Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy anya ilyen?...

Hogy lehet egy anya ilyen? Miért akar folyamatosan megbetegíteni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kiderült,hogy laktózérzékeny vagyok,nem fogok belehalni,de azért rossz volt átállni.

A feleségem sokat segített,utánajárt,pár hét alatt átállt teljesen,hogy én is minden főztjét ehessem.

Anyámnak is elmondtuk,ez van,kéthetente egyszer megyünk,ha ott eszek,akkor olyat csináljon már,amiben nincs tej,tejföl.Nem hittem,hogy gondot okoz,legtöbbször leves van,pörkölt,rántott hús.Erre azóta folyton tejes dolgokat csinál,pörköltből tefölös pörköltet,levesből krémlevest,még a rántott húsnál is tejszinnel kezdte el dúsitani a tojást (30 évig nem tette).

Eleinte próbáltunk rá hatni,előre lebeszélni,hogy mit csináljon,nem jött be,kivétel nélkül olyat csinál,amit nekem nem lehet.ÉS tömne vele.

Így ha megyünk,akkor vagy viszünk nekem előre elkészitett ételt vagy átmegyünk a feleségem nagymamájához (közel lakik,ő első perctől nekem kedvezve főz,keresett a faluban hasonlóban szenvedőt,és kikérdezte jól)

Hogy lehet ilyen az anyám?


A "legjobb",amivel előállt: egyem csak a főztjét,majd ad hasfogót és hányáscsillapitót utána...


2013. máj. 23. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lehet be akarja bizonyítani, hogy mégsem vagy te beteg.
2013. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
azt már orvosi műszer és hónapokig tartó hasmenés,pffadás és egyéb tünetek bizonyitoták,hogy ettől vagyok rosszul,csak a kedvéért nem fogom 2 deci tejtől összefosni magam előtte,hogy elhigye...
2013. máj. 23. 11:53
 13/16 anonim ***** válasza:
Vannak akik divatbetegségnek tartják az allergiát, és úgy gondolják, hogy kutyaharapást szőrével kell gyógyítani. Nagy butaságnak tartom. Jó, hogy a többi családtagod olyan segítőkész, mint ahogy leírtad.
2013. júl. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Nekem is ez van, születésem óta allergiás vagyok a tejre (középsúlyos ekcémám van tőle, ami elég nagy szenvedést okozott egész életemben). Anyám pedig "kitalálta", hogy csak a színtejet nem ihatom, bármi más mehet, sosem főzött másképp, én meg állandó sebekkel éltem a gyermekkoromat. A középsuli vége felé viszont úgy döntöttem, hogy abbahagyom a tejtermékek fogyasztását, és "érdekes módon" rögtön javult a helyzet. Utána titokban rakosgatta a tejet az ételeimbe, mert az "kell". A mai napig az a meggyőződése, hogy én csak kitalálom ezt az egész allergiát az ő bosszantására. Azt is mondta, hogy a bőrgyógyászaton az mondták nem vagyok rá allergiás, a papírokon viszont épp az ellenkezője szerepel. Odáig fajult a helyzet, hogy most már gyakorlatilag nem eszek meg semmit abból, amit főz, mivel egyszerűen nem érti meg, hogy nálam nem igaz a tej élet erő egészség....
2014. okt. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Münchausen-szindróma ugrott be ahogy elolvastam, bár az anya-kisgyermek felállásban szokott működni inkább, szóval valószínű más van a háttérben. Mindenesetre ez nagyon ijesztő....
2015. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A laktóz intolerancia tényleg nagyon rossz :c Nekem is van, és minél több laktózos kaját eszel annák rosszabb. Ha megeszek egy sajtos-tejfölös tésztát akkor kb. 10 percig semmi, majd hihetetlenül elkezd fájni a hasam, szinte kibírhatatlan...
2019. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!