Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az aki 18 éves...

Milyen szülő az aki 18 éves korában kirakja otthonról a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szembekerült velem egy Facebook poszt amit egy ismerősöm osztott meg. Egy lány keresett sürgősen munkát mert ahogy betöltötte a 18. életévét kirakták otthonról.


Milyen szülő az ilyen? Hogy tud tükörbe nézni hogy utcára küldi a saját gyerekét? Én is kétgyerekes anya vagyok. Sose kényeztettem el a gyerekeimet. Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. Tisztában vagyok azzal,hogy sokan magukat is alig alig tudják eltartani. De ha a gyerek elmegy dolgozni akkor miért nem lakhat otthon? Nálunk is ugyan ez van. A nagyobbik már a barátnőjével él, a kicsi még itthon van de ő is tervez menni tavasszal. De mivel dolgozik már mindent magának vesz meg. De mint anya soha meg se fordult a fejemben hogy egyik napról a másikra kirakjam őket. Úgy se hogy a kisebbik fiam is már 22 éves.



#gyerek #Szülő-gyernek
2023. okt. 1. 06:05
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
92%

Van normális valsz, csak nem sikerül felfognod. A gyerek nem mindig tökéletes, ergo van olyan, hogy ki kell tenni. Te ezt nem tudod elfogadni, mert a te szemedben csak és kizárólag a szülő lehet hibás.

Egy történetben mindig több szereplő van és csak az ismeri a valóságot, aki benne van.

2023. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
91%

Vagy a szülő volt valóban a szmét, vagy jó okkal vágták ki.


Nekem is volt olyan barátnőm, ahol alkesz apuka kics.szte 19 éves korában, meg olyan is, ahol a lány 17 évesen felcsináltatta magát, meglopta a szülőket, hazudozott, lógott az iskolából, stb.

2023. okt. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
88%

6-os: azt az egyet elfelejted, hogy ha a problémás gyerek nem hajlandó elmenni szakemberhez, a szülö nem tud semmit sem tenni.

Ugyanis egy pszichológus CSAK akkor tud bármit is kideríteni, ha egyrészt OTT VAN a páciens, másrészt meg hajlandó együttmüködni.

2023. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
1%
Na azt merje megtenni! Bár melyik szülöm is! És különben is hogy rakna ki? Erőszakkal? Akkor meg feljelentem. A másik meg hogy a szüleim lakcímére és is be vagyok jelentve állandó lakosként. Igy ha kihívom a rendőröket akkor én leszek előnybe, mert be vagyok jelentve lakcímre. Igy jogosult vagyok ott tartózkodni. 2. Ha meg mégis erőszakkal akarnak ki rakni akkor meg feljelentem őket. És megint én leszek előnyben.
2023. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
23%

"Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották."

Ez meg mi?

Az egyetem vs. munka, nem 18 évesen dől el.

Az egyetemhez már gimit választ a felelős szülő, a gyerekkel.

Azután fakt választás, emelt érettségire, nyelvvizsgára készülés. Ez egy évekig tartó folyamat eredménye.

Nem 18 év 1 naposan elé állsz a gyereknek, hogy indulj befele egy egyetemre, vagy egy gyárba innen. :D

(Nekem pl. a fiam 18 évesen még 10.-be járt, mert késett 1 évet és 5 éves volt a gimije, mert NYEK-es volt. Több osztálytársa detto.)

2023. okt. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
24%

A részletek ismerete nélkül elég nehéz megalapozott, korrekt véleményt alkotni, de alapvetően nem tudom elképzelni, hogy mi lehet egy szülő fejében, aki csak azért, mert nagykorú a gyereke, kiteszi otthonról.

Jogilag pedig azért is aggályos, mert annak a "gyereknek" van egy állandó lakcíme. Onnan kitenni az jogi kategória.

2023. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
27%
Ha rövid és tömör akarok lenni, akkor egyszóval az ilyen szülő: Feljelenthető, mivel a bejelentett lakcíméről önkényesen eltávolította az ott életvitelszerűen tartozkodó felet. Viszont ha a gyermek csinált a szülőkkel, illetve a lakással valamit ami szintén jogi normákba ütközik akkor már nem ilyen egyszerű a válasz. Mivel nem ismerjük a kontextust kérdező, illetve a lányt sem, így teljesen korrekt választ senki nem tud adni.
2023. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
74%

Bírom az ilyen okos embereket,hogy a gyereket meg kell nevelni.

Persze, hogy meg kell.

De felteszem a kérdést a világon az összes szülő rosszul nevelt akinek a gyereke a börtönben kötött ki?

A pszichológusról meg annyit,hogy nem kell semmiért felelősséget vâllalniuk ,mondhatnak hülyeségeket meg diagnosztizàlhatnak következmények nélkül, segíteni szerintem nem igen tudnak maximum problèmàt megállapítani ,kb úgy mint egy olyan autószerelő aki hallja a problémàt de megoldani már nem tudja.

Nem kell felelősséget vállalniuk mint egy sebèsznek például egy műtétèrt

2023. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
74%
#28 Ezzel kb. azt mondod, hogy nincs szükség pszichológusokra és autószerelőkre, mert _szerinted_ ők nem tudnak semmilyen problémát megoldani, csak diagnoztizálni. Azért remélem, nem kell részletezni azt, hogy ez az elképzelésed miért fals.
2023. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
17%
Helyesbitek egy autószerelő az megtudja oldani a problèmàt a legtöbb esetben.Arra céloztam ha lenne olyan autószerelő aki csak elméletben szerel autókat
2023. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!