Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul vagyok apa új párjától...

Rosszul vagyok apa új párjától, úgy érzem, hogy ki akar túrni?

Figyelt kérdés

Anyukám már régen elhunyt, apukám 11 éves koromtól kezdve egyedül nevelt. Nagyon szoros a kapcsolatunk.

Kb 4 éve ismerkedett meg a párjával. Örültem is neki, hiszen nagyon régóta egyedül volt. A hölgy is először jól fogadott, kedves volt. Mondtam is, hogy itt nem is lesz semmi gond.

Aztán kb 8 hónapja mióta össze költöztek apuval, na azóta rendkívül bunkó. Volt, hogy hívtam aput, hogy beugrok a gyerekekkel, hallottam, hogy a háttérben puffog, hogy ő nem kíváncsi ránk.

Hozzáteszem ha megyünk neki semmi dolga nincs velünk. Mert én kiszolgálom magunkat, másrészt apu főz stb. A párjának kvázi nincs dolga velünk. Ha apu szeretné, hogy ott aludjanak az unokák már azért is megy a pofa vágás, hogy neki ehhez nincs kedve.

Apu is már panaszkodott rá, én is mondtam neki, hogy ez így nem jó. Üljünk le együtt és beszéljünk erről. De tudom, hogy minden egyes ilyen alkalommal veszekszik apuval, apu minket véd és őrlődik. Látom apun, hogy szereti őt és örül, hogy végre nincs egyedül. De ez így borzasztó helyzet. Teljesen azt érzem, hogy ki akar túrni apa mellől és mióta oda költözött azóta ilyen undok.


márc. 28. 14:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/127 anonim ***** válasza:
38%
Nem láthatta, mert nem együtt laktak.
márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/127 anonim ***** válasza:
0%

117!


Nem, az özvegyi haszonélvezeti jog független a tulajdonjogtól. Az utolsó közösen lakott ingatlanra jar

márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/127 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy aki szerint normális ez az apa-lanya kapcsolat, az most helyettesitsen: apa helyett anyós a lány helyett a férj. Mindjárt beteges lesz, ugye. Anyuci pici fia.
márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/127 anonim ***** válasza:
54%
117-es, te totál félreérted az özvegyi haszonélvezeti jogot! Az akkor van, ha a saját gyereke az örökös.
márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/127 anonim ***** válasza:
74%

#127: ez nem igaz. Szerinted albérletre is jár, ha az a közösen lakott ingatlan? Dehogy.

Özvegyi haszonélvezeti jog csak akkor keletkezik, ha az ingatlan az örökség része. Jelen esetben nem

márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/127 anonim ***** válasza:
52%
Mármint 122-est akartam írni a 124-ben, bocs.
márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/127 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit rugóztok ennyit a haszonélvezeti jogon. Gondolom, a nő előtte sem barlangban lakott.
márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!