Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti-e a szülő, hogy...

Megteheti-e a szülő, hogy kiveszi az iskolàból a gyereket indok nélkül ?

Figyelt kérdés

L/16


Kiakarnak venni az iskolàból , hogy itthon legyek és hàzi munkàt végezzek.

Szerintem ez nem normàlis, de kívàncsi vagyok a vàlaszokra..



#iskola #szülő #Tanulàs megtiltàsa
márc. 28. 19:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy kört megérne a gyámügynél... Elvileg megtehetik, gyakorlatilag a gyámügy dönt és ők meg meghallgatják a gyereket is... 16 évesen meg már sok súlya van annak, mit mond a gyerek.


Szóval megtehetik, de valószínűleg mégsem.

márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
86%
Hát egy életre elcseszik az életed, ha 16 évesen kivesznek. Ráadásul csak azért, hogy otthon dolgozz. Szerintem e mögött valami kontrollmánia is lehet, pl. hogy szemmel tartsanak, nem?
márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
86%

Ja, és én is gyámügyet javasolnék: a szülőnek mindent meg kell tenni a testi, lelki, szellemi fejlődés érdekében és a szellemi fejlődésedet baromira nem az szolgálja, hogyha képes vagy tanulni, akkor ne tanulhass. Más az, ha nem bírsz, nem akarsz tanulni, de itt épp nem erről van szó.


Főleg ha nincs veled gond az iskolában, annál inkább nem szól semmi mellette. Persze adódhatnak bizonyos rendkívüli esetek, pl. szülőt ápolni kell, és nincs más, de ilyenkor is talán találnak más megoldást a családsegítőben.

márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
30%

Biztosan nyomós oka van erre a szüleidnek, de az tuti, hogy nem a takarítás miatt.


Ha elmondod az igazat, akkor lehet rá normálisan válaszolni.

márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
7%
márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
40%
Igen, amint a tankötelezettsége véget ér.
márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
85%
Ha 2023.szept.1-én vagy utána töltötted a 16.életévedet, akkor 2024.augusztus 31-ig nem vehetnek ki, addig vagy tanköteles. Utána sajnos igen, de fordulhatsz a területileg illetékes gyámhivatalhoz segítségért. De akár az osztályfőnöködhöz is, ő ugyanis éppúgy a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagja.
márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
69%

16 éves koráig mindenki tanköteles


Addig a felelős szülőket, az iskoláztatás elmulasztása esetén, egy ideig - családi pótlék megvonással, továbbiakban a fiatalkorú kiemelésével - családból állami gondozásba helyezéssel oldják meg.

Ha nem akarod a magad idejét húzni, keresd fel a nevelési tanácsadót, és indítsd el az ügyet.

Ne maradj ki a suliból!

Nincs szükséged hátráltató családra a sok tanulás és szorgalom előre viszi az embert, ez biztos. Gyermekvedelem segít. Az állami gondozás nem risszabb, mint a degradáló családi háttér

márc. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
19%
Aki gyámügyet javasol, az konkrétan mit gondol? Valóban mehet gyerek panaszt tenni. Es? Ha anyu és ap úgy gondolja, ennyi elég volt a gyereknek a tanulasbol, akkor azon ez sokat nem fog változtatni. Ők nem fogják biztosítani neki a tanszékének, nem veszik meg a könyveket, a bérletet, ha utaznia kell, stb. Ezekre nem kötelezhetőek. A masik megoldás meg az, ha a gyerek nevelő szülőkhöz kerül. Az jó egy 16 evesnek? Xar az élet, ez van.
márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
19%
Aki lepontozott, ugyan fejtse már ki, hogy miért tette. 19. vagyok.
márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!