Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok koliba menni, de a...

Nem akarok koliba menni, de a szüleim semmiképpen nem engedik, hogy bejárós legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most megyek 9-be (egyházi iskolába)és busszal kb. 45 perc otthonról az iskola. Eredetileg se akartam kolis lenni és már január óta minden nap kérlelem anyámat, hogy hadd legyek bejárós, semmi sikerrel. Mit tegyek?

2013. júl. 14. 12:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
25%

azért akarnak koleszba íratni hogy legyen otthon egy kis nyugalmuk, megszabaduljanak tőled!

egyházi iskola..mi?

saját döntésed volt??

kolesz saját döntés?

sejtem...csak arra megy ki a játék főleg az egyházi suli(ki a f sz küldené ilyen helyre a gyerekét) hogy megfegyelmezzenek, és távol legyél otthonról

nem a 45 perc útidő a lényeg, ahogy sejted, gondolom, hanem ne rontsd otthon a levegőt.

ennyire szeretnek téged, azt tanácsolnám h legyél egy kicsit önálló, saját döntéssel, és a te akaratod érvényesüljön, ne az övék!

pesten tömegközelekedhetsz te másfél órát is h eljuss egyik helyről a másikra, mégsem megy a diák koleszba...

2013. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
50%

legyél kolis ! belemész az életbe legalább.

anyuci szoknyája alól is ki kell ruccanni mostmár !

2013. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Rendet tényleg nem tanul kfejezetten az ember a koliban, vagyis nem úgy, ahogy a szülők gondolják.


Viszont visz egy rendszert az életbe, megtanulod, hogy ha te rendetlen vagy a többiek is szívnak (kimenőmegvonás), de ezek nem olyan egetrengetőek, csak meg kell ágyaznod, meg a kajamaradékot nem előlhagyni...stb


Mindemellett nagyon jó buli, én eleinte tábornak fogtam fel, nagyon sok hülyeséget megcsináltunk abban az időben.


Van lehetőséged külsős (akr messzebb lévő) elfoglaltságra is, ha olyan a hobbid.



9#

Nem mindenhol van akkora túljelentkezés, hogy ennyire szigorúan vegyek a távolságokat. Nálunk volt aki 10 km-en belül lakott anno, így sem volt tetházm sajnos azóta kisebb épületet kaptak, így ott is van szanálás.



Mi a hobbid?

2013. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Lehet, nem is lesz olyan rossz a koli és nem fogod megbánni. Szerintem is csak meg akarnak szabadulni tőled, mert felelősséggel jársz. Csak azt nem tudom, az ilyen szülőnek minek gyerek. Van testvéred?
2013. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben..

Nekem is ugye mennem kellett, anyukám nagyon nehezen viselet.

Azóta is melegeti, hogy milyen colt, pedig már 13 éve colt.

Mesélte hogy ült a telefon előtt(akkor még ritka volta mobil, 1 héten egyszer a kártyás telefonon beszéltünk, amihez hangosbemondóba mondták be, hogy keresnek)

És várta, hogy valaki lefonál, mert biztosan bajom esett.

De azőta is mondja, hogy az én érdekem volt, és bánja, hogy tesómnak engedtek, mert ő nagyon tiltakozott...igaz nem is erőltették, mert ő nem akart, pedig messzebbre is járt mint én..

2013. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Én is egyházi gimibe jártam, bár nem voltam kolis, de nálunk a tanulók 70%-a hátrányos helyzetű roma volt. A koliban is csak ők laktak. Folyamatos volt a lopás, a rongálás, rendszeresen rúgtak ki valakit emiatt. Ez aztán a nagy egyházi rend.
2013. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Hozzátenném, nem önszántamból jártam egyházi gimibe. Amikor felvettek még állami volt, utána vette át az egyház, mert csődbe ment. Amíg állami volt, addig nem is volt sok roma, a tanulmányi átlagunk is jó volt. A következő évtől a 3 osztályból kettőt kitettek a romák. Félreértés ne essék, nem vagyok rasszista, viszont a tisztességtelen embereket nem szeretem, legyen bármilyen is a bőrszíne. És ebbe az iskolába csak ilyen jött sajnos. Később hallottam, hogy az évfolyamok fele már le sem érettségizett, gyakori volt, hogy szülni mentek.
2013. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Gondolom, közös hűtő lesz a folyosón, vagyis ez valószínűbb. Szét fogják lopkodni a kaját. Főzni nem lehet, mert tizenévesek ne főzzenek (de megtanulod a rendet, na ja, csak főzni nem). A szárítóról szétlopkodják a ruhát, ha esetleg mosnál.

Én egyetemi koliban laktam: a szeméttároló ajtaja soha nem volt bezárva, dőlt a bűz a folyosóra, a zuhanyzóban mindig büdös volt, mert nem voltak képesek maguk után kiszellőztetni még nyáron se, a konyhában szanaszét pakolva a mocskos, megégett edények, amikor főztek, otthagyták hosszú időre, az étel kifutott, büdös és mocsok lett, sokszor bekapcsolva hagyták a tűzhelyet.

Ezt csak azért mondom, mert szinte mindenki ezt csinálta, pedig csak a szinten lakott kb. 100 diák, biztos, hogy jó sokan középsuliban is kolisok voltak - ilyen rendet tanultak.

2013. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Hmmm én is kolis voltam, nem akartam, de hatalmas buli lett a vége, 6 évet húztam le ott!

De hogy a koli nem tanít semmi jót az tuti.

Amit én megtanultam:

-dohányozni

-alkoholt fogyasztani

-hihetően hazudni

És még sorolhatnám...........

Feltételezem otthon is rendet tartasz magad körül, így nem a koliban tanulsz meg beágyazni, elpakolni magad után.

Otthon is tanulnod kell nem kell hozzá szilencium meg kötelező tanulóidő.


Tehát nem értem a szüleid hozzáállását.

2013. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien, ilyen gyorsan válaszoltatok. Nagyon remélem, hogy megoldódik a helyzetem, mert egyébként elég jóban vagyok mindkét szülőmmel, de ebben semmilyen beleszólást nem engedtek meg nekem. :/
2013. júl. 14. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!