Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a lányommal?

Figyelt kérdés

már tényleg végső elkeseredésemben tettem fel ezt a kérdést, nem tudom, hogy mit tehetnék vagy ki segíthetne (tudom, hogy már egy másik részen ki volt írva, de hátha itt is kapok még segítséget)....

a lányom 17 éves. sosem volt vele semmi eget rengető probléma, persze, mint minden gyerek, ő is csinált olyan dolgokat amik nem tetszettek és sajnos nagyon forró fejű vagyok (ezt belátom, egyszerűen túl könnyen felkapom a vizet) rengetegszer gyanúsítottam meg dolgokkal amit nem ő csinált és szintén nagyon sokszor nem hittem neki. gondolom pont ezért egyáltalán nem bízik meg bennem. azt sem mondta el, csak fél évvel később, hogy barátja van. (haza is hozta, nagyon kedves, figyelmes a fiú, nincs is vele semmi baj) és most pedig ismét nagyon kiakadtam rá. lefeküdt a fiúval, de mi semmit nem tudtunk róla (bár teszem hozzá, hogy a férjemet nem igazán izgatják ilyen dolgok, vagy úgy nagyon semmi) véletlenül bukott le vele, én pedig eltiltottam a fiútól és szobafogságba küldtem. (igaz, hogy nem tartozok azok közé, akik könnyen beszélnek a szexualitásról a lányával. tudom, hogy kellene, de sosem ment. párszor próbálkozott, hogy beszéljünk, de mindig elküldtem, hogy kicsi) 5 napig volt szobafogságba, felajánlottam neki, hogy ha beszélünk, akkor természetesen elengedem ezt, de már nem akart, végül mondtam, hogy kijöhet, de továbbra sem beszél velünk.

ő az egyetlen lányom, na meg az egyetlen gyerekem is és most már tényleg nagyon el vagyok keseredve.

rendbe tudom ezt valahogy hozni? ezek után fog még bízni bennem?

nagyon hálás lennék a segítségekért!!

43N



2012. nov. 25. 16:09
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
50x éves vagyok, már nagymama. De a gyerekeimet egész pici koruktól "felvilágosítottam", mindig mindent megbeszéltünk az akkori értelmi szintjükön. A lányom azt is elmondta, amikor készült az első alkalomra, sőt, tanácsot is kért a fogamzásgátláshoz. Mai napig is mindent meg tudunk beszélni. Számomra elfogadhatatlan, ha egy szülő nem vállalja fel ezeket a fontos beszélgetéseket. Még mindig nem késő, üljetek le, s próbáld rendbe hozni a dolgokat, próbáld megérteni őt. Az őszinteség a jó gyerek-szülőkapcsolat alapja. Ha most elveszted a bizalmát, menekülni fog otthonról, hidd el.
2012. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
12%

A gyereknevelést már elb@sztad egy életre, ha jót akarsz, akkor kiszállsz a lányod életéből amilyen hamar csak lehet.


Pf...

2012. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
4%
.
2012. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
71%
Az Én lányom is 17. De minekünk elmond mindent! Főleg nekem. Az anyjának nem annyit, azzal mindég harcol. És tanácsot is kér. Ezt a viszonyt Te már eljátszottad! Korábban kellet volna bizalmasabb viszonyt kialakítani. Már elvesztetted a bizalmát.
2012. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Eléggé megaláztad a lányod, sztem szülőnek semmi köze a gyereke intim dolgaihoz... sőt ez vmi fura perverzió az én szememben... 17 évesen.

Nem értem, miért nem tudja a legtöbb szülő egyszerűen nem idiótaként kezelni azt a szerencsétlen gyereket, és nem azt gondolni, hogy ha nem rendszabályozza be teljeskörűen, akkor eljön a világvége.

Nem értem miért kell faggatni, turkálni a magánéletében.

Maximálisan megértem, ha nem beszél veletek, alighanem csalódott, ismét.

2012. nov. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Tiltással, fenyítéssel nem lehet megóvni attól a gyereket, hogy elkövesse a maga hibáit. A hibákból, amiket elkövetünk, abból tanulunk. Inkább állj mellette ha kell, és ha érzi, hogy levegőhöz jut, úgy tud jó irányba változni a kapcsolat.


Az én anyukám hasonlóan tiltott mindentől. Móta eljöttem otthonról, és minimálisra redukáltam vele a kapcsolatot, azóta változott irányomban.

2012. nov. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

És ha a lányod majd intim kapcsolatot szeretne létesíteni egy fiúval, akkor majd az fogja nyomasztani minden alkalommal, hogy most jön az anyám, számonkér, és letol?

