Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrülök az anyám új pasijátó...

Megőrülök az anyám új pasijától, hogy kezeljem ezt, ha ide is akarja költöztetni?

Figyelt kérdés

A volt férjével voltak bajok, de alapjáraton én szerettem (11 évig életünk együtt/voltak házasok).


Az új pasitól meg rám jön az ick. Kis nyomi, orrhangú, erősen kopaszodó, aki ilyen hosszúpántos oldaltáskával járkál, meg a nyakába akasztós olvasószemüveggel. Anya még 41 évesen is szép nőt, figyel magára, a bőrére, öltözködésére, a pasi meg hozzá képest egy 10/3-as, jóindulattal is. Mindenben ellentéte a nevelőapámnak... Ráadásul folyton kínos poénokat mond. Például nagynénémmel elutaztam Milánóba, vagy 5x elmondta, hogy "Mész milánóiba?", "Majd egyetek ott sok milánóit!!".


Kerülöm, ahogy tudom, mert egyszerűen az arcomra van írva, mit gondolok róla, nincs kedvem beszélgetni vele, mert állandóan okoskodik valamiről, vagy direkt keresztbe tesz. Ha szeretnék valamit, és mondom anyának, ő mondja tovább a pasinak, aki nyiiilván tud pont olyat olcsóbban.

Pl. karácsonyra Dysont szerettem volna, mondta anya, hogy a barátja látott valahol ugyanolyat, csak 5 ezerért. Egy kínai hamisítvány volt, mikor mondtam, hogy én ezt a hajam közelébe nem rakom, anyám elkezdett velem veszekedni, hogy minek vegye meg UGYANAZT drágán, ha van ennyiért is? Mondom mert ez nem ugyanaz, hanem valami gagyi sz..r, ami max. képen hasonlít az eredetire, de garantálom, hogy még az anyaghasználat sem ugyanaz.



Szóval én kerülöm, mert annak örülök, hogy anya boldog, de én rosszul vagyok tőle. De most ide akarja költöztetni, teljesen. Én még csak 11.-es vagyok, jövőre érettségizem, jövő augusztusnál hamarabb nem költözöm fel Pestre. Addig nem akarom itt kerülgetni a pasit, nem akarom a saját otthonomban rosszul érezni magam.

Ezt mondtam anyának is, ő elkezdte megint ezt, hogy hát mi bajom van nekem a pasival, miért utálom így. Nem utálom, de ő számomra egy idegen férfi, nem akarok vele élni egy fedél alatt. És ezt anyának is mondtam, meg azt is, ha beköltözteti, én kiköltözöm. Kérdezte, hogy ugyan hová mennék, mikor apa sosincs otthon? Mondtam, hogy akkor a nevelőapámhoz, erre elkezdett velem veszekedni, hogy nem lehetek ennyire sz.r szemét gyerek, meg hogy viselkedhetek így. De az nem szemétség, hogy ő a nyakamra hozna valakit, akit ki nem állhatok?



márc. 30. 23:18
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy már most is a pasi "szabályai" vannak érvényben.


Pl. tegnap elmentünk kirándulni, nyilván vinni kellett őt is az anya-lánya programra. Hazafelé mondtam, hogy álljunk meg az egyik kedvenc éttermünkben, anya odafordult a pasihoz, hogy ő éhes, neki van kedve megállni? Hááát, ő nem nagyon szeret éttermekbe járni, mert az sosem olyan finom, mint otthon, én erre mondtam, hogy viszont éhes vagyok, nem akarok várni otthon arra, hogy elkészüljön bármi, úgyhogy álljunk meg. Megálltunk, ettünk, fizetett a pasi (miután anyám a pincér előtt elkezdte mondani, hogy jaj fizet ő, hagyja, kifizeti ő, ne fizesse az ebédünket). Aztán hazaértünk, látom az előszobában, hogy anyám 3 tízezrest rak a pasi pénztárcájába, mondván, hogy ő nem keres úgy, hogy csak úgy ennyi pénzt kifizessen egy ebédre. Hát b_szki, ne már:D

Úgyhogy ebből kiindulva, a szokásos hétvégi programunk, hogy anyának nem kell főzni, mert elmegyünk erre-arra éttermezni, sétálni, kirándulni, ezzel meg is szűnt, meg hogy a Tomi amúgy sem szeret étterembe menni...


