Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az aki 18 éves...

Milyen szülő az aki 18 éves korában kirakja otthonról a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szembekerült velem egy Facebook poszt amit egy ismerősöm osztott meg. Egy lány keresett sürgősen munkát mert ahogy betöltötte a 18. életévét kirakták otthonról.


Milyen szülő az ilyen? Hogy tud tükörbe nézni hogy utcára küldi a saját gyerekét? Én is kétgyerekes anya vagyok. Sose kényeztettem el a gyerekeimet. Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. Tisztában vagyok azzal,hogy sokan magukat is alig alig tudják eltartani. De ha a gyerek elmegy dolgozni akkor miért nem lakhat otthon? Nálunk is ugyan ez van. A nagyobbik már a barátnőjével él, a kicsi még itthon van de ő is tervez menni tavasszal. De mivel dolgozik már mindent magának vesz meg. De mint anya soha meg se fordult a fejemben hogy egyik napról a másikra kirakjam őket. Úgy se hogy a kisebbik fiam is már 22 éves.



#gyerek #Szülő-gyernek
2023. okt. 1. 06:05
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
65%

#30 Pszichológiára szükség van, hogy fel tudjuk tárni a lelki problémákat, traumákat és hogy ezek megértése és feltárása által megértsük a saját működésünket, viselkedésünket, feloldjuk a fóbiáinkat, gátjainkat, stb.


Nekem legalábbis szükségem volt rá és segített. El tudom képzelni, hogy neked más a tapasztalatod, ezért nem értesz egyet ezzel. De egy egész tudományágat feleslegesnek mondani azért, mert te - gondolom laikusként - nem értesz egyet vele... Hát, az olyan laposföld-hívő szint.

2023. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
20%

Minden rosszindulat nélkül, de falvakban mordorban, Keleten még mindig divat ez. Ha nincs haszna valaminek, mehet a háztól. Állat, gyerek, mindegy.


Én alig várom, hogy a gyerek 14 legyen és elküldhessem a távolabbi megyeszékhelyre mert 15 éve nem volt egy rohadt szabadnapom sem, nulla családi segítséggel és egy rohadt lusta semmiben nem segítő, sőt hátráltató férj mellett már igazán elegem van belőle.

2023. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
80%
24es ezek szerint kényszer kijelentésről ég nem hallottál:-D Meg hiába maradsz ott, ha nem fürödhetsz, nem kapsz enni, nem fizetik a netedet stb...
2023. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
13%
32es és nem gondoltál arra hogy Mordorból felköltözz valami élhetőbb helyre?
2023. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
77%
#34 Arra sem gondolt, hogy ne szüljön gyereket egy lusta disznónak, vagy ha már megtette, legalább elváljon tőle és ne ganyézzon még alóla is. Akkor szerinted?
2023. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
93%
A szülői nevelés csak egy része a személyiségnek. Van genetika is és nem csak a szülők hatnak a gyerekre.
2023. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
67%

35.

Azért erdekes, hogy mindig az anyát teszik felelőssé. A saját és az apa dolgaiert is.

2023. okt. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
21%

#37 Anyuka panaszkodott itt, hogy nincs egy szabad perce sem, ezért nyilván az ő felelőssége van firtatva és nem a papáé. Anyukának nem tetszik, hogy ebben a helyzetben van, viszont csak ő tud változtatni azon, hogy ne ebben legyen.


De ő nem változtat, hanem panaszkodik, amiért ebbe a helyzetbe került, amiért ebben a helyzetben van és amiért ebben a helyzetben is fog marad. Ahelyett, hogy beadná a válókeresetet vagy legalább szarna az egész háztartásra egy-két hétig, amíg a észre nem veszi a család többi tagja, hogy anyuka nélkül egy ganyédomb a ház és talán ki kéne venni a részüket. És ez alatt a két hét alatt mondjuk elmehetne egyedül wellnesselni, vagy csak kivenni két-három napot egy szállodában egyedül és semmit sem csinálni...

2023. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
22%
Itt azért a másikat is meghallgatnám, van amikor okkal rakja ki...persze ő is valamit elvseszett a nevelésben.
2023. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
83%

24-es: Egy NAGYKORÚ gyereket simán ki lehet tenni, ez ellen semmiféle feljelentés nem segít. A lakcímröl meg szintén ki tud a szülö jelenteni, ebbe neked nem kell beleegyezni.

Szóval hiába okoskodnál, legfeljebb kiröhögnek, ha feljelentgetni akarnál.

2023. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!