Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyobb önzőség...

Csak szerintem nagyobb önzőség ilyen okból gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt közösségi oldalakon, itt gyakorin és már ismerősi körben is hallottam, hogy az a nagy okuk a gyerekvállalásra, hogy legyen aki rájuk nyitja az ajtót és gondoskodik róluk öregkorukban. Magyarul ezek az emberek, azért vállalnak gyereket, hogy legyen egy ingyen csicskájuk öregségükre, akit érzelmi zsarolással tudnak ugráltatni. Ezek az emberek hívják önzőnek azt, aki a saját kényelme miatt nem vállal gyereket.

Szerintem az első jóval önzőbb dolog, mint a második.

Mi a véleményetek?

Nem önigazolást keresek, mert én a kényelmes élet mellett nem bírom elviselni az értetlenkedést, szóval a kisgyerekekkel nem igazán jövök ki egyáltalán.



jan. 6. 20:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
16%
Ez az élet rendje, tetszik nemtetszik.
jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

"Ez az élet rendje, tetszik nemtetszik."


Attól még nem helyes.


Alapvetően amikor egy gyermek megfogan, a szülők SEMMIT sem tudnak biztosan mondani a jövőjéről, semmilyen garanciát nem tudnak rá vállalni. Lehet a gyerek súlyos fogyatékossággal fog élni, depressziós lesz egész életében, vagy egyéb betegsége lesz. És akkor még ott vannak a külső dolgok, amiket szintén nem lehet befolyásolni: háborúk, gazdasági helyzet, bérrabszolga sors, tényleg bármi. Gyakorlatilag egy orosz rulettet játszanak, csak más fejéhez szegezik a fegyvert a sajátjuk helyett.


Soha nem létezni soha nem lehet rossz (hiszen senki nem létezik, aki szenvedhetne, vagy hiányolná a boldogságot, örömöt). A létezés viszont igen könnyen lehet kínkeserves, gyötrelmes, és hosszú.


Az egyetlen logikus, és etikus döntés, ha az ember soha nem vállal gyereket, és szépen lassan kihal az emberiség. Persze tudom ez a gondolat sokak számára felháborító, hiszen eltér a tipikus társadalmi normáktól, viszont megcáfolni senki sem tudja logikusan.

jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!