Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Hogyan beszéljem ezt meg a lányommal?

Figyelt kérdés

már tényleg végső elkeseredésemben tettem fel ezt a kérdést, nem tudom, hogy mit tehetnék vagy ki segíthetne (tudom, hogy már egy másik részen ki volt írva, de hátha itt is kapok még segítséget)....

a lányom 17 éves. sosem volt vele semmi eget rengető probléma, persze, mint minden gyerek, ő is csinált olyan dolgokat amik nem tetszettek és sajnos nagyon forró fejű vagyok (ezt belátom, egyszerűen túl könnyen felkapom a vizet) rengetegszer gyanúsítottam meg dolgokkal amit nem ő csinált és szintén nagyon sokszor nem hittem neki. gondolom pont ezért egyáltalán nem bízik meg bennem. azt sem mondta el, csak fél évvel később, hogy barátja van. (haza is hozta, nagyon kedves, figyelmes a fiú, nincs is vele semmi baj) és most pedig ismét nagyon kiakadtam rá. lefeküdt a fiúval, de mi semmit nem tudtunk róla (bár teszem hozzá, hogy a férjemet nem igazán izgatják ilyen dolgok, vagy úgy nagyon semmi) véletlenül bukott le vele, én pedig eltiltottam a fiútól és szobafogságba küldtem. (igaz, hogy nem tartozok azok közé, akik könnyen beszélnek a szexualitásról a lányával. tudom, hogy kellene, de sosem ment. párszor próbálkozott, hogy beszéljünk, de mindig elküldtem, hogy kicsi) 5 napig volt szobafogságba, felajánlottam neki, hogy ha beszélünk, akkor természetesen elengedem ezt, de már nem akart, végül mondtam, hogy kijöhet, de továbbra sem beszél velünk.

ő az egyetlen lányom, na meg az egyetlen gyerekem is és most már tényleg nagyon el vagyok keseredve.

rendbe tudom ezt valahogy hozni? ezek után fog még bízni bennem?

nagyon hálás lennék a segítségekért!!

43N



2012. nov. 25. 16:09
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
40-es vagyok. Bocs, rosszul értelmeztem, úgy olvastam, hogy azzal nem voltatok kibékülve, hogy elmentek nőgyógyászhoz, de most látom, hogy nem, hanem a fiú korával...
2012. nov. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Szegény lány.

Lehetnél egy kicsit megértőbb.

2012. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
86%

Most már látod, hogy hibáztál és azt is hogy hol hibáztál.

Szerintem nem játszottál el semmit!

A szülő-gyermek viszony erősebb annál, hogy ezen múljon minden.


Légy őszinte! Mondd el neki, hogy most már látod, hogy buta voltál, kérj tőle bocsánatot. Mondd el, hogy szégyelled magad!


Nem leszel kisebb tőle, sőt!!!


És ha szóban most nem megy, akkor írd meg levélben.


Őszinte bocsánatkérés!


Szerencséd van a lányoddal, jól nevelted, nem hebehurgya. Légy büszke rá! És magadra is! De vállald előtte bátran, hogy nem vagy tökéletes. Annyira féltik a szülők a gyerekeiket, hogy bizony nem mindig találják a helyes megoldást.

2012. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
-.-" ha eltiltod, azzal csak mégjobban akarja, és ebből lesz a baj. nem szabad eltiltani semmitől!!! 17 éves, nem kisgyerek. azon pedig ne csodálkozz, ha nem fog bízni benned.
2012. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
A Tehát a 8 év körkülönbség?? Én és a férjem közt 10 év a különbség.Én 19 voltam,Ő 29. És 30 éve vagyunk házasok,és most is hozzámennék újra.És ha a szüleim beleszóltak volna,akkor fogom az egy szál bugyimat és megyek.Mint ahogy most a lányod.És lehet,hogy soha nem mentem volna vissza.De elfogadták,és Anyám lett a legjobb anyós.nem tudod megvédeni a lányod semmitől,nem élheted helyette az életét.Ha nem akarod teljesen elveszíteni,akkor változz meg. A 6-os voltam.
2012. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Jó sok mindent eltoltál, szinte tanítani lehetne hogy csesszünk el egy anya-lánya kapcsolatot. DE,mindenki hibázhat. Te tudod hogy hibáztál, ez már jó pont. Szerintem egy dolgot tehetsz ekkora bakisorozat után. Odaállsz a lányod elé, bocsánatot kérsz, őszintén, és azt mondod neki, hogy szívesen beszélgetnél vele, szóljon ha ő is szeretné ezt. És innentől kezdve hagyd békén! Viszont ne ülj karba tett kézzel, hanem vegyél önismereti könyveket, olvass, tanulmányozd magad, ismerd meg magad, miért viselkedsz idióta módon szülői szerepedben. Ez mindkettőtöknek hasznos lesz, mert ha kezdeményez is beszélgetést, és alakulnak a dolgok, ha nem változtatsz magadon, a következő problémánál ugyanolyan bután fogsz viselkedni mint eddig. Ha fejleszted magad, ezt ő is érezni fogja. Ha beszélgetésre kerül a sor köztetek, kérd meg, hogy segítsen neked jó anyává válni. 38 nő. Sok sikert!
2012. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló a viszonyom a szüleimmel. Vádoltak sok mindennel szigorúak voltak, beszélni nem ehetett velük, így leírom nekem i tenne jót, ha megtennénk, amitől ekezdhetne kialakulni a bizalom.

