Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivagyok anyutól. Levisz az...

Kivagyok anyutól. Levisz az életről?

Figyelt kérdés

Volt egy műtétem Ausztriában és anyu kijött segíteni amivel nem is lenne baj mert nagyon sokat segített az elején de lassan 1 hónapja itt van és falnak megyek tőle.

Folyamatosan depressziós a hangulata. Semmit nem akar csinálni pedig hívom csomó helyre hogy menjünk sétálni meg ide oda de leordítja a fejemet,hogy én őt ne pattogtassam.

Itt van ezen a gyönyörű helyen és semmi nem jó neki.

Nincs kedve semmihez engem meg teljesen levisz az életről ezzel.

Otthon is ugyanezt csinálja ezért nincsenek barátai. Senki nem szeret vele beszélgetni mert minden második mondata a panaszkodás.

Szeretném ha hazamenne de nem akarom megbántani. 20.-ig itt akar maradni de minek…

Lehet bunkónak tűnök de már tényleg unom ezt a halál hangulatot. Már elmegyek inkább egész napra itthonról mert ha hazajövök ezt a nyomott hangulatot kell néznem.

Reggel felkelt 6-kor mert ő össze vissza pakol. 8 körül kimegyek reggelizni ő meg akkor fekszik le aludni.

11kor megint alszik aztán ebédel. Utána megint alszim aztán 3-tól hétig nézi a tv2-n a sorozatait aztán fél 8-kor megint alszik.

Nekem nem ez az életritmusom és már kivagyok ettől…

Mit csináljak szerintetek?


márc. 29. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%

Semmit. Honvágya van biztos, es lehet mentálisan amúgy is instabil. Szokatlan neki a hely, lehet hosszú idő utan megszokná, ha találna munkát, vagy lehet soha.

Nincs jól, az biztos, félőrült állapotban van, nekem úgy tűnik mar csak egy pici es irányítja a forgalmat

márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ne hülyéskedj már, ennyit egy csecsemő alszik. Nem depressziós hangulata van, hanem valszeg tényleg depressziós. Kezelni kéne.
márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
En mar mondtam neki hogy menjen el. Azt mondja en neki ne dirigaljak. Meg az apam f*szat…
márc. 29. 10:08
 4/14 A kérdező kommentje:
Marmint terapiara menjen el
márc. 29. 10:08
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Úgy nehéz.

Egy filmben láttam egyszer azt hiszem, hogy a gyerek lezsírozta anyuka otthoni ismerősével, hogy hívja haza valami fontos ügyintézés miatt. Nem tudnád lezsírozni a szomszéddal, hogy találjatok ki valami nagyon fontosat, amivel el kell mennie Malackához? :D

márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Ausztriában hiába megy terápiára, mert ugye nem marad ott sokáig, meg talán a nyelv se megy neki, és a terápia pont nem olyan, hogy te majd fordítasz, és jó lesz. Esetleg ha idehaza menne, de nem fog, hacsak nem segíti valaki itthon.


Amit kint lehetne tenni, pl. vitaminokat adni, mert az is lehet, hogy a depire ráerősít vitaminhiány, hormonhiány, szóval lehet még pajzsmirigy problémája is.


De nem te vagy az ő anyukája, szóval szerintem kár ezt erőltetni. Csak azt lehet meggyógyítani, aki hagyja magát, és akinek van betegségtudata, és gyógyulni akar. Anyukádról kb. egyik se mondható el.


Azonban szerintem azt simán el lehet mondani neki, hogy ez az életvitele nagyon rontja a te közérzetedet, és mivel szereted, fáj neked látni, ahogy szenved, nem csinál semmit, hogy jobb legyen neki, és vagy változtasson ezen, legyen pl. közös programotok, ha már itt van, vagy menjen haza. Ebben szerintem semmi sértő nincs, és nagyon is őszinte, és talán még esélyt is ad arra, hogy észhez térjen.

márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy a facebookon van egy csoport: Filmekről, melyek pszichológiailag értékesek, érdekesek

Itt lehet kérni ajánlást mindenféle filmről, pl. depressziós anyuka lánya kapcsolatáról, témában, és rengeteg ajánlatot fogsz kapni, és együtt megnézhetnétek egyet. Talán erre még kapható lesz. Aztán vagy beindul valami egy beszélgetés után, vagy nem.

márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Nade mondtál már neki, hogy menjen haza? Egész konkrétan vesszél vele össze, ordítva. Takarodjon haza 5 napon belül, mert te így nem tudsz élni. És nem baj, ha megsértődik.
márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Eleve nem lett volna szabad hagyni, hogy beköltözzön a házadba (főleg, ha tudtad, hogy milyen). Heti x alkalommal meglátogat és segít, amiben tud vagy le kellett volna szögezni már előtte, hogy addig marad amíg lábadozol, utána megy haza. De ha anyukád depressziós és nincsenek barátai, van egy olyan sejtésem, hogy nem akar majd 20-án hazamenni, mert legalább most van valaki mellette és nem egyedül van.


Beszélj vele vitázás nélkül, hogy ez így nem jó, mert annak semmi értelme, hogy sétálgatsz egésznap. Ha nem hajlandó megérteni, akkor megköszönöd, hogy segített, fogod a cuccát és normálisan megkéred menjen haza vagy szólsz apukádnak, hogy beszélgessen el vele, mert kiégsz tőle és nem vagy köteles elviselni. Nincs munkája vagy valami kötelezettsége, ami miatt hamarabb haza kellene mennie? 2 hónap azért elég sok idő..


#8 Nem összeveszni akar az anyjával, hogy aztán évekig ne beszéljenek, hanem hazaküldeni, mert a fejére nőtt.

márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hazaküldés=összeveszés, 9-es. Nem tudtad? Nem látod, hogy esze ágában nincs hazamenni?
márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!