Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan tudhatom, ha a lányom...

Honnan tudhatom, ha a lányom már nem szűz? Hogy mi van a szerelmi életében?

Figyelt kérdés
A lányom februárban már 19 lesz, szóval ez teljesen aktuális téma nálunk egy ideje, de nem tudom. Van egy srác akivel elmondta, hogy csókolóztak, de azóta meg nagyon jó fiú barátja, az átmenetet viszont nem tudom. És mikor egyszer megkérdeztem, hogy az a srác miért nem volt neki jó, akkor azt kaptam, hogy “Jézusom anyaaa” és azóta semmit nem tudok. Mostmár távol lakik tőlem egyetem miatt, és kb annyit tudok az ottani “barátairól”, meg az itteniekkel való kapcsolatáról, amennyi keveset telefonon elmond, és amit instagramon látok. A fiammal (aki egy másik kapcsolatból van) vele jóban vannak, de ő meg azt mondja, hogy hagyjam békén a lányom, és amúgy sem tud semmi ilyesmit, ami persze nem tudom mennyire igaz. Úgy érzem a kedélyváltozásán, hogy lehet valakije, de nem tudom, és félek, hogy már csak egy olyan SMS-t fogok kapni, hogy “Anya, terhes vagyok”. Ez ellen mit lehet tenni?

2023. okt. 6. 01:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

Téged miért nem az érdekel, hogy hogyan halad a tanulásban, vannak-e egyéb gondjai, örömei, vágyai, céljai?!

Semmi közöd a nemi életéhez, még ha az anyja vagy, akkor sem.

Majd, ha kérdése lesz, akkor szóba hozza.

2023. okt. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Mert mindig is motivált gyerek volt, egy jó gimnáziumot végzett el jó jegyekkel, majdnem teljesen önállóan. El akart menni külön matektanárhoz, mert emelt érettségit csinált, de csak akkor szólt, amikor már a tanár is megvolt, persze fizettük, néha a fiammal tanult, de kitűnő érettségije lett, ezt az egyetemet is ő akarta, és el is intézte, tudom hogy jól tanul, de erről mesélni is szokott, de “magánéletéről” semmit nem tudok, az itteni barátot akikkel több éve jóban van, őket is alig ismerem. A gimnáziumi barátait a ballagáson ismertem meg, tudtam, hogy vannak, de nem sokat tudtam róluk, ezekről velem nem beszél, pedig az anyja vagyok. A fiamat ha kérdeztem még kb azt is tudta a barátairól hogy hány grammal születtek, szóval gondolom nem alapvetően ilyen zárkózott személyiség, csak valamiért mégis, velem ezekről alig beszél. Szinte az egyetlen ilyen dolog amit elmondott az ez a csók volt azzal a fiúval, de arról sem tudok semmit, csak hogy már barátok, mert ez kiemelte. Szerintem normális hogy ez zavar.
2023. okt. 6. 01:59
 3/43 anonim ***** válasza:
79%

hát ez kínos téma a szülőkkel

nehéz ügy.

Én annyit tudok hogy sok lány már 15-16 évesen elveszti.

nem akarok okoskodni de 19 évesen már lehet régóta nem szűz! statisztika.

csak 1-et lehet mondani légy elfogadó

25/f

2023. okt. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%
Semmi közöd hozzá.
2023. okt. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
96%
Ha kamaszkorban nem beszélgettél vele, nem volt ilyen irányú felvilágosítás, akkor szerintem már felesleges ezzel foglalkozni, már felnőtt.
2023. okt. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt nő, szíve joga nem megosztani veled a szexuális életét.
2023. okt. 6. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
92%
Simán lehet, hogy már 2-3 éve nem szűz
2023. okt. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
Semmi közöd hozzá.
2023. okt. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, ha ez a bizalmi viszony nem alakult ki, akkor már nem is fog. Örülj, hogy jól tanul, hidd el, megvan a magához való esze.

Ha az agyára mész a kérdéseiddel, annál jobban be fog zárkózni, nyomulásnak veszi majd. Legyünk őszinték, ha nem kölcsönös a nyitottság, igaza is lesz.

A lányod ebben az értelemben felnőtt, tartsd tiszteletben. Törekedj jó viszonyra, hogy az "Jézusom, anyaaa" minél kevesebbszer hangozzon el, hidd el, nem örömében mondja.

2023. okt. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy tudsz róla, ha esetleg nemi életet él, mi változik? Valószínűleg tudja, hogy hogyan működik a biológia, egy nem várt terhesség meg attól függetlenül is összejöhet, hogy te áldásodat adod-e a szerelmi életére vagy sem.


Amúgy én nem vagyok szülő, de amikor tini voltam (egyébként teljesen konszolidáltan éltem) anyám hasonlóan szeretett tudni a privát dolgaimról, olyannyira, hogy beleolvasott levelezésembe, amikor naplót írtam, abba is. A vége az lett, hogy még annyit sem mondtam neki el, mint azelőtt.

2023. okt. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!