Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul vagyok apa új párjától...

Rosszul vagyok apa új párjától, úgy érzem, hogy ki akar túrni?

Figyelt kérdés

Anyukám már régen elhunyt, apukám 11 éves koromtól kezdve egyedül nevelt. Nagyon szoros a kapcsolatunk.

Kb 4 éve ismerkedett meg a párjával. Örültem is neki, hiszen nagyon régóta egyedül volt. A hölgy is először jól fogadott, kedves volt. Mondtam is, hogy itt nem is lesz semmi gond.

Aztán kb 8 hónapja mióta össze költöztek apuval, na azóta rendkívül bunkó. Volt, hogy hívtam aput, hogy beugrok a gyerekekkel, hallottam, hogy a háttérben puffog, hogy ő nem kíváncsi ránk.

Hozzáteszem ha megyünk neki semmi dolga nincs velünk. Mert én kiszolgálom magunkat, másrészt apu főz stb. A párjának kvázi nincs dolga velünk. Ha apu szeretné, hogy ott aludjanak az unokák már azért is megy a pofa vágás, hogy neki ehhez nincs kedve.

Apu is már panaszkodott rá, én is mondtam neki, hogy ez így nem jó. Üljünk le együtt és beszéljünk erről. De tudom, hogy minden egyes ilyen alkalommal veszekszik apuval, apu minket véd és őrlődik. Látom apun, hogy szereti őt és örül, hogy végre nincs egyedül. De ez így borzasztó helyzet. Teljesen azt érzem, hogy ki akar túrni apa mellől és mióta oda költözött azóta ilyen undok.


márc. 28. 14:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/127 anonim ***** válasza:
23%
Koltozzon vissza, ilyen egyszeru.
márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/127 anonim ***** válasza:
71%
Mit vársz konkrétan? Felnőtt ember vagy, külön élsz, gyereked is van. Apád párja az ő párja, nem kell hogy szeressen téged vagy a gyerekeidet. Nem kell vele neked leulni beszélni. Apadnak megjegyezheted, hogy ez és ez a problémád, ő meg majd kezeli.
márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/127 A kérdező kommentje:
Mit várok? Azt ha apuhoz megyünk át ne vágja az arcokat meg puffogjon és be szólogasson mert ott vagyunk. Mint ahogy írtam nem hozzá megyünk, neki nincs semmi dolga velünk.
márc. 28. 14:59
 4/127 anonim ***** válasza:
92%
Ezt apukádnak kéne megbeszélni a nővel, hogy nem kötelező téged szeretnie, viszont vannak unokái akikkel igenis szeretne foglalkozni. Ha a nő ezt nem érti meg akkor lépjen le
márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/127 anonim ***** válasza:
93%
Ezek szerint a nő mégsem fogta fel, hogy mivel jár, ha olyan emberrel költözik össze, akinek van családja, és járnak hozzá. Keressen magának egy agglegényt, akinek már a szülei sem élnek, és akkor nem kell senkit kerülgetnie.
márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/127 anonim ***** válasza:
22%

"Mint ahogy írtam nem hozzá megyünk, neki nincs semmi dolga velünk."


De, hozzá IS mentek. Ott él, apád párja, az az ő otthona is. Talán ezt érzi rajtad, hogy te azt hiszed, ő nem számít.

márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/127 A kérdező kommentje:
Úgy mondom, hogy már csak apához megyünk. Mivel kb 3. alkalom után láttam rajta, hogy zavarja, hogy ott vagyunk.
márc. 28. 15:08
 8/127 anonim ***** válasza:
52%
Milyen gyakran mentek/mennétek? Nem mindegy, hogy minden másnap vagy kéthavonta/havonta, illetve ebből az ottalvás milyen gyakori. Pl heti egy rövidebb látogatás, kéthavonta egy ott alvás, teljesen okés. Az jó ötlet, hogy beszéljétek meg. Mi zavarja? Milyen egészséges kompromisszumot tudtok kötni? Illetve a látogatások mehetnénk felváltva is, apukád is látogathatna titeket.
márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/127 anonim ***** válasza:
24%
Akkor megegyszer: hozzá IS mentek. Az Ő otthonába mentek.
márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/127 anonim ***** válasza:
77%

"Milyen gyakran mentek/mennétek? Nem mindegy, hogy minden másnap vagy kéthavonta/havonta, illetve ebből az ottalvás milyen gyakori."


Mondjuk ha addig volt egy bevált gyakorlat, ami a kérdező családjának meg az apjának is jó volt, hát biztos nem az új nő miatt kéne csökkenteni, hányszor találkozzon a nagypapa az unokákkal.

Ha a nőnek nem tetszik, szervezzen magának külön programot aznapra.

márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!