Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemmel már 8 éve vagyunk...

Férjemmel már 8 éve vagyunk együtt van egy lányom ő előző kapcsolatból van . Betegség miatt elkezdtünk beszélni erről ha velem történe valami mi lenne vele . Azt mondta van családom . Hogy ez így korrekt ?

Figyelt kérdés
Rosszul esik ez ! Hogy komolyan ha én velem történe valami eldobja ? Van 2 közös gyerekünk . Ennyit ér a házaságom. 😞
2023. szept. 30. 14:04
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Ha férjemnek lenne ugyan ez fordítva mivel szeretem a férjem így gyerekét is . És nem engedném el a kezét bármi legyen . Itt erről van csak szó .
2023. szept. 30. 20:33
 32/44 A kérdező kommentje:
Ha nem is maradhatna velem a gyereke akkor se szarnám le . Mivel mellette nőt fel és még csak azt se mondhatja hogy rossz lenne .
2023. szept. 30. 20:34
 33/44 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező (31.)!

Aki érti, mire gondolsz, az ugyanúgy tenné, mint te, aki pedig nem, az úgyis csak azt fogja írni, hogy jogilag hogy van ez a helyzet (holott több olyan embert ismerek, aki tartja a kapcsolatot a mostohagyerekével azután is, hogy szétmentek apuval/anyuval, mert a gyerek igényelte, nem tolták a gyerek orra alá a születési akviját, hogy márpedig nem szerepelnek benne). Ráadásul nem egy 2 évesről beszélünk, akit a rokonság el tud tiltani, 14 vagy több évesen ő már azzal találkozik, beszél, akivel akar, ha ez mostohaapu lenne, akkor nyilván nem zárnák el tőle sem.

Nekem elég lenne abba belegondolni, hogy mit tennék, ha összebútoroznék egy pasival, aki hozná a kutyáját is. Az a kutya sem lesz attól az enyém, tehát gondolkozás nélkül be kellene vágnom a menhelyre, ha a pasimmal történik valami, akkor is, ha évekig együtt laktunk, szeretem azt az állatot és ő is elfogadott engem?

2023. szept. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%
18, ez nem teljesen igaz, a cst pl a szülővel egyenrangúnak veszi a szülő hazastársát.
2023. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nehéz helyzet, érthető, ha mellbevágott.


De az is igaz, hogy nem evidens, hogy valaki sajátjaként szeresse másét. Nem korrekt a pasastól hogy ezt nem tisztázta az elején, de őszintén szólva én teljesen megértem. Ezért volt alap hogy gyerekes pasival nem kezdek. Nem lesz a másik gyereke a sajátom. A saját gyerekeimért a végsőkig elmegyek, de máséért nem tudok és nem is akarok. Lehet ha abban a helyzetben lennék, nem raknám az utcára a párom iránti tiszteletből, de nem tudnám úgy kezelni mint a sajátjaimat, ami neki sem jó.


Mondom, az nem korrekt a pasitól hogy mozaikcsaláddá válás előtt ezt nem tisztázta.

2023. okt. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
75%

"Aki érti, mire gondolsz, az ugyanúgy tenné, mint te, aki pedig nem, az úgyis csak azt fogja írni, hogy jogilag hogy van ez a helyzet"


Értem mire gondolsz, pláne hogy most írom le harmadszorra, voltam ilyen helyzetben. Még mindig nem számít mit akarna a férj, mert a jog erősebb.

2023. okt. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
13%

#29


"írta a kérdező, hogy nincs a nevén, tehát jogilag nem létezik..."


A kettő nem feltétlen ugyanaz. Az nem derült ki, az apaságát elismerte-e. Ha igen, attól még nem kell, hogy viselje a nevét.

2023. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Nem ismerte el . Eleinte volt hogy majd majd . De teltek az évek és abba maradt ez a téma én közben kijöttem külföldre így jobb is hogy csak én rendelkezek a gyerekem felett mert nem kell apa engedélye semmire .
2023. okt. 1. 08:11
 39/44 anonim ***** válasza:
29%

Igaz.

(Bár én úgy gondolom, hogy a kisfiam az "apja nevére került", hisz a születésijében az ő neve szerepel, pedig az én vezetéknevem kapta, de ez tényleg csak értelmezés kérdése.)

2023. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
78%
Hja, ha külföldön élnek akkor még pláne esélytelen az, hogy a férjhez kerüljön egy magyar állampolgárságú gyerek.
2023. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!