Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A homofób szülők hogyan...

A homofób szülők hogyan dolgozzák fel ha a gyerekük homoszexuális lesz?

Figyelt kérdés

Vagy nem is dolgozzák fel, hanem azonnal kidobják a gyereküket? Anyukám viselkedése gondolkoztatott el mikor pár napja néztük a híradót és mondták hogy az egyik országban szeretnének a homoszexuális párok házasodni meg gyereket örökbe fogadni. És anyukám nagyon kikelt magából és elég nyomdafestéket nem tűrő dolgokat mondott. Ekkor vetődött fel bennem hogy mi lenne (vagyunk páran tesók) ha valamelyikünk meleg/leszbi lenne véletlenül. Hiszen azt nem önszántából akarja az ember csak kialakul. Akkor mit csinálnának a szüleink? Anyukám régebben leszbikusnak hitt, legalábbis félt tőle, mert nagyon közel állunk egymáshoz az egyik barátnőmmel. Természetesen nincs közöttünk semmi, bár tényleg egy nagyon erős kapcsolat van közöttünk, de semmi leszbis dolog (csók, szex) nem történt, mégis utálja a barátnőmet. Mára nagyjából nem hozza fel a leszbi dolgot, mégis elkezdtem titkolózni előtte.

Na de vissza témához. Az ilyen szülők nagyon összetörnének lelkileg ha ilyennel állna elé a gyereke?

Én szerintem az ilyen nagy felháborodások inkább felkeltik a serdülő kíváncsi tini figyelmét mint elundorítják. Én legalábbis nem lettem huszonéves koromra meleg utáló, viszont bennem él a sok felém irányuló kételkedés hogy nincs-e bennem hajlam.

Most nem a szüleimet akarom bántani, mindenkinek megvan a joga a véleményéhez, de mégis hogy lehet ilyesmivel együtt élni? Pláne ha felém is van egy kis bizalmatlanság mint ahogy fentebb leírtam. (Nincs jelenleg pasim hogy bizonyíthassak :D )

Ti kidobnátok a gyereketeket?



2013. máj. 30. 15:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
87%
hát, én pont tegnap mondtam el anyámnak és még itthon vagyok, de azt vettem észre, hogy nála is (mint nálam is, amikor rájöttem, hogy meleg vagyok) végigmegy a gyász 5 szakasza, most ahogy látom a tagadás és a düh között van, meglátom majd, mi lesz később...:D 18/f
2013. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%
A szüleim homofóbok. Pár hónapja mondtam el, hogy leszbikus vagyok és nagyon kiakadtak. Ki is akartak dobni, de végül nem tették. Viszont néha még kibújik a szög a zsákból és undorral, gúnnyal néznek rám. Nagyon fáj, hogy nem fogadják el. Amikor a számodra legközelebb emberek nem állnak ki melletted, akkor az elég sz*r érzés, de ez van.
2013. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Az ilyenek nem szülők.

Aki egy ilyen dolgot nem képes elfogadni,az általában mást sem,alacsony IQval és EQval rendelkező egyének.

Az ilyeneknek nem gyerek,de szerintem még párkapcsolat sem való,mivel ott is fontos a másik elfogadása és a másikhoz való alkalmazkodás.

