Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előre szólnom kéne anyámnak,...

Előre szólnom kéne anyámnak, ha orrpiercinget szúratok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ellenzi, viszont évek óta szeretnék már, csak a tűk látványától való félélem tart vissza, nem szülői beleegyezés szükségessége, ugyanis már nagykorú vagyok egy ideje(21 múltam), viszont egyetemre járok, csak kis részben vagyok anyagilag független. Pont ez a baj, hogy nagyobb részt a szüleim támogatnak.

Szerintem ő elvárná, hogy szóljak, viszont az ilyesmikből mindig hiszti volt a részéről. Pl anno 16 éves koromra megígérte, hogy szúrathatok még két lyukat a fülembe, de soha nem jött el velem, a környékünkön kulturált helyen 18 alatt szülő nélkül meg nem lehetett, aztán amikor 18 évesen bejelentettem, hogy hát akkor én elmegyek nélküle, kifizetem magamnak a diákmelós pénzemből, akkor kivágta a hisztit anyám, hogy én követelőzök.

Mit gondoltok, mi legyen? Mondjam meg előre, hogy szeretném, valamikor elmegyek, vagy majd észreveszi egyszer?

Úgyis vita lesz, de érdekelne, hogy mi okoz kevesebb fejfájást. Nekem nincs türelmem a semmin hepciáskodáshoz.

(Légyszi a költözz el és társait hagyjuk, nem erről szól a kérdés. Kösz)


márc. 10. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%
#8 Én meg pl azért írtam, hogy szóljon előre, mert jó felmérni a terepet. Ha még nem hozta fel a témát, vagy évek óta nem került szóba a téma, akkor nem árt tudni, hogy mire számítson. Más piercingek kérdések alatt láttam már agyhalott embereket, akik azt írják, hogy ilyen esetben megvágnák a támogatást a gyereküktől, meg kidobnák otthonról. Azt hiszem egy ilyen húzás nagyobb fejfájást okozna, mint kettő kiabálás az egy helyett és jó lenne terepet felmérni.
márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-es.: Viszont ha előre szól, azzal azt üzeni a szülőnek, hogy még beleszólhat az életébe, a testdíszítésébe, stílusába. Ha valakivel össze akarna jönni, vagy munkát vállalni, azt is így "engedélyeztetné"?

Én a helyében megcsináltatnám, ha erre rosszul reagálna, akkor az azt jelenti, hogy nem szereti, sőt, uralkodni akar rajta. Pont abban a korban van a kérdező, amikor időszerű leválni a szülőről, amibe az is beletartozik, hogy nem kér engedélyt ilyesmire, sőt, másra se.

Kivétel: ha valóban NAGYMÉRTÉKBEN függ pénzügyileg az anyától, akkor meggondolandó, mert ha öneltartási nehézségeket okozna egy konfliktus, akkor lehet, hogy nem ér az egész annyit. De akkor is függetlenedni kell a szülőtől, elérni, hogy néhány év múlva ne számítson a pénz.

márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!