Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyobb önzőség...

Csak szerintem nagyobb önzőség ilyen okból gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt közösségi oldalakon, itt gyakorin és már ismerősi körben is hallottam, hogy az a nagy okuk a gyerekvállalásra, hogy legyen aki rájuk nyitja az ajtót és gondoskodik róluk öregkorukban. Magyarul ezek az emberek, azért vállalnak gyereket, hogy legyen egy ingyen csicskájuk öregségükre, akit érzelmi zsarolással tudnak ugráltatni. Ezek az emberek hívják önzőnek azt, aki a saját kényelme miatt nem vállal gyereket.

Szerintem az első jóval önzőbb dolog, mint a második.

Mi a véleményetek?

Nem önigazolást keresek, mert én a kényelmes élet mellett nem bírom elviselni az értetlenkedést, szóval a kisgyerekekkel nem igazán jövök ki egyáltalán.



jan. 6. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Te a végletekről beszélsz.

A valóság ott van, ahol az egymást szerető házaspár természetes, normális ösztönből és tudattal közös gyermeket akar.


Nincs ezen mit vitatkozni. Mi közöd hozzá?!


Másnak meg a te döntésedhez nincs köze.


Mindenki élje úgyaz életét, ahogy a klf körülmények, az igényei diktálják.


Ez nem vitatéma. Egyéni igény, választás és döntés kérdése.

Minden jót.

jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek veled! Az sokkal önzőbb ha valaki csak azért szül 1-2 gyereket, hogy később ők legyenek a "szolgái".
jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem csak szerinted, de attól még nincs igazad. Nem gondolhatod, hogy bárki CSAK ezért vállalna gyereket. Akkor már sokkal egyszerűbb lenne pénzt félre tennie egy ápolóra.

Ez egyszerűen egy hülye szófordulat. Sokan nem tudják, hogyan igazolják a gyerekvállalás melletti döntésüket, amikor sokan hülyének tartják őket, vagy éppen azzal vádolják őket, hogy csak a CSOK-ért vállalták stb.

jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

3. Pedig vannak ilyen emberek, akik ezt csinálják! Sőt ennél undorítóbb is van amikor a gyerekéből él valaki a kezdettől fogva, először gyerektartás aztán elküldi a gyereket minél előbb dolgozni és elszedi tőle a pénzét!

Amúgy mindenki azt gondol amit akar, szóval a kérdező is gondolhat ilyet, mert igenis vannak ilyenek.

jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem mamám világéletemben azt hajtogatta, hogy ha jó fizuja lett volna mi biztos nem lennénk (meg a gyerekei sem), mert, hogy akkor tudna miből ápolókat fogadni és nem kellenénk mi, hogy kiszolgáljuk majd.

Valószínűleg ha ezt nem jelentette volna ki ilyen nyíltan és nagy pofával, akkor sem nyitná rá az ajtót senki, mert mérhetetlenül nagy picsaként viselkedett velünk mindig is. Persze a gyerekei is mindig útban voltak, szülés után 1 héttel már ment is vissza dolgozni, 12 éves koruk körül pedig bedobta őket egy 6 éves gimnáziumba az ország másik végén, mondván, hogy "eleget kerülgette őket". Természetesen tőle kaptam meg a legtöbbször a pofátlan rokonok közül, hogy mikor lesz már gyerekem, hogy mikor szopok majd én is annyit a gyerekeimmel, mint ő:)

Nem értem egyébként az ilyen embereket, idióták.

jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy pont az ilyen szülők sírnak, hogy a felnőtt gyerekük fel sem hívja őket egyszer sem, meg rájuk sem nyitja az ajtót.


Mintha a gyereknek nem lenne külön élete és elég dolga, de komolyan. Mostanában a Facebook is az ilyenekkel van tele 😅

jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha ezért vállaltam volna gyereket, elsülyedtem volna.. Tipikus nárcisztikus gondolkodás és vonás.
jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Minek ezek a provokatív kérdések?


Egyénként igen, nagyobb önzőség vállalni egy ilyen célért, mint bármi másért nem. (mert ugye hogyan értelmezed, hogy valakivel szemben önző vagy, aki nem létezik)

jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ok meg mindig ott tartanak, hogy te onzo vagy, ha nem vallalsz. Na de kerem, kivel szemben? Egy nem letezo gyerekkel szemben? Ertelmezhetetlen. Es ha ezt megkerdezik, SOHA nem jon ra valasz. Csak hajtogatjak ezt az onzo dolgot.
jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Anyósom első gyereke besikerült tabletta mellett, másodikat azért vállalt, hogy lánya legyen, vegül lett 3 fia... Akik sokszor megkapták tőle, hogy ő lányt akart, miért nem lett lánya stb. Egy önző nőszemély, a gyerekei sem bírtak megmaradni mellette.
jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!