Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Aki nem tud saját lakást...

"Aki nem tud saját lakást venni a gyerekeinek az eleve megbukott az életben." Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egy kérdés alatt olvastam kommentben.

Egyetértettek ezzel a kijelentéssel?


dec. 11. 14:26
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%

16 os, könnyu szavalni, hogy szerinted nem helyes lakást venni gyereknek miutan neked vettek! Es most filózól hogy hát amúgy nem helyes! Add vissza a szüleidnek, mondjál le es menj albérletbe! Ja, de most mar az se helyes meg minek ugye, de szavalásban ász vagy, tudod mit kell írni, hogy felpontozzanak. Ja, ha így is gondolod akkor realitástól nagyon messze szárnyalsz!

Mondjuk mai világban szinte lehetetlen a fiataloknak lakást venni, nem jutnak olyan könnyen lakáshoz, mint szüleik, ilyen lakásárak es fizetések mellett.

De filózni más, abban mindenki verhetetlen, csak realitás megítélése sántít! De verselni lehet

dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
39%

A rövid válasz: igen, megbukott, de inkább úgy fogalmaznék, hogy nem vettek még egy ingatlant, amit ki tudnak adni.


Ha a Covidot és egyéb extrém esetet leszámítunk (betegsèg, halál, leégett ingatlan, infláció, CSOK,lakásárak, válás), egy szülőpárnak 35-40 éve volt arra, hogy második lakást vegyenek. A CSOK és a lakáskassza felszámolása előtt korrekt végzettséggel és átlagos élettel könnyű volt lakáshoz jutni némi pénzügyi tudatosság mellett.


Sosem bántom a szüleimet, mert nem vettek nekem lakást, azért hibáztatom őket, mert naívak voltak, minden csőbe behúzták őket és mindekinek kölcsönadtak (holott pénzük lett volna, de tipikus palimadarak voltak).

dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
90%
Tetszik, nem tetszik, a gyerekeket világra hozni nem annyiból áll, hogy anyák napján a gyerek hálás, hogy megszületett, hanem valamire illik törekedni szulökent, ha nem másra, legalabb egy albérlet fizetésére, vagy eltartani gyereket, amíg összegyul par milliója. Ja, de nem csóre seggel kell kirúgni
dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
88%
Nem
dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

"CSOK és a lakáskassza felszámolása előtt korrekt végzettséggel és átlagos élettel könnyű volt lakáshoz jutni"


Azért ez így túlzás. 2008 után évekig sokan munkát se találtak, egy fizetésből éltek komplett családok.


Ja, és mindemellett 30-40 évig a saját lakása hitelét fizeti a többség, hogy tenne akkor félre másik lakásra?

dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
0%

30#


Tanultál volna inkább egy normális szakmát..

dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 10 év alatt kifizették a hitelt az Átkosban. Utána születtem én, pénzt is kötöttek le a nevemre.


30 év alatt teljesen reális lett volna egy második lakás, csak ugye a naív gazdag nyugdíjast szeretik lehúzni.

dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
28%

31!

Idéznéd kérlek, hol írtam ilyet, hogy nem helyes???

Annyit írtam, hogy nem értek egyet a kérdésben szereplő mondattal...

Sőt, annyira nem gondolom, hogy nem helyes, hogy tervezek én is venni a gyerekemnek, ha sikerül. Csak emellett remélem, hogy egy normális értékrendre és a munka fontosságára is meg tudom tanítani.

dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 38 as, majd a te gyerekeden vered le a port, miután neked mindent készen alád raktak, te meg filózol lakásodból hogy meg kell tanulni a munka értékét!

Jópofa vagy, nem mondom jó a humorod. Hogy te hogy tudod mit hogy kell

dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%
és mi van ha a szülőnek sincs saját? :D gyerekek persze mindenkinek van 10 lakása csak akkor miért Magyarország az EU legszarabbja mindenben ha mindenki multimilliomos?
dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!