2013. nov. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
53%

Úgy hiszem gyermekkorom óta tudom hogy meleg vagyok. Négy-öt éves lehettem amikor az unokanővéremnél voltam anyámmal, és a férje kijött a fürdőszobából félmeztelenül törölközöbe csavarva.Ekkor kb 20 éves lehetett.Nagyon tetszett.Tátott szájjal gyönyörködtem benne.Múltak az évek,az általánosban a lányok nem izgattak különösebben,a fiúk meg durvák és semmilyenek voltak,maradt a fantázia.Amikor beköszöntött a kamaszkor már előre tudtam hogy itt baj lesz.A fiúk az osztályban a lányokat fogdosták megállás nélkül én meg igyekeztem kimaradni ebből a gusztustalan tevékenységből.Csak két évet kellett túlélnem.Otthon titkolnom kellett persze mindent.Mindig szerettem volna ha a szüleim valamilyen felvilágositást adtak volna a nemiség terén,de ettől igencsak elzárkóztak..régies felfogásuk miatt.Főleg az apám. Hogy mi lett volna ha megtudja nem tudom mert 1-2 évvel később elhunyt.Megint elmúlt egy csomó idő vagy 9-10 év,már nagyban meleg voltam,számtalan kalandon és pár kapcsolaton túl.Egyetemre jártam,Pesten. Kb 24-25 lehettem,kollégiumban laktam.Anyám szokásához hiven váratlanul meglátogatott.Emlékeim szerint az akkori barátommal Gézával megbeszéltük hogy este fél 10-kor tali az Oktogonnál és megyünk a meleg diszkóba.Miközben én reggelig! táncikáltam anyám unalmában gondolom, keresztül-kasul átrendezte a szekrényemet és a ruháimat.Gáz!!! Pár órával később közli hogy ő megy haza nem marad tovább. Búcsúzás előtt közli hogy imádkozzak és azonnal térjek meg!!! Rosszat sejtve valamit kérdezhettem mire kikapta táskájából a kékszinű keményfedeles füzetemet amibe egy fantasztikus szépségű kalandomat irtam le a füzet közepébe virágnyelven,tehát nem volt semmi támpont hogy fiu vagy lány a főhős.De persze ő már tudta hogy miről van szó. Köpni nyelni nem tudtam.Fenyegőzőtt hogy többé nem fogom látni bla-bla-bla... Bof különösebben nem ijedtem meg.Egész életemben egyedül voltam bár anyám nagyon szeretett, sokszor túlzottan is.Emlékszem egy ideig béreltem egy garzont,tiszta és új volt,nagyon szerettem,hurrá végre nincs többet szobatárs!! Na nem sokáig élveztem ezt a szabadságot,anyám egy alkalommal meglátogatott.Telltek múltak a napok majd hetek, és nem volt kedve hazamenni.Fejébe vette hogy engem istápolni kell, és hogy majd segit meg főz,stb. Kész voltam!!! A nemi életemet megint utcán,parkokban és ki tudja hol élhettem ki. Habár tudta mi a helyzet egyáltalán nem fogadta el.Rávoltam kényszerülve hogy a közöttünk való béke megőrzése érdekében, folyton folyvást hazudozzak hogy hova megyek és kivel.Ebből a kinszenvedésből csak ugy tudtam megmenekülni hogy visszaköltöztem a kollégiumba.Újabb 3 évre.BUÁÁ. Ekkoriban anyám eldöntötte hogy mindenáron átváltoztat heteróvá. Utazásai közben könnyedén szóba elegyedett és mikor meglátogatott mindig volt egy csokorra való telefonszám meg cime,hogy ezek a lányok, nők férjhez akarnak menni,stb...phh mintha engem ez egyáltalán érdekelt volna.

Későbbiekben az egyetem után mikor végre elkezdhettem dolgozni és élni a magam életét(hát nem), anyám újra megjelent.Kierőszakolta hogy lakjunk együtt mert igy jobban tudok sporolni egy saját lakásra stb. Szó se róla ment cirkusz minden nap. Hol voltál? Kivel? miért jössz minden nap későn haza? Na vajon miért? hogy ne kelljen hallgatnom a sok szemrehányást,elégedettlenséget. Valójában soha sem tudtam elbeszélgetni vele szinte semmiről.Mindig meg kellett előbb őt hallgatni ami álltalában veszekedésbe,kiabálásba torkollott.Állandóan ment a civakodás a nem megnősülés körül,minden nap.Ekkoriban véletlen folytán ismerkedtem meg a leendő társammal aki külföldi. Mérhetetlen sok pénzt költöttünk el e távkapcsolat fenntartására mi végül is megérte. Anyám túlzott ragaszkodásától végül csak úgy tudtam megmenekülni hogy külföldre mentem. Anyám 2 éve "örök nagy útra kelt"..


Nos anyám nem dobott ki,ám helyette sosem hagyott békén,vajon melyik a kevésbé rosszabb? 25 évnyi folytonos hazudozás,elpocsékolt elveszitett idő.Nem haragszom rá utólag DE élhettünk volna másként is szebben, tartalmasabban

2018. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!