Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért tartja számon,...

Anyám miért tartja számon, egy majd 30 éves nő pénzét? Mindig azt mondja ne csesszem el a pénzt hülyeségekre. Könyvre, alap smink dolgokra, stb. Korábban, tiniként ha vettem is valamit dugdosnom kellett előle. De miért?

Figyelt kérdés
Folyton azt kérdezgeti, beteges szinten mennyi spórolt pénzem van. És ezt sajnos nem jóindulatból teszi. Hiába szállok bele a rezsibe, segítek, vagy bármi olyan mintha beteges kontroll màniája lenne. Miért csinálja ezt? Ha szóba hozom, hogy el akarok költözni kiakad rajta, "mert ha albérletbe megyek" el megy minden pénzem szerinte.
febr. 10. 00:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
elmegy. mert a pénz arra való, hogy elköltsük. Nem arra, hogy ülj rajta, amig totál elértéktelenedik.
febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Költözz el hamar
febr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Anyukádnak eltér az értékrendje a Tiédtől, Ő valószínűleg azt tartja megfelelő életformának, ha egy fiatal, amíg otthon lakik, elsősorban megtakarít és arra törekszik, hogy pl előbb-utbb saját lakása legyen. Valószínűleg az a meglátása, hogy nem hozol elég áldozatot azért, hogy minél többet megtakaríts, ezért érdekli, mennyi spórolt pénzed van és ezért látja rossz döntésnek az albérletet is. Én őt is megértem és Téged is. Valóban nagyon nehéz lemondani sok mindenről annak érdekében, hogy legyen jelentős összegű megtakarításunk, később saját lakás, viszont anyukádat is megértem, sajnos átlagos bevétel esetén áldozatok nélkül ez nem fog összejönni, így marad az albérlet.
febr. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Miért, anyukád szerint mi a megoldás? Vagy 50 éves korodig a szüleiddel laksz, és addigra talán összespórolsz egy lakásra valót, vagy várod a szőke herceget fehér lovon, aki megkéri a kezedet, és közösen kezdhettek új életet, közösen építkeztek, vagy vesztek új lakást, családot alapítotok?
febr. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Lehet azt szeretné, hogy mivel otthon laksz, minél többet tegyél félre, fektess be (akkor kamatokat is kapsz), a majdani önálló életkezdéshez jól fog jönni.
febr. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek a 3 és 5 kommenttel. Más az értékrend. Egyik barátnőmnèl ugyanez van. Otthon lakik 40 éves, de ő olyan szinten nem tesz félre, hogy a szülei teljesen ki vannak rajta borulva. Egy hét alatt elveti a fizetését könyvek, smink, kezelések, drága ruhák stb. Nála ez már beteges szint és hiába beszélt vele bárki is (szakemberek is). Nem tudom nálatok mi a helyzet. Nyilván az sem megfelő az ember semmit ne költsön magára. Én beszélnék a helyedben anyukáddal. Mindenkinek más elve van másképp gondolja. Az albérlet szintén más tészta. Én soha nem laktam albérletbe nem is akartam. Lehet ő is ilyen típus, hogy azt akarja saját lakásod legyen. Amíg ezen összekaptok nem fogjátok megérteni egymást.
febr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

A normális megoldás az lenne, ha elköltöznél, illetve nem mondanád meg, mit veszel és mennyiért.

De szerintem ezt már jópárszor megkérdezted, és semmit nem változtattál, csak nyafogsz továbbra is

febr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Egy majd 30 éves nő miért az anyjánál lakik és miért számol be neki az anyagi helyzetéről????
febr. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
4-es, számoljunk pl azzal, hogy alsó hangon 100-150E Ft elmenne albérletre, ha nem otthon élne a kérdező. Ha ennyit havonta félretett volna, 30 éves korára már lehetne kb 10M Ft-ja, ami bőven elég egy garzon lakás önerejére, sőt ennél kevesebb is. Ne essünk túlzásokba, nem kell 50 éves korig a szülőkkel élni ahhoz, hogy saját lakásod legyen, de az is igaz, hogy ehhez nagyon céltudatosnak kell lenni, ami nehéz, sokkal könnyebb minden hónapban felélni a fizetést.
febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%
Igaza van. Zavarja hogy szórod a pénzt hasztalan dolgokra, mikor neked már nem lesz nyugdíjad. Inkább a jövődről kéne gondoskodnod. 70 évesen nem mindegy hogy unokázni fogsz vagy szenvedsz a megélhetéseddel. Akkor majd visszagondolsz a költéseidre és hogy mit tehettél volna még.
febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!