Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom pasizik. Hogyan...

A lányom pasizik. Hogyan fogadjam el a helyzetet?

Figyelt kérdés
Az előző házasságomból van egy 15 éves lányom és megtudtam, hogy van barátja (aki 19 éves). Nem velem lakik de nagyon szeretem és majdnem minden nap találkozunk de azt mondta, hogy először nem merte nekem elmondani mert félt, hogy elüldözöm a gyereket. Egyszer már majdnem összejött valakivel de lebuktattam a srácot mert csak szexre kellett volna neki. Jó emberismerő vagyok és akkor is igazam volt. Ez meg most egy kicsit sunyi nekem de próbálok nem szólni csak figyelni. Felvilágosítottam mindenről és mondtam neki, hogy azonnal szóljon ha baj van vagy bántja a gyerek. Egyáltalán nem vagyok nyugodt és nem merem rábízni másra a lányomat. Nem is értem, hogy az anyja hogy bízik meg az új gyerekbe. Tisztában vagyok vele, hogy lassan felnő de akkor is féltem a fiúktól. Mit tegyek?

2013. júl. 12. 14:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%

A második találkozásnál kicsit elbeszélgettem a sráccal, hogy eszébe se jusson hülyeséget csinálni


ez volt a leghülyébb dolog amit tehetsz -.-

alapszabály: soha nem szólj bele a gyereked kapcsolataiba, ha mégis úgy érzed h kell akkor a saját gyerekeddel beszélj és ne a párjával !!!!!

2013. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ami a másik félre tartozik felesleges megbeszélni a saját gyerekkel mert ő úgyis csak a jót látja benne, talán utólag bevallaná, hogy igazam volt.
2013. júl. 12. 15:42
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

Ha én apám "elbeszélgetett" volna a pasimmal, tutira kiakadtam volna rajta. Velem beszéljen, ne a pasimat fenyegesse, mert ezzel azt éri el, hogy még jobban akarni fogom, csak hogy felbosszantsam!

Így gondolkozik egy tini!

2013. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél vele laza és érd el ,hogy nyitott legyen feléd, minél több dolgot elmondjon. amikor én ennyi idős voltam, apám volt a legjobb barátom és bizalmasom. Azt hiszem ezt azzal érte el, hogy nem cseszett le semmiért, és tényleg úgy hallgatott meg mint egy haver. Persze elmondta a véleményét, vagy a nem tetszését, de nyugodt volt ,hogy tudott a dolgaimról és követhető voltam.
2013. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Bízz abban, hogy jó nevelést kapott.

A tiltás csak olaj a tűzre, inkább biztosítsd a lányod arról, hogy mindig mellette állsz, és mindent megbeszélhet veled. Hívd meg őket többször, hogy jobban megismerd a fiút.

Elhiszem, hogy nem ilyen udvarlót képzelsz el a lányod mellé, de ez most nem is fontos, mert ebben a korban még nem életük párját keresik. Könnyen lehet, hogy hamarabb véget ér ez a "kapcsolat", mint gondolnád.

2013. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy legyél vele laza, mert ha mindig kimutatod a féltésedet és a nemtetszésedet, azt fogja gondolni, hogy csak kioktatod. 15 éves, a legtöbb lány ilyenkor kezd el komolyabban fiúzni és az is normális dolog, ha néha csalódnia kell másokban. Hagyd meg neki, hogy saját maga tapasztalja ki, milyenek az emberek és kivel érdemes szóba állni. Ezt minden embernek meg kell tanulnia, mégpedig a saját bőrén, azok az emberek, akik burokban nőttek fel, nem hagyták meg nekik, hogy néha pofára essenek, felnőtt korukban, amikor a saját lábukra kéne állniuk nem tudják mit- hogyan, ezért nehezebben boldogulnak az életben. Persze egy szülőnek nagyon nehéz megállnia, hogy ne védje, ne intézze a dolgokat a gyerek helyett, de valahogy vegyél erőt magadon és hagyd, hogy magától alakuljanak a dolgok. Segíteni, tanácsot adni lehet, de csakis akkor, ha a lányod magától kéri. Más estben úgysem fogja megfogadni, sőt már csak azért is az ellenkezőjét fogja tenni, mert ilyen korban van.
2013. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Csak elmondtam neki, hogy mihez tartsa magát és nem megfenyegettem. Ha szereti a lányomat akkor megérti, elfogadja, ha nem akkor nincs miről beszélni. Csak a lány érdekében csináltam. Azt hiszem nagyjából mindent meg tudunk beszélni, ezt az előző miatt nem mondta el. Hát... megpróbálok erőt venni magamon de nem lesz könnyű!
2013. júl. 12. 16:04
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy kamasz fiúról van szó! Naná, hogy nem fogja a farkát a gatyájában tartani! Inkább a fogamzásgátlásról beszélgess el a lányoddal!
2013. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%
szerintem ha azt akarok,hogy ne csináljanak hülyeséget akkor kísérd el a lányodat fogamzásgátlót íratni. lehet,hogy neki jólesne,ha látná,hogy megbízol benne
2013. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

Bocsi azt hittem az anyja vagy... :D

ezesetben semmi :D

2013. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!