Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan tudom hogy ha nárciszti...

Honnan tudom hogy ha nárcisztikus személyiségű az anyám?

Figyelt kérdés
Illetve mi a teendő? Teljesen megszakítani a kapcsolatot? De sok mindent köszönhetek nekik, felneveltek pl és pénzt is adtak néhány dologra. De rengetegszer érzem úgy hogy idegesít. Rengeteget hazudik, és ferdít. Szinte isteniteni kell, mindig más a hibás, soha nem kér bocsánatot. Sőt velem sem volt igazi anya lánya kapcsolata. Ruhát sem kaptam csak ha az az egy már elszakadt. Míg ő halomra vette és mutogatta nekem azokat. Lehet csak féltékeny lennék? Pedig nem vagyok hálátlan mindent megbecsülök. Kérlek aki bántani akar ne itt írjon.

márc. 20. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Érdemes minimálisra csökkenti a kapcsolatot.
márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Ha nyugit akarsz, akkor no contact. ;-)
márc. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Írsz róla pár mondatot a gyakorira, és percek alatt lesz diagnózis.
márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Onnan, hogy szakember: pszichologus, klinikai szakpszichologus, pszichiater diagnosztizalta. Addig max. narcisztikus viselkedesmintakat mutat.

Ujabban divat mindenkire, aki valami miatt nem OK, rafogni, hogy narcisztikus. ;-)

márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
4-es akkor soha nem lesz senki nárcisztikusnak diagnosztizálva, ugyanis ők soha nem mennének el maguktól szakemberhez. Hisz hibátlanok, ők nem gondolják, hogy velük van a baj. Mellesleg meg aki nárcisztikus jellemvonásokat mutat, az is pont úgy ártó a másiknak, mint a személyiségzavaros.
márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A nárcisztikus személyiségzavar diagnosztikai ismérvei:


[link]

márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
így van 5-ös szerintem is. Anyám nagyon tökéletesnek gondolja magát, ha valaki nem azt állítja akkor az ilyen és olyan szr. Egy percre se gondolkodna el hogy tévedett, vagy lehet hibázott.
márc. 20. 18:53
 8/15 A kérdező kommentje:
4-es én nem azt mondanám hogy nem tetszik hanem hogy sokszor kegyetlen viselkedést produkál. Ha valami zavar, akkor kinevet cinikusan és nem nem az zavar hogy nem Ipheont vett, hanem mert nem értek egyet vele, hogy a macska ne jöjjön be mert be piszkít és mint aki hülye direkt nem azt csinálja ezredjére sem mert neki jó az ha ebbe él, én meg nem. De annyi hasonló törénet lenne még.
márc. 20. 18:57
 9/15 anonim válasza:
40%
narcisztikus/pszichopata/borderline divat megint...
márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

5-os: maguktol nem mennek el, sot, lenezik es hulyenek nevezik a szakembereket. De, adodnak helyzetek, amikor megallapitjak roluk, micsodak, hol helyezkednek el a skalan, 1-10-ig tart a spektrum, aljan a rejtett, tetejen a grandiozus. A rejtett a legrosszabb. Amugy egeszseges narcizmus (vonasok) mindenkiben van, kell(ett) a tuleleshez. ;-) Ez a szemelyisegzavar is, akar a tobbi, sosem jar egyedul, mindig tarsul hozza mas is, atfedesekkel. A bordeline-t szoktak magasan funkcionalo narcisztikusnak nevezni peldaul. De letezik a narcisztikus-, a skizoid pszichopata is.

Sam Vaknin (aki magarol allitotta, hogy narcisztikus), kutatta a temat, de meg lehet nezni a Youtube-on akar A bennfentes, akar Eva Vinter videoit is a temaban, hasznos csatorna mindketto. Vagy konyveket is lehet olvasni, bar ezek nagyon utosek. :-(

márc. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!