Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gondoskodtak rólad a...

Hogyan gondoskodtak rólad a szüleid nagy korodban, ha egyáltalán? Illetve ti tervezitek hogy tesztek félre a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tettek/tesztek félre, hogy majd könnyebb legyen a gyereknek, indulótőke gyanánt?
2013. jún. 23. 20:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,Nálad mi a helyzet?


Az 5-ös kommenteddel nagyon is egyet tudok érteni.Engem sikerült megtanítania Apámnak,kicsi koromtól kezdve,hogy hogyan osszam be a pénzt!:) Mivel a módszere Nálam nagyon bevált,ugyanezt fogom alkalmazni Gyermekeimnél,ha lesznek.


A konkrét kérdésedre válaszolva,nem kaptam indulótőkét.És ha megtehetem majd,természetes,hogy Én gyűjteni fogok,mert tudom,hogy mennyire kell....

Évek óta csak álmodozom arról,hogy be tudjak indítani egy vállalkozást,de leginkább arról,hogy legyen egy saját otthonunk a Párommal.A mai világban egyszerűen el vagyunk lehetetlenítve.Akinek nincs segítsége,az nem tud előre jutni,vagy csak csigaléptekkel.


Apu olyan,hogy ha tanulásról van szó,akkor Rá anyagilag biztos,hogy számíthatok.Ha megszorulok,akkor is.Nem kis segítség ez ám az Életben és jó,ha az ember tudja,hogy van akire végső esetben számíthat.


De azt gondolom,Te nem az ilyen hétköznapi Életet vagy megélhetést könnyítő besegítésekre gondoltál a kérdéseddel,hanem indulótőkére és ez más.Szerencsés az,talán nem is tudja mennyire,akinek ez megadatik.

2013. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Én 17 éves vagyok és még itthon vagyok természetesen, és még van két testvérem. Nem gondolom, hogy bármiféle segítséget kapnék majd a továbbiakban. Kb 10 éves korom óta a nagyszülőktől, keresztszüleimtől már pénzt kapok névnapra, születésnapra, karácsonyra, néha szüleimtől, mert tőlük inkább tárgybelit kapok, amire épp szükségem van.. Így én ha bármikor is kaptam egy kis pénzt, mindig félreraktam és így próbálom magamnak majd valamennyi indulótőkét biztosítani, bár nem lesz valami rettenetes összeg, fél milliónál tartok és még nem igazán sikerült munkát kapnom sosem, itthon volt hogy leszedtem a meggyet és az árát megtarthattam. Nagymamám az, aki már 10 éve félretett pénzt, hogy majd az esküvőnkkor megkapjuk tőle. :) Az összegről fogalmam sincs, de nem is ez a lényeg. Szóval én próbálok magamnak spórolgatni, amennyire megy. Nem szórom a pénzem, de például ebből a pénzből vettem telefon, fényképezőt is magamnak.

A gyerekemet meg mindenképpen segíteni szeretném majd, ha lesz. :)

2013. jún. 26. 11:51
 23/24 anonim ***** válasza:
Dicseretes amit csinalsz. A legtobb fiatal nem ennyire elorelato, es takarekos.
2013. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem 18 évig fizették a biztosításom, amiből rengeteg pénzt kaptam vissza, mikor 18 lettem, és lejárt. Minden hónapban fizettek egy keveset, 18 évig, szóval 1millió-valamennyi összegyűlt. Azóta az én számlámon van, azt csinálok vele amit akarok, de nem akarok, majd később ha saját lakást akarok venni, vagy akármi, akkor jobban fog kelleni, így lekötöttük, addig is kamatozzon.

Szerintem ez nagyon jó megoldás, mert egyszerre nem kell sok pénzt adni, mégis a gyereknek lesz egy alapja ha felnő, és kelleni fog a pénz. Ha lesz gyerekem, én is valami ilyesmit fogok csinálni.

2013. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!