Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolsz arról, ha a...

Mit gondolsz arról, ha a szülő lakást vesz a gyerekének?

Figyelt kérdés
Ez a diploma-ajándék.
2013. jún. 13. 21:11
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Drága 10-es! Egy jó panellakás 9-10 millió! Rajtad kívül nagyon sok gyerek örülne annak, ha indulónak kapnak akár egy rozoga 6 millióst is!


Egyébként kedves kérdező, az nagyon szép dolog, ha egy szülő így tudja segíteni a gyerekét! Annak idején, ha csak kaptam volna 1-2 milliót, milyen jó lett volna... :)

2013. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Én irigylem azokat,akik kapnak lakást:) A mai helyzetben mindenféle hátszél nélkül nagyon hosszú idő kell ahhoz,hogy legyen egy fiatalnak saját lakása/háza,hacsak nem nyered meg a lottót,vagy nem kapsz pályakezdőként is egy olyan jól fizető,de tisztességes állást,ami nem is tudom elképzelni,hogy mi lehet:D


Mondjuk olyan esetben,ha valaki ahhoz volt egész eddigi életében szokva,hogy mindent megkap ingyen és bérmentve,károsnak tartom,mert akkor soha nem tanulja meg értékelni a dolgokat.


Az én szüleim nem engedhetik meg,mondjuk nem is vártam soha,csak valamikor beszélgettünk a jövőről,így került szóba,mert megyek egyetemre és mondták,hogy sajnálják,hogy lakást nem tudnak adni,"csak" annyit,hogy támogatnak,míg egyetemre járok. Én pedig ezért is hálás vagyok.

22L

2013. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a lehető legjobb ajándék.
2013. jún. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Még hogy elveszik tőle a lehetőséget, hogy saját maga keresse meg rá az árát... A mai fizetések mellett ez évtizedeken keresztül nem következne be! 30 éves koromra minden megtakarításom nagy nyögések árán 2 millió Ft (pl. 3 év londoni munka, aztán szülőkkel élés, stb.), a páromnak (ő fiatalabb) gyakorlatilag pár száz ezer Ft-ja van. Az ő szülei felajánlották, hogy ha szeretnénk, beszállnának a közös házunk költségeibe. Párom apja már 60 felett van, elég beteges és mindig azt mondja, hogy a sírba nem tudja magával vinni pénzt. S gondolom, sok más szülő is így van ezzel, hogy ha még életében tud adni, akkor ad és segít. Az én szüleim elváltak, nekem nem tudnak segíteni, de a párommal nagyon örülünk ennek a lehetőségnek. Nálunk a legnagyobb elvárás az unoka, amit már mi is szívesen teljesítenénk. 30F
2013. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nagyon szép és önzetlen gesztus, én is segíteném a gyermekemet, hogy könnyebben induljon el az életben. :)
2016. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!