Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan gondoskodtak rólad a...

Hogyan gondoskodtak rólad a szüleid nagy korodban, ha egyáltalán? Illetve ti tervezitek hogy tesztek félre a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy tettek/tesztek félre, hogy majd könnyebb legyen a gyereknek, indulótőke gyanánt?
2013. jún. 23. 20:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mindig segítettek amiben csak tudtak, lakást, autót vettek nekem. Most várjuk a babánkat, mi majd start számlára gyűjtünk neki, pont tegnap számolgattam, hogy mennyit érdemes félrerakni neki majd évente, hogy kiteljen belőle vagy a tandíj vagy valami nagyobb dolog. Mindenképp képzünk neki egy kis induló tőkét.
2013. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem akarok gyereket. Ha valami csoda folytán mégis szeretnék, akkor biztos raknék neki félre.
2013. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

nagymamám kiskorom óta tette félre a pénzt nekem, 300e gyűlt össze. hihetetlen szar érzés volt kifizetni az első féléves tandíjamat. de legalább ennyivel előrébb vagyok.

szüleim kezdőtőkével nem tudnak segíteni, de fizetik az életemet budapesten, ez is óriási segítség.

20L

2013. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem édesapám tett félre pénzt, ami aztán főiskolás éveim során jól jött. Aztán vett egy lakást is, ahol albérlőkkel laktam, amit ők fizettek, abból törlesztettük a hitelt. Most már nincsenek albérlők, de én továbbra is törlesztek egy bizonyos összeget neki. Én ugyanúgy félre teszek a kislányomnak (4 hónapos), mert sztem a mai világban nagyon nehéz elindulni önerőből. Hiába dolgozik már fiatal kora óta, vagy a tanulmányaira költi, vagy arra hogy megéljen, vagy lakásra, vagy esküvőre, vagy gyerekre, ritka, hogy egyszerre mindre teljen. Nekem meg ha nem megterhelő minden hónapban pár ezer forintot félre tenni, akkor miért ne segítsek neki? Nemcsak 18 éves koráig vagyok az anyja.
2013. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Sehogy. Soha 1 forintot sem raktak félre. Nem is kaptunk semmit. Sem pénzt, sem lakást, sem kocsit, sem semmit.Sőt, szerintük annak is örüljünk, hogy lakhatunk nálunk...de természetesen lakbérért és külön koszton...



Én, ha tehetem majd...akkor biztosan a kezdetektől fogva teszek majd félre a gyerekemnek, hogy ha eljön az idő és kirepül a családi fészekből, könnyebb legyen neki.

2013. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nekem kocsit és lakást is vettek a szüleim, és fizették a sulimat is (csak egy félév volt fizetős, plusz két felnőttképzést is megcsináltam, plusz nyelvtanfolyamok, nyelvvizsgák). Ezen felül rengeteg anyagi segítséget kaptam és kapok tőlük minden hónapban, mióta egyedül nevelem a gyerekemet. Nélkülük sokkal alacsonyabb lenne az életszínvonalunk a lányommal, pedig dolgozom, 150 E a bevételem, úgyhogy megtehetnék, hogy azt mondják "ennyiből éhen nem haltok, mi már segítettük eleget, úgyhogy oldjátok meg valahogy az életeteket", de ők születésemtől a mai napig azon vannak, hogy nekem és most már az unokájuknak is minél jobb legyen. És mindezt úgy, hogy sosem hányták a szememre, és soha nem kellett "élősködőnek" éreznem magam, pedig ők sem kőgazdagok, mindenből a legolcsóbbat veszik maguknak.

Szeretnék én is hasonlóan biztos háttér lenni a gyermekem számára, akár kis- akár nagykorú. Lakás, kocsi, tandíj alap. Nem egy tetőteraszos loftlakás, audi és oxford, de egy kis kétszobás, egy használt kisautó és egy átlagos egyetem mindenképp. A többi meg majd attól függ, hogyan alakul az élete. Csak úgy indulótőkét nem adnék pénz formájában, csak ha valami célja van vele (vállalkozás indítása, gapyear az egyetem előtt, stb.) helyette ott lenne a kocsi, a lakás és a rendszeres havi pénz, ami elég lenne arra, hogy ő félretegyen magának, amennyit meg tud spórolni (nálam is így volt, sosem kaptam egy nagy összeget a szüleimtől, de annyit segítettek rendszeresen, hogy volt miből takarékoskodnom). Viszont nagyon össze kell szednem magam, hogy mindezt biztosítani tudjam, úgyhogy nagyon keményen dolgozom érte, hogy előrébb jussak! 25N

2013. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A mi szüleink (páromé és enyém) nem tettek félre nekünk semmit, volt anno babakötvényünk, elköltötték. Mindkettőnknek van 3 tesója, és mindkét család szegény. Mi most úgy indulunk neki az életnek, hogy semmink sincs, csak a fizetésünk. Anyáméknál lakunk, mindent mi fizetünk. Nem tudunk sehogy elindulni, nincs se kocsi, se lakás. Önerőre sincs pénzunk. Eppen ezért lesz baba, akkor csakis egy lesz. Neki viszont meg akarunk adni mindent. Pontosan azért, mert mi nem kaptunk semmit. :/
2013. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Engem tamogattak a szuleim amig elvegeztem a fosulit,a diakmunkabol csak az extrakra kellett koltenem.Hozzateszem,hogy soha nem voltak jomoduak,auto sem volt otthon,de muvelt,jo emberek.

A parom csaladjatol kaptunk lakast naszajandekba,majd az en csaladom besegitett az autovasarlasban.

A ferjem anyukaja sajnos mar meghalt,de az en csaladomtol szerencsere minden emberi segitseget megkapunk amikor szukseg van ra( pl gyerekfelugyelet). Mindent megkaptunk a 2 csaladtol ahhoz,hogy zokkeno mentesen induljon a kozos eletunk.Persze mi is igyekszunk tamogatni oket amiben csak tehetjuk.

A kisfiamnak is szertnek majd minden tolunk telhetot megadni,autot venni amikor megcsinlaja a jogsit es ha minden jol megy akkor lakast is,vagy legalabb maximalisan tamogatni benne.

2013. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szüleim sehogy, nagyszüleim lakását örököltem meg, 40 évesen.
2013. jún. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Sehogy nem gondoskodtak rolam, mindent sajat magamtol ertem el, sot inkabb problemakat okoztak, eleg zurosre sikerult a gyerekkorom. A sajat gyerekemnek nem ilyen eletet szeretnek, igy igyekszem gondoskodni rola amenyyire csak lehetseges. Start szamlat nyitottam neki, amire evente tervezek 60-120 ezret ratenni, amit majd tovabbtanulasra fordithat, es ha minden a tervek szerint megy akkor egy lakast is szeretnek venni a nevere, amit majd megkap ha nagykoru lesz, persze csak ha "megerdemli".
2013. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!