Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető-e, ha ilyen esetben...

Érthető-e, ha ilyen esetben az apa elengedi a gyerekeivel a kapcsolatot? ⬇️

Figyelt kérdés
Három éve költözött el az apa a volt családjától, a barátnőjéhez. Azóta számtalan alkalommal próbálta megkedveltetni a párját a gyerekeivel, de azok passzívan állnak hozzá. Két kamaszgyerekről van szó. A barátnő az elején próbált kedves, közvetlen lenni, de a gyerekek elutasítóak, távolságtartóak voltak vele, így ő részéről elengedte a dolgot. Jogos, hogy az apa is elengedje, ha egyszerűen hiába próbálkozik (most már egyre krvésbé), nincs semmi látszatja a dolognak, a gyerekek részéről megmaradt ez a hideg, távolságtartó magatartás.
jan. 6. 09:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/155 anonim ***** válasza:
11%
Na, olvasva a válaszok 99 százalékát, aktivizálták magukat az elhagyott első feleségek:DDDDDD
jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/155 anonim ***** válasza:
97%
Nem érthető. A nőt meg a gyerekeket nem kell egymásra erőltetni, teljesen érthető hogy kellemetlen. Az apuka tegyen erőfeszítést és vigye el a gyerekeket valahova.
jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/155 anonim ***** válasza:
89%
#41 nem talált! Eldobott gyerek vagyok.
jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/155 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező fogadok, hogy te a barátnő vagy és azt szeretnéd, hogy apuka ne foglalkozzon a gyerekeivel, mert ők nem szeretnek téged.
jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/155 anonim ***** válasza:
93%

41, miért kellene elhagyott feleségnek lennie annak, aki azt írja, nem normális dolog, ha egy apa ilyenek miatt megszakítja a kapcsolatot a gyerekeivel, akiket újszülött koruk óta gondozott, nevelt, szeretett - elméletben. Ez teljesen elképzelhetetlen számomra, mert én speciel szeretem a gyerekeimet és nincs olyan dolog, amiért hátat fordítanék nekik, ilyenért főleg nem.


Nem vagyok elhagyott feleség én sem, de mondjuk a férjemről se tudnék ilyet elképzelni, mert imádja a gyerekeit.

jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/155 anonim ***** válasza:
80%
44, ugyanerre gondoltam én is, a kérdező tuti az új barátnö.
jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/155 anonim ***** válasza:
13%
Persze.
jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/155 anonim ***** válasza:
99%

Ez kb olyan, mintha apuka indokot keresne, amivel lepattinthatja a gyerekeit is.

A gyerekek NEM választották ezt a helyzetet, hanem belekényszerültek. Apuka viszont választotta az elhagyást és az új család alapítását is. Joga van új nőhöz, és nem megvetendő ezért, de egyértelműen neki kell idomulnia a helyzethez, és nem, soha nem volt, és nem is lesz elfogadható ok arra, hogy ezért mellőzze a saját gyerekeit! Nem a gyerekeknek kell itt alkalmazkodni, hanem az apának, és valamennyire sajnos az új barátnőnek is, hiszen ő is tudta (gondolom?), hogy van gyereke a férfinak, akivel összejött.

Ha muszáj abban a lakásban lenniük, ahol ti vagytok, akkor variáljátok a lehetőségeket. Néha utazzatok el, ha van rá keret. Ha nem, akkor legyen nagyrészt elmenős program (nem kell feltétlenül fizetősnek lennie: kirándulás, séta a parkban is jó időnként, ha a gyerekek vevők ilyenre, akkor horgászat, stb.)

És néha azt is meg lehetne csinálni, hogy barátnő elmegy pár napra meglátogatni a családját vagy akármi, és csak a gyerekekkel legyél. Ugyanis a láthatás rád és a gyerekekre vonatkozik, a barátnőre nem. Attól, hogy az apának az élete része, még a gyerekeknek nem feltétlenül kell vele programot csinálni.

Az apa kötelessége ezt megoldani.

jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/155 anonim ***** válasza:
89%

Már maga az a szituáció is trauma egy gyereknek, hogy az apjuk átköltözik a családjától a nőjéhez. Ebből az látszik, nem az történt, hogy a házasság megromlott, majd a szülők elváltak, egy idő után apukának új párja lett, hanem apukánál ez egy "melegváltás", egyik muffról átlibben a következőre és hát jajszegéééény, kicsi az új nő lakása, nem férnek el ott a gyerekek. Nincs az a gyerek, aki ezt jól élné meg. Az ilyen apa jellemtelen, puhány. Egy igazi apában sosem merül fel a gondolat, hogy megszakíts a gyerekeivel a kapcsolatot azért, mert a gyerekei nem kezelik jól a helyzetet.

Egy gyerek nem egy megúnt kabát, amit beakasztunk a szekrénybe évekre, vagy kidobunk.

Nincs semmilyen mentség arra, ha valaki szándékosan megszakítja a kapcsolatát a kamasz gyerekével, csak kifogások.

jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/155 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, írd már le, hogy te ki vagy a sztoriban, az apa vagy az új nő.
jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!