Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Aki nem tud saját lakást...

"Aki nem tud saját lakást venni a gyerekeinek az eleve megbukott az életben." Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egy kérdés alatt olvastam kommentben.

Egyetértettek ezzel a kijelentéssel?


dec. 11. 14:26
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Nem várom el a szüleimtől, hogy lakást vegyenek


19/l

dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
20%

A gyerek is megbukott akkor, mert nem volt képes olyan szakmát tanulni, amivel boldogulni tud. Úgy gondolta a kedves kommentelő, hogy veszek magamnak lakást, fizetem a hitelt, aztán majd a gyereknek is? Ja persze. Aztán ha szerinte megbuktam, akkor mi van. Lehet megmutatni, hogy is kell nálam jobban csinálni.

Normál esetben, aki alá tettek egy lakást, azt tud a gyereknek is félretenni. Meg persze a lakás az kellene, de ha emiatt gyermekkorban le kellene sok mindenről mondani, hogy majd egyszer lakása legyen a gyereknek, na azt már nem, ugye?

Kolléganőm minden gyereke alá tett lakást, és megkapta a gyerektől!! hogy ő nem akar kuporgatva élni felnőttként, turkálós ruhába járni meg akciós kaját enni. Ja, már alatta a lakás.

dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim válasza:
100%

Most már olyan árak vannak, hogy mai fizetésből lakást kispórolni lehetetlen. Amúgy anyám örökölt annyit a 90-es években, hogy akkor 10 lakást tudott volnna venni, berakta állampapírba és már egy félre sem lenne elég.


Mai világban ilyet elvárni. Egyébként a CSOK-al csak azt érték el, hogy meg ötszöröződtek az ingatlan árak.


Viszont ehhez hozzátéve, az viszont szerintem undorító, amikor valaki egyik gyerekének vesz, a másik meg le van szarva.

dec. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
74%
"Alá tettek"...
dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak a mai életképtelen generációnak az agymenése.
dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
89%

"És erre azt mondta pár év múlva az apám, hogy nem kellett volna, mert így fiatalon az ölébe hullott valami és nem volt lehetősége arra, hogy megtanulja, milyen érte megdolgozni. Magát okolja, hogy ezért nem tesz félre a tesóm pénzt, hanem elkölti, nem fejezi be az egyetemeket, amiket elkezdett, nem volt hosszútávú munkahelye."


Ne haragudj már, de ez hülyeség. Sok ismerősöm, barátom van, aki kapott lakást, és egyáltalán nem így él, hanem rendesen dolgozik, gyűjt, gyarapodik. A testvéred akkor is ilyen lenne, ha semmit nem kapott volna, ahogy sokan ilyenek, akik semmit nem kaptak.


Mi se kaptunk a férjemmel, mennyire k*rva jó volt az egész hzszas éveinket végiggürcölni két munkahelyen, külföldön, mindent megvonva magunkról, csakhogy lehessen egy lakásunk ilyen ingatlanárak mellet. Szerintem 10 évet elvett az életünkből a stressz, de legalább magunknak teremtettük meg a dolgokat, de jóx igaz, a barátaink, akik kaptak indítótőkét vagy lakást, tudtak nyugodtan byaralgatni, gyereket vállalni, élvezni kicsit az életet, ők már a sajàtjaiknak spórolnak, míg nekünk így is van 6 millió hitelünk hátra.


Hàt inkább kaptam volna lakást ;D

dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
86%

Statisztikai adatok alapján a hazai nettó átlagkereset 385600,-Ft/hó.

Egy legalább lakható minőségű lakás ma Budapesten vagy megyeszékhelyeken 25-26 millió Ft-tól indul. És ez tényleg a leges legalja. Innentől a matek dönti el.


Itt az ország gazdasági szerkezete (árak/bérek viszonya) az életképtelen, nem a lakosság.

dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%
27-es miért lett lepontozva? Teljesen jól mondja.
dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem általános az, hogy a szülők lakást vesznek. Régebben is bármelyik ismerősöm kapott kezdő lakást azt hitellel vásárolták és kiadták a másik szobát ami fedezte a törlesztőt.


Annyi, hogy régebben a gonosz Gyurcsány alatt belvárosi lakásokat lehetett venni viszonylag kedvező áron. Most meg a külső kerületi, vagy vidéki panelok is elérhetetlenül drágák, nem hogy a családi házak.

dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk sosem értettem ezt a megtanulja milyen érte dolgozni dumát.


Az egyetlen amit megtanultam, hogy rohadt nagy szopás az, hogy a 30-as éveim elejéig kellett nélkülözzek, spóroljak, hogy egyáltalán az önerő meglegyen és fizethetem a hitelt életem végéig egy olyan lakásra ami messze nem álmaim lakása kategória.


Legtöbb ismerősöm aki kapott KEZDŐ lakást az most a 30-as éveiben építkezik, vagy új építésűt vesz valami jó helyen. Egyszerűen van 10-15 évnyi lemaradásom hozzájuk képest. Ezzel mindig is tisztában voltam már 18 éves korom óta és ennek megfelelően dolgoztam.

dec. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!