Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem nagyobb önzőség...

Csak szerintem nagyobb önzőség ilyen okból gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ezt közösségi oldalakon, itt gyakorin és már ismerősi körben is hallottam, hogy az a nagy okuk a gyerekvállalásra, hogy legyen aki rájuk nyitja az ajtót és gondoskodik róluk öregkorukban. Magyarul ezek az emberek, azért vállalnak gyereket, hogy legyen egy ingyen csicskájuk öregségükre, akit érzelmi zsarolással tudnak ugráltatni. Ezek az emberek hívják önzőnek azt, aki a saját kényelme miatt nem vállal gyereket.

Szerintem az első jóval önzőbb dolog, mint a második.

Mi a véleményetek?

Nem önigazolást keresek, mert én a kényelmes élet mellett nem bírom elviselni az értetlenkedést, szóval a kisgyerekekkel nem igazán jövök ki egyáltalán.



jan. 6. 20:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé az.
jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%
Soha senkitől nem hallottam azt, hogy ezért vállalna gyereket.
jan. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

"hogy legyen egy ingyen csicskájuk öregségükre"


Amennyi pénzbe kerül a gyerek felnevelese, elindítása, ez egyszerűen nem érné meg.

jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Hogyha úgy nézzük alapjáraton a gyerekvállalás a legönzőbb dolog a világon és itt nem azokból indulunk ki amiket leírtál. Nem te vagy én döntöm el, hogy megszülessünk hanem a szüleink, ahogy ők sem döntötték el, hogy megszülessenek hanem azoknak a szüleik. A gyermekvállalás a világ talán legszebb dolga és egyben a legönzőbb is.
jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

"gyermekvállalás a világ talán legszebb dolga és egyben a legönzőbb is."


És a legtermészetesebb dolog. Emberek, állatok, növények, mind szaporodnak.

jan. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az. Ráadásul ezek pont azok az emberek akik a saját szüleikre rá se nyitják az ajtót. Max ünnepekkor, szülinapokkor stb, amikor elmennek jókat zabálni a csóró, öreg szüleiknèl ès felveszik az ajándèkokat/köszöntèsèrt járó pènzt. Semmiben sem segítik őket, mert hát miből? Meg mikor? Nincsen nekik se pènzük, se idejük. Amúgy is a szülő dolga segíteni, pl ingyen bèbiszitterkedni nekik, gyűjteni az unokának, lakásfelújításra adni, házat venni a zunokának, stb.

Ha már itt tartunk, az urnára, temetèsre is tegyenek fèlre maguknak.


Ők ilyenek, így bánnak a szüleikkel..de valamièrt azt hiszik hogy a saját gyerekük majd ingyen csicska lesz.

Annak nem lesz családja, olyan munkája lesz ahol egèsz nap otthon lehet ápolósdit játszani ès el tud fizujából tartani mindenkit.

A valóság: ugyanolyan lesz mint anyu ès apu, alig várja hogy majd örökölhessen...



Na meg aki nem vállal gyereket, az kivel szemben önző?

jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az öntudatlan ember gyerekvállalása nem túl szép mögöttes szándékkal jár, ilyen “kilyukadt a gumi”, “becsúszott” stb borzasztó, hogy embernek nevezett lények élnek ezen a szellemi es lelki szinten!

Vannak köztunk “emberek” ahogy egy előadó mondta, akik lélek nélkül járnak köztunk, csak embernek néznek ki, mi meg rávetítünk érzéseket amik bennünk vannak, de közben üresek. Ez így kell legyen, másképp semmi magyarázat ezeknek a humanoidoknak a tetteire

jan. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#15: Ahogy nem növényevőként az is, hogy mást elpusztítunk azért, hogy együnk. Valahogy mégse magától értetődő, hogy levadásszuk a kisnyugdíjasokat, hogy legyen vacsora. Civilizáció...
jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit felvázoltál, az egy rendkívül undorító, visszataszító mentalitás... Ma már ennek még alapja sincsen, mint régen, amikor még a fehér embernek is volt minimum 5 testvére- bocsi a rasszizmusért, csak a 70-80 feletti korosztályban nagyon nem ritka, hogy az embernek van legalább 5 testvére, rassztól függetlenül-, mert nem volt nyugdíj és el kellett tartani a szülőt és kellett is az ember a földekre, aminél 1-2 ember nem elég, lássuk be. És annyira szomorú, hogy ez a szó szerinti paraszt mentalitás nem halt ki az emberekből...
jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Apám is ezt hiszi, főleg, mióta külföldön élek és 2x annyit keresek, mint ő.


Nem tudom, mit gondol, mert momentán ott tartunk, hogy évente egyszer látogatom meg, akkor sem "őt", hanem hazamegyek és összefutunk (jó okkal ennyi a kapcsolat).


Eszem ágában nem lenne ápolni. Van egy szép felesége meg annak egy fia, majd ŐK! megoldják.

jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!