Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a lányommal?

Figyelt kérdés

már tényleg végső elkeseredésemben tettem fel ezt a kérdést, nem tudom, hogy mit tehetnék vagy ki segíthetne (tudom, hogy már egy másik részen ki volt írva, de hátha itt is kapok még segítséget)....

a lányom 17 éves. sosem volt vele semmi eget rengető probléma, persze, mint minden gyerek, ő is csinált olyan dolgokat amik nem tetszettek és sajnos nagyon forró fejű vagyok (ezt belátom, egyszerűen túl könnyen felkapom a vizet) rengetegszer gyanúsítottam meg dolgokkal amit nem ő csinált és szintén nagyon sokszor nem hittem neki. gondolom pont ezért egyáltalán nem bízik meg bennem. azt sem mondta el, csak fél évvel később, hogy barátja van. (haza is hozta, nagyon kedves, figyelmes a fiú, nincs is vele semmi baj) és most pedig ismét nagyon kiakadtam rá. lefeküdt a fiúval, de mi semmit nem tudtunk róla (bár teszem hozzá, hogy a férjemet nem igazán izgatják ilyen dolgok, vagy úgy nagyon semmi) véletlenül bukott le vele, én pedig eltiltottam a fiútól és szobafogságba küldtem. (igaz, hogy nem tartozok azok közé, akik könnyen beszélnek a szexualitásról a lányával. tudom, hogy kellene, de sosem ment. párszor próbálkozott, hogy beszéljünk, de mindig elküldtem, hogy kicsi) 5 napig volt szobafogságba, felajánlottam neki, hogy ha beszélünk, akkor természetesen elengedem ezt, de már nem akart, végül mondtam, hogy kijöhet, de továbbra sem beszél velünk.

ő az egyetlen lányom, na meg az egyetlen gyerekem is és most már tényleg nagyon el vagyok keseredve.

rendbe tudom ezt valahogy hozni? ezek után fog még bízni bennem?

nagyon hálás lennék a segítségekért!!

43N



2012. nov. 25. 16:09
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
47%
Jézusom azért páran úgy állítják be mintha megölte volna, ennyire azért nem kell felfújni. Minden ember hibázik és igen egy anya is hibázhat de belátta utólag helyre akarja hozni.
2012. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb lépés: bocsánatot kérni.


Nehéz úgy bízni valakiben, ha nem következetes és rendre kiszámíthatatlan büntetéseket sóz az ember nyakába. A szexről nem hagytad beszélni, majd miután jelezted felé, hogy nem vagy hajlandó beszélni vele, megbüntetted, amiért ezt tette.


Tényleg az lenne az első lépés, hogy bocsánatot kérj és igenis mondd el neki, hogy rájöttél, hibáztál. Szeretnéd jóvátenni.


Sajnos sok szülőnél alakul ki az a nevelési hiba, hogy nem merik beismerni, ha tévedtek, feltételezve, hogy akkor csorbul a tekintélyük.

Miközben a gyerek (főleg egy 17 éves!!) nagyon is pontosan tudja, miben tévedett a szülője. Tiszteletet pedig következetes viselkedéssel lehet kivívni - kikényszeríteni nem lehet.

2012. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is nézem, ha velem viselkedett volna így az anyukám annyi idősen, valószínűleg még jó sokáig nem álltam volna vele szóba és nagyon nagyon utáltalak volna (egy darabig). Annak a lánynak sem volt egyszerű, tini szerelem első szex.. szigorúan fogtad persze, hogy nem akarta veled megbeszélni.. Amikor meg lebukott nem az, hogy segítettél volna neki vagy úgy tettél volna, mint aki semmit nem tud, ha már nem beszél veled ilyenekről még meg is büntetted.. Ő ezt úgy élheti meg, hogy zavarban van, eltiltották az első szerelmétől és még meg is büntették egy olyan dolog miatt, amin már jó sok osztálytársa túl van, sőt, ami az ő korában már szinte természetes (sajnos vagy nem). Rendbe tudod hozni, kérj tőle bocsánatot, amiért túlreagáltad és erősítsd meg benne, hogy te mellette állsz, szeretnél neki segíteni és nyugodtan elmondhat bármit.. Aíg úgy érzi, hogy mindenért megbünteted, nem foglalkozol vele nem is fog veled beszélni.. tedd félre, a neked kínos ilyenekről beszélni hozzáállást. Az anyja vagy, ha nem veled beszéli meg, majd a kis barátnőivel, ami hidd el semmi jóhoz nem vezet... De ezt csak úgy érheted el, ha megteremted benne az alapbizalmat.. Addig amíg az nincs meg nem lesz hajlandó veled szóba állni..
2012. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
50%
na ez nagyon erdekes:)) lehurrogtok egy anyukat(tisztelet a kivetel) aki szembesult azzal, h a 17 eves lanya mar szexualis eletet el, ezert megbunteti, bezzeg ha egy 17 eves ki ir egy kerdes "lefekudtem a baratommal, terhes lettem, mit tegyek?" azonnal jonnek az elitelo kommentek h te is csak egy tiniribanc vagy.. vallald a kovetkezmenyeket ha mar ilyen hamar kezded, miert nem foglalkozol inkabb a tanulassal.. stb. stb. most meg tok termeszetesnek allitjatok be h 17 evesen mar kedvunkre szexelunk, az egy masik dolog, hogy az anyuka hogy jart el ebben a helyzetben, gondolom abban a pillanatban a legjobb tudasa szerint, nem mindig olyan konnyu megtalani a tokeletes modszert a gyereknevelesben, de szerencsere ez egy olyan dolog amit helyre lehet hozni
2012. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