Vagy idén végre bérlettel mehetek egy fesztiválra, ezt is próbálta keresztülhúzni, hogy rákérdezett anyánál, hogy anya tudja-e, mi megy ott, miről szól egy ilyen fesztivál és hogy miért enged el. Aztán ennek hála anya mondta, hogy mégsem mehetek, felejtsem el, már azt is bánja, hogy tavaly 1 napra elengedett. Szóval befolyásolja, mindenről van véleménye, amit azonnal közöl is.

márc. 30. 23:54
 12/47 anonim ***** válasza:
59%
Jó nagy liba anyád. Nem tudom miert akar ennyire megfelelni annak a nyikhajnak, aki mar most igenyt tart arra, hogy a kapcsolatotokat szem előtt tartsa es az anya lánya programon részt vegyen. Azt hittem pénz miatt tűr, de kiderült, hogy az se talál. Ezek szerint majd fog basáskodni nálatok. Remelhetőleg anyádnak hamar elmúlik ez a cép cerelem
márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

De nem is csak ez zavar, hanem tényleg kb. MINDEN.


Az, ahogy beszél, ahogy kinéz. A nevelőapám piperkőc, igen, de öltözködni, megjelenni még most, közel 60 évesen is tud... Ez a pasi meg crocsban megy boltba és homártasit hord.

márc. 31. 00:06
 14/47 anonim ***** válasza:
11%
Lehet hogy anyád ezzel csalta nevelőapádat már 5 éve. Tud valamit az az idétlen, ami anyádat megfogta
márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
64%

11-re:

Kérdező, mit rinyálsz?


Meg akartál állni az étteremnél enni. Megálltatok és ehettél?

Igen!

Akkor mi bajod van?


Ahhoz meg k..vára semmi közöd, hogy az anyagiakat hogyan rendezik le egymás között. És nem is értem, miért kéne anyád új pasijának a te éttermi számládat fizetnie.

márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Mert a férfi fizet normáliséknál, nem pedig a nő. Nem véletlen, hogy a számlát a férfiak elé teszik le mindenhol.


A bajom pedig a pasi.

márc. 31. 00:24
 17/47 anonim ***** válasza:
20%
Na beugrottak a “semmi közöd semmihez, örülj, hogy anyád nem a vécébe szült meg es nem dobott a vonat elé” típusú igényes es “entellektüell” emberek a “namit rinyász?” Holnap 9-10 körül ébred a többi, mert munkajuk nincs
márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
31%
De mit eszik anyád ezen a pasin?
márc. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is nagyszerű fickónak tűnik így elmondás alapján.
márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

NEM TUDOM. Tényleg. Szerintem azt, hogy ellentéte a nevelőapámnak, tényleg mindenben. Csendes, kis visszahúzódó, alig érteni, mit mond. A nevelőapám pedig állandóan az érdeklődés középpontjában akar lenni, mindig mindenről van véleménye, amit közöl is, imád vitatkozni (ügyvéd, szóval tényleg nehéz beléfojtani a szót, ha mondanivalója van). Ez a pasi meg kis tutyimutyi szürke egér, de cserébe ilyen ezermester típus, ami szintén tetszik anyának, mert mindig ezt hallgatom, hogy jaj a Tomi majd megcsinálja, ő mindent megcsinál, annyira ügyes. A nevelőapám meg olyan volt, hogy ahhoz is szerelőt hívott, ha eldugult a lefolyó.


Meg hogy mennyire rendes és jó lelkű. Hát sokra megyünk vele, ha az éttermi számla rendezése is kihívást jelent.

márc. 31. 00:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!