Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előre szólnom kéne anyámnak,...

Előre szólnom kéne anyámnak, ha orrpiercinget szúratok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ellenzi, viszont évek óta szeretnék már, csak a tűk látványától való félélem tart vissza, nem szülői beleegyezés szükségessége, ugyanis már nagykorú vagyok egy ideje(21 múltam), viszont egyetemre járok, csak kis részben vagyok anyagilag független. Pont ez a baj, hogy nagyobb részt a szüleim támogatnak.

Szerintem ő elvárná, hogy szóljak, viszont az ilyesmikből mindig hiszti volt a részéről. Pl anno 16 éves koromra megígérte, hogy szúrathatok még két lyukat a fülembe, de soha nem jött el velem, a környékünkön kulturált helyen 18 alatt szülő nélkül meg nem lehetett, aztán amikor 18 évesen bejelentettem, hogy hát akkor én elmegyek nélküle, kifizetem magamnak a diákmelós pénzemből, akkor kivágta a hisztit anyám, hogy én követelőzök.

Mit gondoltok, mi legyen? Mondjam meg előre, hogy szeretném, valamikor elmegyek, vagy majd észreveszi egyszer?

Úgyis vita lesz, de érdekelne, hogy mi okoz kevesebb fejfájást. Nekem nincs türelmem a semmin hepciáskodáshoz.

(Légyszi a költözz el és társait hagyjuk, nem erről szól a kérdés. Kösz)


márc. 10. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Talán átmeneti megoldásként ne szólj előre, hanem akkor, amikor már megcsináltattad? Akkor utólag már nincs értelme vitázni rajta.
márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
13%
Gáz az osszes piercing ami nem fülbevaló
márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ha arra akarsz pont rájátszani, hogy felnőtt vagy, akkor illene úgy is tenned.

Mondd el neki, hogy x nap piercinget mész szúratni, és viseld el a véleményét is felnőttként. Ha látja, hogy nem ér célt vele, talán előbb abbahagyja.

márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

#1 Nem a kérdező vagyok, de szerintem a "majd észreveszi", meg a "szól neki utólag" ugyanaz a vinnyogós-kontrolfreak szülőnél. A saját anyámból kiindulva egyre megy. Ha előre szólsz, akkor elhiszi, hogy engedélyt kértél, majd hepciáskodik, ha a "tiltás" ellenére megcsinálod, ha utólag tudatod vele, akkor meg kiakad, hogy miért nem kértél engedélyt. Ja és minden esetben téged hoz ki szemétládának a nem engedelmeskedésért. Mindegy mit csinálsz, mert jól úgyse jössz ki, ha nem engedelmeskedsz.


#2 A franc nem kérdezett véleményt.


Kérdező:

Szerintem szólj előre, ha sok ideje nem jött szóba a téma. Legalább megtudod, hogy mekkora kockázatvállalás piercing. Ha nem fenyegetőzik a támogatás megvágásával, akkor meg következetesen csináltasd meg. Ha nem otthon laksz, hanem hazajársz, akkor meg csinálhatod septum esetén a befelé fordítós trükköt, ha nem akarsz várni a teljes függetlenségre. Vágod, ha hazamész, befordítod, nem látja.

márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

18 évesen csináltattam az ajakpiercingem anyám határozott tiltása ellenére. Jó tanuló voltam, normálisan viselkedtem, sose volt velem bajuk. Ennyi lázadás volt az egész tini koromban. Megcsináltattam, mert nekem tetszett. Pár évvel később, mikor megkomolyodtam és kivettem anyám úgy tett, h de kár, h kivettem, úgy megszokta már meg olyan jól állt.

21 évesem azt csinálsz magaddal, amit akarsz. Egy orrpc nem a világ.

márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Darius- ***** válasza:
5%
Tenyész Bikáknak szokták az orrába karikát tenni. Szólj neki előre, nehogy kihajitson utána otthonról.
márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Én 17 éves koromban csináltattam, még csak szülői beleegyezés sem kellett (és egy szalonban voltam, nem valami gagyi "zug helyen"). Azóta is megvan, most lettem 37. A füleimbe pedig egy barátnőm és egy barátom lyukasztott, akkor kb. 15 voltam. Huszonévesként ezen nem kéne görcsölni, felnőtt nő vagy.
márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
4# Azt, hogy "szól neki utólag" nem úgy értettem, hogy napokkal, vagy hetekkel később. Normál esetben azt írnám, hogy szóljon előre, de mivel a kérdésbe beleírta, hogy "Úgyis vita lesz, de érdekelne, hogy mi okoz kevesebb fejfájást. Nekem nincs türelmem a semmin hepciáskodáshoz.", ezért úgy gondoltam, hogy ha nem előre szól, akkor annyit megspórol, hogy kétszer hallgassa végig a cirkuszt. Persze borítékolható, hogy az anyukája kiakad valami miatt így is, úgy is, de ha előre szól, akkor duplán ki fog akadni, így meg talán letudja a kérdező egyszer. :)
márc. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
A lányom 17 évesen lyukas órában betetett egy fül- és egy nyelvpiercinget. Szóval a gimiből egyik nap így jött haza. Nem szólt előtte, tudta, hogy nekem nem tetszik. Annyit mondtam, ha neki tetszik, nem tudok mit tenni....Most 23 éves egyetemista, a nyelvpiercing fél év múlva már nem kellett neki. Azóta tetoválása is van, ami nekem szintén nem tetszik, de nem piszkálom ezzel, nem beszélünk róla. Szóval, szerintem csináltasd meg, majd elengedi...
márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem jön be mert taszít, de nem az számít. Nagykorú vagy. Ne szólj előtte csak csináltasd meg. Biztos kiakad, de a gyereke vagy szeretni fog akkor is.
márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!