Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok mit kezdeni a...

Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a kérdésem. Adott egy bántalmazó anya és egy papucs apa. Röviden az a dolog, hogy anyámmal befejeztem a legutóbbi érzelmi bántása után. (Elmentünk nekik segíteni, majd nem tetszett neki, hogy apámmal munka közben sokat beszélgetünk. Ő meg elkezdett hisztizni, üvölteni, csapkodni, provokálni, majd csenddel verés és a végén már a férjemet is elkezdte uszítani. Mikor elmondta, mit mondott, na akkor mondtam, hogy itt a vége. Még a férjem is mondta, hogy egy anya hogy beszélhet ilyen megvetéssel, lenézéssel és stílusban a lányáról. De ez csak egy a sok közül. Ez gyerekkorom óta meg volt, és ez megalázás addig ment még én nem kértem bocsánatot olyanért, amiről nem tehettem, azért sem mert gyerek voltam és nem értettem mi ez az egész. Sőt, volt hogy már apám is kényszerített, mikor hetek óta ment ez a "vita".) Azóta nem vagyok rá kíváncsi. Nem is beszéltünk, mert ő várja, hogy én alázkodjak meg újra. Na, nekem erre nincs szükségem. (2 féltesóm van még, dédunokái vannak, senkivel sincs kapcsolata. Apám is le lett koptatva szépen mindenkiről.)


Idő közben jön az unoka. Apámnak megemlítettem. Egy hónapba egyszer beszélünk, mikor épp nincs otthon. Hívtam, hogy jöjjön el hozzánk, nem jön (Gondolom anyám miatt, mert nem akar veszekedni. Pedig sokat járnak a városunkban). Vettek ruhákat. Mondta, hogy menjünk el érte. Hát nem tudom. Férjemet folyamatosan hívják, mert szakmájából kiindulva megszokták a segítséget. Ekkor mindig "Jajj, majd vigyétek el a ruhákat." Eddig nem volt szíve pénzt kérni a férjemnek - ugye családra hivatkozva, meg hát, mikor anyagköltséget kért, akkor is húzta anyám a száját.


Eljutottam arra a szintre, hogy ez az egész már csak arról szól, hogy ha engem nem tudnak már kihasználni, akkor még a férjemet. Tudom, hogy nem mondhatom meg neki, mit tegyen és mit nem. De egyszerűen olyan érzésem van, hogy ha meg lesz az unoka is, akkor is csak ez lesz. Férjem is azt mondta, hogy akkor se lesznek kíváncsiak se rám se az unokára, akkor már ő is befejezte velük.


Ti mit tennétek a helyembe? Elég nagy feszültséget okoz bennem, de tudom, hogy sürgősen el kell engednem ezt a dolgot. Sajnos terapeutára nincs pénzem.


2023. nov. 2. 10:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyád gyáva a szemedbe nézni, apádat tolja maga elé. Mondj határozott nemet. Semmi szükséged a konfliktusokra, meg arra se, hogy az ujjaik köré tekerjenek. A saját életedről te döntesz, nem ők rángatnak dróton, hogy újra bántalmazhassanak.
2023. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
33%

70-es nagyapa vagyok, hasonló helyzetben, de a másik oldalon.

Milyen bántalmazás már az, ahol még a vér se folyik?

A szavak, csak szavak.

Egy beszélgetés kérdésekből és válaszokból áll. Az idősebb legyen bölcsebb, a fiatal pedig józanabb.

2023. nov. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Verbális, lelki bántalmazás, nagyapa! 70 év alatt még nem sikerült erről olvasnia? Hát akkor javaslok még 70 évet, hátha azalatt képbe jön.
2023. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!