Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Aki nem tud saját lakást...

"Aki nem tud saját lakást venni a gyerekeinek az eleve megbukott az életben." Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egy kérdés alatt olvastam kommentben.

Egyetértettek ezzel a kijelentéssel?


dec. 11. 14:26
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
61%

39!

Mivel én is dolgozom (nem is keveset), igen, szeretném neki is megtanítani, ahogy nekem is megtanították. Azért, mert épp hitelt nem fizetek, azért nekem is vannak kiadásaim egyedülálló anyaként, és van megtakarításom is, nem ülök a babérjaimon.

Viszont sajnos látok rossz példát a környezetemben, leginkább dúsgazdag vállalkozók fiait, és nem szeretném, a belőle is egy elkényesztetett felnőtt válna.

Milyen port vernék le rajta? Miért kötöszködsz?

dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

Vègülis igaz. A gyerek megbukna az èletben.

Az ilyenek a szülők nyakára költöztetik a párjukat ès oda vállalnak majd gyereket is.

Nem lesz pènzük soha saját házra. Jobb esetben bevállalják a 3 gyereket ès eltakarodnak.


Ha a szülőre èrti, akkor elèg agyhalott felfogás. Nem mindenki keres havi 2-3 milliót, hogy fèlre tudjon tenni, ès vegyen a gyerekènek egy 30 milliós lakást. (Borsodi városban lakok, de jobb helyeken itt is 25-30m általában egy lakás)

dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
89%
Mi a fnet csinált az, aki 90 és 2008 között nem tudott lakàst venni?
dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

"Tanultál volna inkább egy normális szakmát.."


Normális diplomai végzettségem van, a világot nem váltom meg, de évekkel ezelőtt is 5-600 ezret kerestem. Ami sajnos lófing összeg. Persze tudom te albérlet mellett is pikk pakk összeszedted volna az önerőt :D


Sajnos hiába gyűjtögettem az árakat kergettem, örülök, hogy lett lakásom, de tudtam, hogy ez sok évnyi lemondással fog járni. Nyilván egyedül, se család, se támogatás, se semmi, úgy nem könnyű.

dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
88%

"Mi a fnet csinált az, aki 90 és 2008 között nem tudott lakàst venni?"


A vicces az, hogy hitelre még mi is tudtunk volna venni úgy, hogy anyám minimálbéres, apám meg segélyes alkoholista volt.


Próbáltam rávenni a szüleimet, hogy fizessünk be egy lakásra, akkoriban 6-8 millióért mentek, az most érne 40-50-et és eleve rég ki lenne fizetve.


Én szüleim mondjuk világ életükben úgy vélekedtek, hogy "jó az, a van tartalék" meg "a hitel rossz" aztán ezzel szartak el mindent. Maradt a pénzük nyugdíj alapba amit lenyúlt Orbán.

dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van saját ingtalana, az tulajdonképpen vett lakást a gyereinek is, csak várni kell rá.


Nem gondolom hogy a húszéveseket saját lakással kéne indítani az életben. Anyaként látom hogy a minőségi gyereknevelés, oktatás, egészség, élmények önmagukban több ház árát elviszik, miközben saját magunkat évtizedekig lemondunk rengeteg dologról. Ha ott tartunk, segíteni fogunk benne nekik (ahogy nekünk is segítettek), de nem tudjuk és akarjuk ilyen mértékben ajándékozni őket. Ha lesz második és harmadik ingatlanunk, az a nevünkön marad halálunkig, hogy ne őket terheljük a mi megélhetési és ápolási költségeinkkel amikor vén hülyék vagyunk már.


Mi eszközt adunk arra, hogy úgy éljenek ahogy szeretnének és ha akarnak akkor tudjanak maguk venni lakást.

dec. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim válasza:
100%
Utolsó normális állással itthon nem fog tudni lakást venni!
dec. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
77%
Fog tudni. Csak nem biztos hogy akkorát, ott és akkor ahogy szeretné. Kevesek kiváltsága hogy rögtön a budapesti kertvárosban vesznek újszerű 90m2-t. Mi is erős kompromisszumot kötöttünk, ahogy kivétel nélkül az összes ismerős.
dec. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim válasza:
86%

90 m2 🤣🤣🤣


Egy 50 m2-es is olyan drága, hogy egy élet kevés rá. A másik, hogy azt kell nézni, hogy mondjuk 15-20 éve sokkal elérhetőbb volt ez a cél. Most meg vagy gazdaag, vagy örököl. Egy sima Kádár-kocka ház is falun lassan 80-100 millió, vagyis errefele. 2010 körül még 5 millióból egy nagy házat építettél, már 50 is kevés lenne rá...

dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

#49: Én is ezt tapasztalom. Pedig nem budapesti kertvárosi házra vágyom. Megyeszékhelyen élek, itt is az árak az egekben vannak. Nekem is most jönne el a házvásárlás, de egyelőre esélytelen. Rengeteget dolgozunk a párommal, hogy összejöjjön, de szerintem még évek.

Nézegettük, vannak olcsóbbak, de azok közül a legtöbb szörnyű állapotban van. Szinte teljesen fel kéne újítani. Vagy olyan messze van mindentől, hogy kilométereket lehet ingázni egy nagyobb boltig is.

A párom tesójáék felvették a csokot. Máshogy ők sem boldogultak.

És egyikünk se 200 nm2-es luxus házakra vágyik...

dec. 12. 08:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!