Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolsz arról, ha a...

Mit gondolsz arról, ha a szülő lakást vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés
Ez a diploma-ajándék.
2013. jún. 13. 21:11
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

nem mondom, hogy magától értetődőnek vettem, mi több, nagyon örültem neki, egy életre hálás leszek a családomnak, amiért egy percet sem kellett albérletben élnem, és ezzel is megalapozták a jövőmet.

nekem inkább az a fura, hogy egyes szülők elaprózzák a pénzüket, keresetüket, minden francot megvesznek a gyereknek, ahelyett, h félretennék egy lakásra. utána meg a fotelből dirigálnak, h milyen drága az albérlet...

szerencsére azért mostanában egyre több ismerőstől hallom, h a szüleitől kapott lakást.


nekem is ez a tervem. minél hamarabb kezded a megtakarítást, annál kisebb összeget kell havonta lecsípni, h támogatni tudd a gyereked.

nagyon unalmas szöveg ez a "segge alá tolták". vaze, mindenkinek ott van minimum 18 éve, hogy a gyerekének eltegyen egy kicsit a jövőjére.


kocsit, egyéb luxuscikket viszont nem támogatok, nekem sem támogatták. az nem létkérdés. ha kell, megdolgozom érte, megveszem.

2013. jún. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
47%

Sosem várnék el ilyet szüleimtől, még ha megendeghetnénk, akkor sem. Lehet túl nagy bennem a büszkeség, de szeretnék magam megdolgozni az ilyen nagy dolgokért. (Aztán ki tudja, jövőre kollégiumban fogok lakni, lehet imádkozni fogok egy saját lakásért... :D )

Amúgy azt gondolom, hogy szép dolog, ha kiérdemli, miért ne kaphatna. :)

2013. jún. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
67%
Akkor dolgozhatnál jó sokáig utolsó válaszoló,vagy fizethetnéd a törlesztőt 60 éves korodig! Szerintem nagyon szép dolog a szülőktöl ,nyilván tisztában vannak Magyarország és a mai fiatalság helyzetével .Régen (pl. a szülők idejében )jóval könnyebb volt lakáshoz jutni ! De manapság... ?! Ha sikerül is, kinkeservek árán rámegy a gatyád a törlesztőre ,nem egy ismerősöm adta el hitellel terhelt lakását,inkább él mai napig albérletben ! Meg is értem őket !!! Viszonylag fiatalok vagyunk a vőlegényemmel ,de nekünk sem adatott meg a saját lakás ,sem önerőből,sem szülői segitséggel ! Hosszú évek óta albérletben élünk!De nem is görcsölünk már a saját lakás témán. Országunkban ilyen fizetés mellett nem nagyon van rá reális esély,persze ha külföldön dolgozol,az más ;) !
2013. jún. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég pénzük, az jó. Segítik a gyereküket elindulni az életben, akinek lehet, hogy egyébként még évekig nem lenne saját ingatlana (főleg hitel nélkül). Jó lehet.

Engem sajnos nem fenyeget az a veszély, hogy lakást kapok.

2013. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy ez egy nagyon szép és értékelendő gesztus tőlük,mindenképpen pozitív megítélésű cselekedet.Egyébként pedig abszolút magánügy kategória.
2013. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
32%

Egyfelől irigylésre méltó szerencse, másfelől nagy teher.


Általában a lakás mellé egy csomó ki nem mondott elvárás is "jár". Nem beszélve arról, hogy a gyereknek nem engedik, hogy saját maga a munkájával keresse meg a lakásra valót, és meg tudja becsülni, örülni tudjon annak, hogy valami saját maga ért el. Mint amikor a hároméves gyerek rajzát anyuka fejezi be, úgy, hogy kiveszi a kezéből a ceruzát, mert ő jobban tudja... :(

2013. jún. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a "seggem alá tolták". Minden gyereknek van egy megtakarítási számlája, amit a szülők és rokonok támogattak. Ruháink voltak, játékokból sem kellett sok, egyedül a cipő volt költséges.

Ezért anyukám arra kért minden közeli rokont, hogy a szülinap-névnap-karácsony-húsvét qvartettben ne vegyenek minden vackot, hanem amennyit erre szánnak, tegyék a fundamentánkra. Esetleg mellé egy csoki és csüssz.

Szépen felgyűlt így az életbe való indulótőkénk. A nővérem elutazta, a bátyám és én pedig házat vettünk belőle.

Én kaptam még egy kis prusz hitelt, amit a húgom számlájára utaltatok. Három év múlva elfogy és havi 30E.

Közben a lányom babakötvényének számlaszámát én is körbeadtam, hogy neki is legyen indulótőkéje. Jelenleg havi 6 érkezik rá, de szülinapi hónapjában ez a szám eléri a 100E-t. Ha ez az átlag folytatódik, 18. szülinapján az összeg olyan 5M lesz. Ebből el tud indulni az életben.

2013. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisnak tartom, jobb ingatlanba fektetni a pénzt mint ülni rajta, és így megspórolnak csomót a gyereknek akinek nem kell majd albérletet fizetni.

Attól hogy valakinek a lakást "a segge alá tolják", még nem lehet megmondani hogy milyen ember.

2013. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 zabmester ***** válasza:
72%
Sosem volt szokásom beleszólni, hogy ki mire költi a pénzét, igazából ez teljesen a ő dolguk. Más kérdés, hogy én nem vártam ilyesmit a szüleimtől. Sokan írják, hogy ez lenne a normális. Hát nem tudom... az én fejemben az él a "normálisról", hogy a szülők felnevelik a gyerekeiket, biztosítják, hogy tudjon tanulni, szakmát szerezni, aztán utána a már felnőtt gyerek kirepül, és elkezdi a saját életét élni, megteremti a saját lakhatását, akár így, akár úgy. Nálam az albérlet nem minősül "lyukban" élésnek, nekem az épp úgy lakás, mintha a sajátom lenne. A szüleim is saját maguknak vettek lakást, ha akarnék, én is ezt tenném. Persze amikor ők vettek, más világ volt, ma már valóban nem egyszerű, és akkor már inkább az lenne a normális, ha egy 20-22 éves elkezd dolgozni, és eljut odáig, hogy mondjuk 5-10 év múlva akár lakást is tudjon venni, ha akar. Na ez az, ami keveseknek adatik meg. Bár én pont nem tartozom azok közé, akik erre vágynak, nem akarom helyhez kötni magam.
2013. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 zabmester ***** válasza:
100%
Mondjuk a másik, amit nem értek, hogy mi az, hogy a szülő "ül a pénzén", ha nem vesz a gyereknek lakást? Feltehetően a sajátját már megvette, a gyerek felnőtt, jobb esetben egy életképes szakma van a kezében, el tudja látni magát, rajta a sor, hogy megszerezze azokat a dolgokat, amiket annak idején a szülei is megszereztek maguknak. Én azt gondolnám, innentől kezdve a szülő már gondolhat egy kicsit magára is. Utazhat, befektetheti, stb., elvégre nem biztos, hogy az a szülő, akinek felnőtt gyereke van, már aggastyán korban van. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne segítse a gyerekét, de azt mondani, hogy ül a pénzén, szerintem egy kissé túlzás. Ha akarja, és van rá lehetősége, megteheti, hogy lakást vegyen a gyereknek, de nehogy már, hogy ez elvárás legyen.
2013. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!