Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálhatja ezt anyám?...

Miért csinálhatja ezt anyám? Másnak is csinál ilyen az anyja?

Figyelt kérdés

Anyámnak valamiért az a heppje hogy mások előtt lealáz.

Pl. amikor vendégek vannak nálunk akkor előad valami olyan sztorit amivel engem rossz színben tüntet fel, és ezeket gúnyosan, nevetgélve adja elő. De általában csak kifiguráz valamilyen beszólással.


Ha előad valami sztorit (nem csak rám vonatkozóan, hanem úgy bármire vonatkozóan) akkor azt igen csak ki szokta színezni. Szóval ha valimt mesél, annak úgy kb. a 30%-a igaz.


Az az érdekes hogy anyámal egyépként teljesen jól elvagyunk ketten, de amikor vendégek vannak nálunk, vagy társaságba megyünk akkor megváltozik.

Azt is észrevettem, hogy olyan emberek előtt szokot úgymond lejáratni, akik nem igazán ismernek engem.

Tovább nehezíti a helyzetett hogy elég csendes és visszahozódó vagyok és nem nagyon tudom magam "megvédeni" verbálisan.


Igazából apámmal is csinálja ezt néha, de inkább velem.


Biztos vagyok benne, hogy van valami mentális defektje egyébként. És erre lehet rá tesz az is hogy hosszú ideje alkoholista.


Van akinek ilyen az anyukája?


20/L



ápr. 12. 13:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%
Az én anyám egész hasonló. Igaz nem iszik egy kortyot se, nem szinezi ki, de a humorra és viccfaktorra hivatkozva előad idegeneknek és nem idegenek is kínos gyerekkori idióta sztorikat. Mármint az én gyerekkoromból. Hogy estem el, hogy történt ez meg az stb... ami elképesztően kínos nekem. Elfogadtam, hogy ez van. 48 éves vagyok ez nem fog megváltozni. Már vele nevetek ezeken a történeteken.
ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha te is felkészülnél anyudból kicsit, esetleg nagyi segítségével.

Amikor jön az újabb vicces sztori rólad, mondhatnád, hogy vicces a történet, de tudsz egy sokkal jobbat.

Persze érdemes tényleg vicces és aranyos történetet választani. :)

ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Metionin ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valamiért azt hiszi, hogy ez vicces vagy hogy ettől ő menőbb a társaság szemében ha ilyeneket mesél.
ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is eléggé ilyen, de vele még négyszemközt is nehéz néha.


Ha négyszemközt normális az anyukád, akkor próbáld megbeszélni vele, hogy ezzel téged is zavarba hoz, de magát járatja le leginkább mások előtt, és arra kéred, hogy ne hozzon zavarba, viselkedjen normálisan, vagy nem mutatkozol vele együtt mások társaságában.


Én egy jó ideig kerültem az ilyen szitukat, és olykor most is.


Egyébként kérdezz rá, hogy ezt észreveszi-e magán, és hogy miért jó ez neki? Én minden esetben kevésbé tudnék megbízni benne.

ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Csak veled történnek ilyenek a világon.
ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

De hát ez az hogy egyáltalán nem vicces amiket mondd. Úgy érzem szimplán csak le akar járatni.

Mint írtam egyébként tök jól elvagyunk és egyszerűen nem tudom miért csinálja.

Igazából elégé fáj ez nekem.

ápr. 12. 14:43
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mesélj te is arról az egyik ilyen összejövetelen, hogy milyen muris volt, amikor takarítottál, és megtaláltad anyád zugpiás üvegeit.
ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%
Igyál valamit aztán elmúlik a fájdalom!
ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én anyám is ilyen volt. Ő soha egyetlen korty alkoholt nem ivott, de gyakran mesélt rólam - idegeneknek is - kiszínezett sztorikat, sőt, időnként olyanokat is, amit teljes egészében ő talált ki, de rám nézve negatív volt. Nagyon "kellemes" volt például hallgatni, amikor a szállodában a két nappal azelőtt megismert embereknek részletezte, hogy egyszer átáztam, véres lett a bugyim, és mennyire ügyetlenül próbáltam kimosni. De már felnőttként hallottam vissza olyat is, hogy szegény én, annyira szerencsétlen vagyok, hogy csak spanyolországi narancsszedő munkát találtam magamnak - mondjuk ennél már megkérdeztem tőle, hogy akkor mégis kinek az irodájában járt néhány héttel korábban itt Magyarországon. Annyit volt képes reagálni, hogy nekem semmi közöm hozzá, hogy ő kinek mit mond...
ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A szülő helyzeti fölényben van amíg a gyermeke kicsi és gyámolításra szorul. A gyerek helyett kell gondolkodni, döntéseket hozni, az életét igazgatni. Ez komoly feladat, ugyanakkor hatalom is; a gyerek bizonyos értelemben alárendeltje a felnőttnek.

Most, hogy már nem vagy gyermekkorú, az anyád így demonstrálja a lassan elkopó fölényét, mert a szülői hatalom elpárolgását legbelül veszteségként éli meg. Mások előtt mutatja, hogy ő bizony megteheti, hogy kínos helyzetbe hozzon, hiába is kapálóznál ellene. Vannak szülők akik ugyanezt a jelenséget úgy produkálják, hogy mindenbe beleszólnak, mindent megkritizálnak, amit a már felnőtt gyerekeik tesznek. Ezen az oldalon is olvasni ezer ilyen anyós-após, mama-papa sztorit.

Az a megoldás, amit itt többen is javasoltak: higgadtan le kell ülni vele megbeszélni a dolgot, jelezni, hogy ez így nincs jól. Ha nem működik, vissza kell "támadni", hadd érezze, hogy van vesztenivalója neki is.

ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!