Egy olyan dologgal fogja azonosítani a szexet, mint amit szégyellni, és titkolni kell, amiért büntetés jár.


"rengetegszer gyanúsítottam meg dolgokkal amit nem ő csinált " -- sőt, még a semmiért is a bűntudatot kelted benne. Nem "csoda, ha nem bízik"


Komolyan nemértem.

2012. nov. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon elszúrtam és nem segít ha letoltok. oké, nem várhattam volna el hogy elmondja...oké, nem kellett volna szobafogságba küldeni. felfogtam, de mivel már megtörtént nem tudom visszacsinálni.

a férjemet szó szerint semmi nem érdekli ebből, ezért ő nem segít. és mit vártam el? igazából nem tudom pontosan. csak abban bíztam, hogy pár év múlva (igen, tudom, hogy a mai tinik mikor veszítik el a szüzességüket, de én a házasságig szűz voltam, nem tartom cikinek és bíztam benne, hogy esetleg rám üt a lányom és vár még egy kicsit) majd szépen azt mondja, hogy anyu menjünk el orvoshoz, mert szeretne lefeküdni a fiúval. ehelyett beszélgetnek a szobában és így tudom meg. meglepődtem, kiborultam. és sajnos már ezt sem tudom visszacsinálni.

beszéltem az egyik barátnőjével és még ő nyugtatott meg, hogy még nőgyógyásznál is volt a lányom (a barátja vitte el) úgyhogy ne is féljek. (amúgy a srác 25 éves. az elején igazából még ezzel sem voltunk kibékülve. ebbe még a férjem is beleszólt)

és próbálok...minden egyes nap beszélni vele, de még csak a közelébe se enged, vagy küldd egy sms-t, hogy nem jön haza. most arra gondoltam, hogy amikor itthon van, akkor áthívnám a barátját, hátha úgy tudnánk beszélgetni. szerintetek jó ötlet?? vagy ha nem, akkor mit tennétek a helyemben?

köszönöm mindenkinek aki írt!

2012. nov. 26. 06:06
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

"hogy pár év múlva majd szépen azt mondja, hogy anyu menjünk el orvoshoz, mert szeretne lefeküdni a fiúval"

Hiszen akarta mondani, csak te nem akartad meghallani!


"és sajnos már ezt sem tudom visszacsinálni"

Ezt a bizalmat már eljátszottad, de ha ügyes vagy, felépíthetsz még egy jó kapcsolatot. Hagyd most békén, kérj bocsánatot, de hagyd kicsit, míg lehiggad.


"beszéltem az egyik barátnőjével és még ő nyugtatott meg, hogy még nőgyógyásznál is volt a lányom"

Na látod, hogy okos? Mivel nem voltál mellette, megoldotta, legyél rá büszke!


"amúgy a srác 25 éves. az elején igazából még ezzel sem voltunk kibékülve. ebbe még a férjem is beleszólt"

Örüljetek neki, hogy érett a párja, mert ha egy kis hülyével feküdt volna le, akkor most lehet, hogy babázhatnátok...


"arra gondoltam, hogy amikor itthon van, akkor áthívnám a barátját, hátha úgy tudnánk beszélgetni"

Igen, azt hiszem, itt az ideje bevonni a lányod párját!

Jó ötlet. Felelősségteljes gondolkodásából következhet az, hogy segít rendbe tenni a dolgot.

Mondd el neki őszintén, mit tettél (nyilván tudja már úgyis, nincs mit szégyenkezned), és tedd hozzá, hogy csak aggódtál, felindultságból hibáztál, de helyre akarod hozni. Biztos elmondja a lányodnak, aki borzasztóan haragszik, mélyen megalázva érzi magát, de mégiscsak a lányod.

Ha szóba áll majd veled, elsősorban még egyszer kérj bocsánatot, kezeld felnőttként, dicsérd meg, hogy van esze, és vigyáz magára, és onnan kezdve soha többet ne szólj bele a magánéletébe.

Szerintem.


köszönöm mindenkinek aki írt!

2012. nov. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy ebbe a barátját bele kéne rángatnod. Nektek kettőtöknek kell megbeszélni, de nem tudom mikor lesz rá hajlandó a lányod, őszintén én sem akarnék....

Az a baj, hogy hirtelen felindulásból cselekedtél, büntettél, mert nem mondta el neked a lányod. Kérdezem én, te elmondtad neki mit kell tenni ilyen helyzetben? Vagy a barátnőitől vette azt, hogy mi hogy zajlik? Most ugyanazt kapod vissza. Azt sem értem mi volt a probléma azzal, hogy a barátjával ment el nőgyógyászhoz?

2012. nov. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!