Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemmel már 8 éve vagyunk...

Férjemmel már 8 éve vagyunk együtt van egy lányom ő előző kapcsolatból van . Betegség miatt elkezdtünk beszélni erről ha velem történe valami mi lenne vele . Azt mondta van családom . Hogy ez így korrekt ?

Figyelt kérdés
Rosszul esik ez ! Hogy komolyan ha én velem történe valami eldobja ? Van 2 közös gyerekünk . Ennyit ér a házaságom. 😞
2023. szept. 30. 14:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
64%

"19. szerintem a kérdés nem a jogszerűségre vonatkozott."


Nyilván nem, de az ugye meg van, hogy ha egyszer nem jogszerű, a férj akar fején is állhat, akkor se kapja meg a gyereket?



Arról mondjuk még szó se esett, hogy amúgy milyen q viszonyuk. Lehet a gyerek épp nem rajong a nevelő apaert

2023. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
12%

19es Remélem, az ember alkotta jogon kívül ismersz azért más szabályrendszert is. Tudod: erkölcs, az alapvető emberség / szeretet/ humánum törvénye stb. Tudod, volt már olyan, hogy egy társadalom csak a felső vezetés által megalkotott szabályok /törvények szerint létezett. A vége koncentrációs tábor / gulag lett. Ott is nagyon szépen törvénybe, jogi keretekbe lett fogalmazva minden. Nyilván ez egy sarkított példa, a kerdezonél nem erről van szó. Ettől még nem biztos, hogy csak és kizárólag az írott jog szabályait kell figyelembe venni, hanem pl azt, hogy egy 14 éves gyerek ha felno, hogyan indul el az életbe.

Milyen szintű betegseged van, kérdező, már ha nem indiszkrét. Van azért esély a gyógyulásra? Nagyon remélem, hogy igen.

2023. szept. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
8%
Ez a házasság nyilvánvalóan halott, sose volt jó. mi a betegséged? Semmilyen hátországod nincs? Egyszál magadban állsz a világban?
2023. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
63%

23!


Szíves tájékoztatásodra megegyszer leirom, annak idején én ennek utána néztem és mindegy, hogy mit mond az "erkölcs, az alapvető emberség / szeretet/ humánum törvénye stb." , a jogrendszer torvenye számít. Az anya férje csak férj, a gyerekhez semmi köze.

2023. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
5%
És azt ki kérdezte, 25-ös?
2023. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 babyboom567 ***** válasza:
18%
25-ös válaszoló,igen igazad van, de a posztolót egyelőre nem ez érdekli.Hanem, hogy a férje,cserbenhagyná a kamasz lányát,aki nem elég,hogy elveszíti az anyukáját,veszÍtse el az otthonát,testvéreit is,és költözzön egy teljesen más helyre.Ennyire senki sem lehet érzéketlen, vagy szívtelen.
2023. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
25%

26, és babyboom!


Nyilván a kérdező férje is tisztában van a tényekkel

2023. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
77%

20-as: "KIvéve ha a nevére vette volna"


JOGILAG ILYEN NINCS, hogy a "nevére veszi", ami elvi lehetöség lenne, az az örökbefogadás, de ahhoz a biológiai apának bele kell egyeznie, amit általában nem tesznek meg, másrészt ezzel a nevelöapa vállal elég nagy kockázatot, mert ha az anya elválik töle, akkortól kezdve neki kell ez után a gyerek után is gyerektartást fizetni, nem az igazi apjának.

2023. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
67%

28!


Igazad van, leszámítva, hogy az igazi apának nincsen semmi beleszólása ebbe, hiszen írta a kérdező, hogy nincs a nevén, tehát jogilag nem létezik...

És ha a férj azt válaszolta, hogy "van családod", az nekem azt jelenti, hogy "lesz, aki foglalkozzon vele, részemről onnantól ennyi volt". Ha csak a jogi része lett volna, akkor azt kellett volna mondania, hogy "a rokonaidhoz fog kerülni a magyar jogrendszer rendelkezései alapján, de na aggódj, szivem, ha veled történik valami, akkor gondoskodni fogok a kislányról, nem hagyom, hogy a suttyó rokonaidnak kiszolgáltatva kelljen élnie utána". Én legalábbis ehhez hasonlót vártam volna a kérdező helyében, de az én olvasatomban nagyon nem ezt kapta...

2023. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
72%
Neki nem gyereke az a kislány, nem tudja úgy szeretni, mint a sajátját, és itt mindig azzal jönnek, hogy az új párnak semmi köze a gyerekhez. Rosszul hangzik, de ha meghalnál, a férjednek már semmi köze nem lenne a nem saját lányához.
2023. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!