nincs igazad, 24-es!

a lány 17 eves, es fel éves kapcsolata van. igen, eshet teherbe, vedekezes mellett is..ezert epeszu ember nem ítéli el

2012. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

"lehurrogtok egy anyukat(tisztelet a kivetel) aki szembesult azzal, h a 17 eves lanya mar szexualis eletet el, ezert megbunteti "


Igen, azért, mert előtte nem hallgatta meg, és utána megbünteti, mint egy kétéves dedóst.


"bezzeg ha egy 17 eves ki ir egy kerdes "lefekudtem a baratommal, terhes lettem, mit tegyek?"


Erre meg éppen ezt válaszoljuk, hogy milyen anyja van az ilyennek, aki nem vigyázott rá, nem segített neki.

Ugyanis éppen ezekből az anyukákból- akik nem világosítják fel a lányukat, de szigorkodni azt tudnak, lesznek a korai nagymamák.

2012. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, válaszold meg nekem, mit vársz attól, hogy szobafogságra ítélted és hogy eltiltottad a barátjától? Mert ez nem megoldás. Inkább most ülj le vele beszélni, ha már eddig nem tetted és elhajtottad, amikor a szexről akart kérdezni. 17 évesen már nem kislány, a korosztályának a nagyobb része él nemi életet. Ezt nem tudtad? Inkább írasson fel gyógyszert és legyen boldog a barátjával, ha úgyis azt mondod, hogy rendes a fiú.
2012. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még: most meg tok termeszetesnek allitjatok be h 17 evesen mar kedvunkre szexelunk"

Ez valóban természetes. Normálisan, védekezéssel, és nem feltétlen meséljük el otthon, annak az anyunak, aki addig elhessegetett a témával.

2012. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Én megint a 6 válaszoló vagyok.Én azt mondom,hogy a lányod még mindig bízik benned,ezért vitte haza bemutatni a fiút.És örülnöd kéne,hogy nyugodt körülményeket teremthetsz nekik,nem egy parki padon intézik el sebtiben,láthatod az örömüket.Iszonyat fiatal vagy,de a lányod felnőtt,ezt el kell fogadnod,és segíteni kell neki,mert kire számítson,ha rátok sem.

Nagyon nehéz belenézni a szemébe,és azt mondani,hogy hibáztam,ne haragudj.De ez az első lépés a változáshoz.

2012. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia..

Nem olvastam a többi kommentet..

Ez a mondat nekem nagyon tetszik és nagyon igaznak gondolom

"Aki tiltva nevel,hazudni tanit"

Úgy gondolom,hogy még nincs veszve semmi.

Üljetek le és mond el neki őszintén miért viselkedsz igy vele.

Félted,szeretnéd ha nem hozna rossz döntéseket stb.

azt is elmondhatod,hogy most te sem tudod igazán,hogy mi a jó és tanácstalan vagy mert nem szeretnéd őt bántani de megakarod védelmezni.

Légy vele őszinte és hidd el,elmondhatod,hogy félsz...,hogy baja esik és ,hogy találjatok együtt jó megoldást!!

Nem szégyen,sőt nagyon nagy erény beismerni,ha félünk vagy hibáztunk!!!

Ő is úgy vélem értékelni tudja majd.

É bár nem vagyok a helyedben de ha ilyen helyzet állna elő,elvinném nőgyógyászhoz elsődlegesen és leülnék vele valahol,egy olyan "csajos" helyen,kávézóban,vagy parkban stb. és beszélgetnék vele őszintén,tabuk nélkül!

Csak őszintén..nagy lány már!:)

Sok sikert!

2012. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!