Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az aki 18 éves...

Milyen szülő az aki 18 éves korában kirakja otthonról a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szembekerült velem egy Facebook poszt amit egy ismerősöm osztott meg. Egy lány keresett sürgősen munkát mert ahogy betöltötte a 18. életévét kirakták otthonról.


Milyen szülő az ilyen? Hogy tud tükörbe nézni hogy utcára küldi a saját gyerekét? Én is kétgyerekes anya vagyok. Sose kényeztettem el a gyerekeimet. Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. Tisztában vagyok azzal,hogy sokan magukat is alig alig tudják eltartani. De ha a gyerek elmegy dolgozni akkor miért nem lakhat otthon? Nálunk is ugyan ez van. A nagyobbik már a barátnőjével él, a kicsi még itthon van de ő is tervez menni tavasszal. De mivel dolgozik már mindent magának vesz meg. De mint anya soha meg se fordult a fejemben hogy egyik napról a másikra kirakjam őket. Úgy se hogy a kisebbik fiam is már 22 éves.



#gyerek #Szülő-gyernek
2023. okt. 1. 06:05
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
30%
#10 Nézz utána a trauma szó jelentésének, jó? Abból meg ne vonjunk már le messzemenő következtetéseket, hogy 5 évesen akaratos volt, mert melyik gyerek nem volt az? (Rajtad kívül természetesen.)
2023. okt. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%
Ismered a pontos hatteret? Alapvetően az a gondolat el az emberekben, hogy a gyerek tökéletes, soha semmi olyat nem tesz, ami miatt a szülőnek joga lenne kitennie. Pedig az a gyerek lehet drogos, alkesz, agresszív, lehet soha semmiben nem hallgat a szülőre. Tudom, ilyenkor jön a szülő tehet mindenről, ő nevelte ilyennek a gyereket mantra. Ha ez így lenne, idióta szülőnek csak idióta gyereke lenne, normális szülőnek meg csak normális és mi mind tudjuk, ez nem így van.
2023. okt. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
38%

"Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. "


Na és ha se egyetemre se akartak volna menni és dolgozni se?

2023. okt. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
33%

#12 Nem ismerem és azt feltételezem, hogy te sem.


"(...) Ha ez így lenne, idióta szülőnek csak idióta gyereke lenne, normális szülőnek meg csak normális"


Hát pont nem így működik az emberi psziché. Látszik, hogy semmit nem tudsz erről. Az elméletedet már szimplán az is cáfolja, hogy a húgoddal ennyire különbözőek vagytok, pedig ugyanazok a szüleitek (gondolom). Épp ezért feltételezhető, hogy a húgoddal történt valami traumatikus, ami veled nem. Tényleg érdemes lenne utánajárni, bár te ezt láthatóan lesz.rod. Meg nyilván nem is te vagy erre a legjobb ember.

2023. okt. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
72%

Apámat már ennél korábban kirakták. 14 évesen elküldték szakközépbe az ország másik végére, ahonnan csak az út vonattal 10-12 óra, hogy még hétvégére se tudjon hazajönni. Leérettségizett, de még nem volt munkahelye hazament reggel felkelt másnap és nagyanyám megkérdete, hogy meddig maradsz? Elmúltál 18, le is út, fel is út, lehet menni.


Apám elment vállalt valami munkát, 2-3 hónapig gyűjtött albérletre és kivett egy szobát. Nagyanám meg kb. minden hétvégén megkérdezte tőle, hogy mikor költözöl már el?

2023. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
87%

13-as ugyanezt akartam irni.


kerdezo, nem ismert a szulo es a gyerek se.De az mar wlgondolkodtato, hogy akkor keresett munkat, amikor mar kiraktak. Nem ismerek es meg sose hallottam olyanrol, aki bekeben szeretetben neveli a gyermeket es VARATLANUL a szulinapi 18. tortazas utan kozli, es akkor most indulj a szobadba pakolj ossze es fel is ut le is ut.

Olyat viszont szamtalant, aki mar elotte is mondja ha nem tanulsz, ha drogozol, ha feleselsz, ha nen segitesz, ha ilyen vagy olyan vagy, akkor kiraklak, ahogy nagykoru leszel...

Tehat az ilyen szulo: faradt, frusztralt, es elkeseredett es vegso soron egy drasztikus megoldashoz folyamodik.


Szerencses vagy es ne torj mas felett palcat, mert amig nem vegzik el a gyerekeid az egyetemet (ha elvgeztek mar akkor bocs) meg nalatok is barmi torte het.



Es amikor valaki kiir egy ilyen posztot az se biztos, hogy igaz...

sajnos van tapasztalatom. (itthonrol elkoltozott mostohagyerek azt terjesztette rólam, hogy az apjat miattam hagyta el az anyja es en szetszedem a szerelmeseket. El is hitték. Es volt nagy csodalkozas, amikor kiderült az anyjaval valo megismerkedéskor már 5 éve elváltak es kulon eltek es az apuka már ujra is hazasodott az elso evben a valast kovetoen. Tehat ennyit sokszor a 18 evesen kidobtak itthonrol telesirom a vilagot posztokrol...az ilyenert kemenyen meg kell dolgozni egy 18 evesnek.

2023. okt. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
82%

14!


Csak szólok, nem én írtam a hugomrol, a 12. az első válaszom, konkrétan a kérdést által féltett alap kerdesre

2023. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
19%
#17 Tökmindegy, a lényegen nem változtat.
2023. okt. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
21%
A kérdéesre történő válaszolgatás helyett egymással vitázás és annak a boncolgatása, hogy valós-e a sztori. Remek. :) Normális válasz meg egysem...
2023. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
33%
Hja, tökmindegy, vegulis egy kisregény írtál arról, mi a probléma velem és a hugommal, igaz, nincs húgom, dehat ki nem xarja le?
2023. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!