Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az aki 18 éves...

Milyen szülő az aki 18 éves korában kirakja otthonról a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szembekerült velem egy Facebook poszt amit egy ismerősöm osztott meg. Egy lány keresett sürgősen munkát mert ahogy betöltötte a 18. életévét kirakták otthonról.


Milyen szülő az ilyen? Hogy tud tükörbe nézni hogy utcára küldi a saját gyerekét? Én is kétgyerekes anya vagyok. Sose kényeztettem el a gyerekeimet. Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. Tisztában vagyok azzal,hogy sokan magukat is alig alig tudják eltartani. De ha a gyerek elmegy dolgozni akkor miért nem lakhat otthon? Nálunk is ugyan ez van. A nagyobbik már a barátnőjével él, a kicsi még itthon van de ő is tervez menni tavasszal. De mivel dolgozik már mindent magának vesz meg. De mint anya soha meg se fordult a fejemben hogy egyik napról a másikra kirakjam őket. Úgy se hogy a kisebbik fiam is már 22 éves.



#gyerek #Szülő-gyernek
2023. okt. 1. 06:05
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
71%
A 24-es egy átlagos buta agyatlan mai fiatal!
2023. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
22%
Gáz, de ettől még megtehetik.
2023. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
89%

Aki szerint egy "gyerek" olyan lesz, amilyennek a szülök nevelik, annak fogalma sinsc a realitásról.

Egy gyereket addig nevelnek a szülök, amíg közösségbe nem kerül, attól kezdve az óvónök, tanárok, csoporttársak, osztálytársak, barátok, azok szülei is belejátszanak a nevelésbe, emellett a filmek, internet, közösségi médiák is, a szülöknek egyre kisebb szerepe van csak benne.

Emellett még az is belejátszik a dologba, hogy a gyerekek sem egyformák, az alaptermészetük, genetikájuk is igen sokat számít!


Akinek volt/van gyerek, az ezzel tisztában van, és nem állít olyasmit, hogy a gyerek olyan lesz, amilyennek a szülei nevelték.

2023. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
90%
#43 3 gyerekem van, mindet ugyanúgy neveltem. Az első lány, kitűnő tanuló, most mesterdiplomázik, nem volt vele gondom. A harmadik most nyolcadikos, zenél, csendes, rendszerető... a a középső lányom. 14 évesen már a detoxból hoztam haza, megtudtam 7-8. közti nyáron a szomszéd fiúval aki az osztálytársa már orálszexeltek, de nem sokkal később dugtak is. Rendszeresen eljár bulizni, ha nem engedem akkor nem jön haza iskolából és elmegy úgy. Van amikor úgy jön haza már iskolából délután 2kor, hogy érzem rajta a cigi meg a pia szagot. Ha nem engedem el bulizni akkor hétköznap este nem jön haza, 8-9-10-kor és addig szétcsapja magát piával. 2-3 fiúval kavar, fogalmam sincs kikkel.
2023. okt. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
86%

44-es

Igen, pont ilyesmikre gondoltam - minden gyerek más, meg a környezetre is másként reagál, hiába kapja otthon ugyanazt a nevelést, értékrendet, stb.


De hogy vígasztalódj, sok esetben a kamaszkor után visszatérnek a normál életmódra, és utána nem lesz ennyi gondod vele. Csak azt remélem, hogy közben nem éri valami nagyobb trauma...

2023. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
5%
15:46 Azért agyatlnnak nevezni súlyos túlzás boomer kisbarátom, és mit jelent az, hogy "mai"? Én kétlem, hogy egy ember, (most teljesen mindegy, hogy a gyereke vagy nem) életvitelszerűen vele tartózkodó embert szó nélkül kib.szhat a lakásából/házából,ha oda ő is be van jelentve. Az más, ha a srác mondjuk 20 évig egyedül lakott és most felnőtt férfiként kopog a mamához, és nem engedi be!
2023. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
84%
46os, elég nagy pofára esés lesz majd neked a való világ. A szülőnek joga van kitenni a saját házából, kényszerkijelentéssel. Hiszen a gyereknek 0 joga van ott lenni.
2023. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
33%
47es: Teljesen igazad van, mindenkinek pofára esés valamilyen szinten, én is kaptam pofonokat, de szerencsére nem a saját szüleimtől, mert bennük volt annyi, hogy nem azon gondolkoztak már 10-14 éves koromban, hogy hány évesen lehet engem lepasszolni egy távoli megyébe.. Köszönöm azért a jókívánságokat, de egyedül élek, üdv.
2023. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
58%

#44


Meg sem lepődöm, hogy a középső gyerek a problémás. Ez tipikus, ő kapja a legkevesebb figyelmet.

2023. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
35%

megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották.


És ha történetesen nem mentek volna egyetemre, se dolgozni, hanem tojnak az egészre és heverésznek? Akkor mit tettél volna velük? Kirakod őket.

Jó, tudom, te nem úgy nevelted őket, te egyetemistákat neveltél. Ezt a lányt meg nem úgy nevelték, ő nem akart egyetemre menni és gyanítom sehova máshova se.

2023. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!