Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálhatja ezt anyám?...

Miért csinálhatja ezt anyám? Másnak is csinál ilyen az anyja?

Figyelt kérdés

Anyámnak valamiért az a heppje hogy mások előtt lealáz.

Pl. amikor vendégek vannak nálunk akkor előad valami olyan sztorit amivel engem rossz színben tüntet fel, és ezeket gúnyosan, nevetgélve adja elő. De általában csak kifiguráz valamilyen beszólással.


Ha előad valami sztorit (nem csak rám vonatkozóan, hanem úgy bármire vonatkozóan) akkor azt igen csak ki szokta színezni. Szóval ha valimt mesél, annak úgy kb. a 30%-a igaz.


Az az érdekes hogy anyámal egyépként teljesen jól elvagyunk ketten, de amikor vendégek vannak nálunk, vagy társaságba megyünk akkor megváltozik.

Azt is észrevettem, hogy olyan emberek előtt szokot úgymond lejáratni, akik nem igazán ismernek engem.

Tovább nehezíti a helyzetett hogy elég csendes és visszahozódó vagyok és nem nagyon tudom magam "megvédeni" verbálisan.


Igazából apámmal is csinálja ezt néha, de inkább velem.


Biztos vagyok benne, hogy van valami mentális defektje egyébként. És erre lehet rá tesz az is hogy hosszú ideje alkoholista.


Van akinek ilyen az anyukája?


20/L



ápr. 12. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg beszélni vele, mert lehet, hogy észre sem veszi.

Ha nem változtat, akkor határozottan állítsd le. Gyakorolj be egy-két ilyen mondatot, hogy automatikusan menjen. Pl. "De anyu, miért mesélted ezt, mikor tudod, hogy nem is így történt. Nem kell mindent kiszínezni." Ha pedig elkezd kötözködni, hogy de úgy volt, akkor egy keményebb mondatot is bevethetsz: "Nem, nem úgy volt. Egyrészt a történet nem is tartozik Józsi bácsiékra, másrészt azért emlékszel rosszul, mert akkor is be voltál piálva. Józsi bácsi, tetszik tudni, anya zugivó alkoholista, nem kell mindent elhinni, amit mond." Ez az utolsó elég durva, csak arra az esetre, ha ő is durván megsérti az intim szférádat.

ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb alkoholistának van mentális problémája. Azt viszont nem értem, ketten apáddal miért nem mondjátok meg neki, hogy vagy kezelteti magát vagy otthagyjátok egymagára? Mire vártok a teljes elbutulásra? Ez magától nem lesz jobb.
ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok járnak hozzánk akik téged nem nagyon ismernek?

Anyuka mivel foglalkozik pontosan?

ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám ilyen, a családi megbeszéléseket ami a családra tartozik, idegen embereknek mondja/panaszkodja ki magát
ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14, és legalább a valóságot mondja? Mert nekik általában teljesen más a valóságuk. Ők az áldozatok akik kikészülnek a többiektől. Közben a család tönkremegy miattuk, de ez fel sem merül bennük. A külsősök meg sajnálgatják "szegényt", nem csoda, hogy nem bírja.
ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy ezt nem lehet vele megbeszélni.

Régebben párszor róbáltam vele erről beszélni és nem veszekedve hanem tényleg normális hangnembe.

De erre elég impulzívan reagál, olyan mint ha támadásnak venné.

A konklúzió az volt hogy: én vagyok a hülye és ő különben is arról beszél a barátainak amiről akar.


Visszaszólni meg igazából azért nem merek, mert tartok tőle hogy csak olaj lenne a tűzre és a vége cirkusz lesz.


Amúgy nem "zugivó", beismeri hogy alkesz, szóval igazából mindenki tudja róla.

ápr. 12. 17:17
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is neked kell vele beszélned hanem nektek. Különben a csillagokat lehazudva uszít rád mindenkit. Különben is apád a felnőtt, te a gyerek vagy ebben a felállásban. Tehát apád beszél, te pedig mindenben igazat adsz neki. Mert pár évet még eléldegélhettek úgy mint ha nem tudnátok mekkora a baj, aztán már késő lesz.
ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én közölném vele, hogy jól van, ma még nem ittál eleget. De mindenki előtt.
ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már próbáltál vele beszélni négyszemközt, akkor tettél komoly lépést.

Amúgy szimplán komplexusa van szerintem, és tényleg csak egy hatalmi játszma.

Az én anyám is mindig azt játssza, hogy négyszemközt minden oké, de amikor vendég van, akkor csináljam meg ezt, meg azt, meg ezt nem csináltam meg, csináljátok már meg...


Tanulság: igenis meg kell tanulnod meghúzni a határaidat, és megvédeni azokat.


Arra tanít a helyzet, hogy kiállj magadért, mert ez, ahogy mondod nem megy. Ha jobban belegondolsz, ez a képesség nagyon hasznos az életben. Szóval kell a szabadságharc, ki kell tudni nyitni a szádat.

ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szenvedés abból van, hogy valaki nem mer visszaszólni, mert "cirkusz" lesz. Nem szabad. Nem azt mondom, hogy minden dologból csinálj ügyet, de mérlegelj. A családi dolgok idegeneknek mesélése már nagyon durva szerintem, igenis állítsd le határozottan: "Anya, egyrészt egyáltalán nem is így volt, másrészt ez a dolog nem tartozik xy-ékra, nekik is kellemetlen ezt hallgatni."
ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!