron egy hónapot nálunk volt de hogy velünk kirándult volna vagy együtt lettünk volna csak tanult állandóan. Egy párszor jött még, de ugyanolyan. Borzasztóan hiányzik...

2023. szept. 18. 16:05
 30/36 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem mi okból nem jön haza a fiam?


Tudod, az én szüleim nyolc általánost végzett, végtelenül egyszerű emberek voltak. De meg tudták mondani, miből érettségiztem, hol lakom, milyen szakon tanulok. Éehet, hogy a gyereknek elege van abból, hogy ennyire nem érdekel téged.

2023. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!