Először is, kezd fenőttként kezelni.

2. Innentől bármit akar halgasd meg!!Ha ideges vagy várj, ig lenyugszol, utána döntsd el a továbbiakat és ne szakítsd félbe! Persze ezt neki se engedd

3. KÉRJ BOCSÁNATOT!! Nem csk ezért, de a többi hibáért is!

Ez valai iszonyú irdatlan hihhetetlen reményt és bizazmat kezdeményezne benned, de előfordulhat az is, hogy még szemedre hány pár dolgot, akkor azokat is meg kell beszélni!

4. Szobafogság és hasonlók ne legyenek többet..megalázó, rombolja a viszonyotok, ebből kinőtt már.

Nekem ezek nagyon jók lettek volna anno, de nálatok még meg lehetnek!Hajrá!

2012. nov. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
53%

Ne kritizáljátok már, mikor tanácsot kért és belátta a hibáit.

Én is 17 múltam mikor anyu ezt bejátszotta.

Szerette nagyon barátomat de soha nem tudtam vele beszélni a szexről ezért el sem mertem mondani,hogy lefeküdtünk meg gondoltam minek.

Megbüntetett érte nem értettem miért.

Kihevertem 2 hét alatt, el is felejtettem már .:)

Szerintem mondd meg neki hogy picit túlreagáltad a szobafogságot, de szeretnél tudni róla ha barátja van és jól esett volna ha elmondja hogy lefeküdt vele mert az anyukája vagy és érdekelnek az életének ezen eseményei mert úgymondd nővé vált. Esetleg felajánlhatod h elkíséred gyógyszert iratni.

Szeressétek egymást :))

2012. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi válasz nem volt elég, hogy tudd mit kell tenned? Nem értem.... Szerintem nagyon sokan válaszoltunk már rá, hogy hogyan beszéld meg a lányoddal, kérj bocsánatot, ne kiabálj vele, mondd el, hogy félted, te is hibázol, nem vagy tökéletes. Ne tiltsd el a barátjától, főleg úgy ne, hogy mondod, rendes fiú. A lányod felelősségteljesnek tűnik, elment nőgyógyászhoz mielőtt lefeküdtek volna. Ettől többet mit vársz, milyen válaszra vársz még?????
2012. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mindig mindennel megvádolta... Nem hinném (és most ne kövezzetek meg), hogy már ezt rendbe lehet hozni...


Most komolyan... Mit gondolt? Hogy TÉNYLEG a házasságig fog várni? Te jó ég... A volt egyetemem előtt van egy szobor egy madárral... Az a városi legenda róla, hogy ha egy lány a kollégiumi évek végéig szűz marad, és szűzen kap diplomát, akkor a kőmadár ELREPÜL. :D Erről ennyit...


Ha az én édesanyám csinált volna ekkora cirkuszt az ügyből anno, akkor tuti nem bíztam volna benne. Ezt így nem lehet. Sőt a helyzet az, hogy pont az ilyen lányok durvulnak aztán később nagyon el, akikről "lekerül a szájkosár", mikor elkerülnek otthonról.


Szerintem kezdő lépésnek kérjen bocsánatot. Tuti nem fog megbocsátani, de legalább jól fog esni neki. Aztán azt javaslom, hogy vigye el őt vásárolni, egy "csajos napra" (én édesanyámmal rendszeresen tartunk csavargós napokat, és nagyon jót tesz a kapcsolatunknak),ott biztos lesz alkalom megtörni e jeget. Kétesélyes, hogy mi lesz a kimenetele a próbálkozásnak, én azt valószínűsítem, hogy nem nagyon fog megbocsátani ezért. Sajnálom, de tényleg nem kellett volna így reagálnia.

2012. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!