Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, esetleg idős...

Szülőként, esetleg idős nagyszülőként hogyan próbálnád a 30 éves fiadat, unokádat segíteni a pártalálásban, ha sose volt még kapcsolata, de vágyna rá?

Figyelt kérdés

Mondjuk nézzük azt az esetet, amikor a fiatalember próbál javítani magán, és nem egy otthon élő munkanélküli, aki csak iszik, és számítógépezik.


Hogyan viszonyulnátok, hozzá, hogy neki nincs párja, de a fiatalabb testvéreinek igen.



dec. 10. 17:27
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Ebben még véletlenül se kell szülői vagy nagyszülői segítség
dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. Ha magától nem talál, én nem szólnék ebbe bele, felnőtt már.
dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy. A legrosszabb amit az előző generáció tehet ilyen esetekben, hogy a viselkedésével - akár jószándékból - nyomás alá helyezi a leszármazottját. Ettől a párkeresés kínos feladattá is válhat a fiatal számára, ami egyenes út az elhamarkodott döntésekhez. Arról nem is beszélve, hogy a mai nemzedéknek ha akar sem biztos, hogy tud segítséget nyújtani az, aki a 40-60 évvel ezelőtti világ körülményei között szocializálódott.

Nem a 19. században élünk, már nem feltétele az életben maradásnak a mielőbbi párkapcsolat.

Ha a szülő magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttet nevelt a gyerekéből, majd ő megoldja maga a párkeresés kihívásait, pláne ha vágyik is rá.

dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
22%
Ha tudok valakit, akkor jelzem
dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
95%
Régebben is volt ilyen. A vidéki közösségek számon tartották ezeket az egyébként jóindulatú fiatal embereket, hölgyeket. Teljesen "véletlenül" együtt hívták meg őket egy lagziba, aztán rájuk bízták a dolgot. Sok esetben ez elég volt, és a két fiatal egymásra talált. Sok esetben csak az alkalom hiányzik, ha tudnak találkozni, ez sokszor segít. Én sem vagyok már fiatal, nem tudom, hogy ez most hogyan megy, de azért valahogy mindenki megtalálta a párját.
dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy, ebbe semmi beleszólása a szülőnek.Sajnos ő ilyen, antiszociális..Nem rontott el semmit sem a szülő a nevelésben hiszen a kisebbik gyerek is ugyanazt a nevelést kapta( feltételezem) és lett párja. Majd ha ő akar ismerkedni akkor megteszi ha meg nem mer lépni akkor meg magára vessen..
dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Pont most láttam egy egri csoportban hogy valaki a tesójának keres nőt. Szerintem ez olyan ciki.

Nem segítenèk neki. Ez olyan dolog amit neki kell csinálnia. Majd szexnèl is álljak felettük ès mondjam hogyan mozogjon vagy mi?

dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon kínos, ha a szülő akar párt találni.


Egy fiatal nőnek redflag egy olyan pasi, ahol az anyós a kerítő.

Egy ilyen kapcsolatban az anyós mindig ott lesz, mint egy nem kívánt harmadik.

dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem kéri kifejezetten a segítségem akkor sehogy.

Támogatnám, biztatnám, hogy ne adja fel, esetleg ötleteket adnék társasági programokra, amiről majd eldönti érdekli-e vagy sem.

Van ismerősöm aki nagyon szenvedett ettől és kb 26 évesen lett barátnője először, azóta is együtt vannak.

dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy egyáltalán nem vagyok én biztos abban, hogy az érintett valóban vágyik arra a párkapcsolatra. Ha így lenne, jó eséllyel intézné ő ezt magának. Ez az öregek becsípődése, hogy az élet csak úgy élhető, ahogy az ő idejükben volt, és képtelenek felfogni, hogy ez már egy másik világ.

Szépen le kell akadni a témáról, békén kell hagyni ezzel a szerencsétlen unokát. A világon semmi köze hozzá a nagyinak, hogy ő párkapcsolatban él-e, vagy inkább szingli mert esetleg neki úgy jó.

dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!