Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok koliba menni, de a...

Nem akarok koliba menni, de a szüleim semmiképpen nem engedik, hogy bejárós legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most megyek 9-be (egyházi iskolába)és busszal kb. 45 perc otthonról az iskola. Eredetileg se akartam kolis lenni és már január óta minden nap kérlelem anyámat, hogy hadd legyek bejárós, semmi sikerrel. Mit tegyek?

2013. júl. 14. 12:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Sosem értettem miért jó egy szülőnek, ha a saját érdekeit helyezi előtérbe és rákényszeríti a saját gyerekére azt, amit szerencsétlen gyerek nem is akar.... Én eldöntöttem, hogy ha nekem egyszer lesz gyermekem kikérem a véleményét és oda fog majd járni, ahova ő szeretne. Ezzel a ráparancsolással a gyerek csak frusztrált lesz és ez viheti bele a rossz dolgokba, mert hát dacol...a szüleidnek már ennyit illene tudnia. Egyébként ez a 45 perc tényleg nem a világ, a bérlet olcsóbb, kaját is tudsz otthonról vinni. Egyetemen én kolis vagyok, ennek is van jó és rossz oldala is. Jó az, hogy pl. megtanultam beosztani a pénzt, szabadabb és bátrabb lettem, önállóbb, egyedül intézem a dolgaimat, igaz barátokra találtam és könnyebben ismerkedem. Negatív az, hogy pl. sokszor nem tudtam aludni a részegek miatt, akik ordítoztak és bömböltették a zenét hajnalok hajnalán, a mosogatóban sokszor ételmaradékokat hagynak EGYETEMISTA létükre, a közös WC, hát a meg egy külön történet... :) Mindenesetre nekem többnyire pozitív élményeim vannak, de szerintem jelentsd ki anyukádnak kerek perec, hogy te nem akarsz menni, sőt, lehet meg sem kapod a kolit, na meg ott a hobbid is, miért akar így megszívatni, a saját gyerekét...?! egyébként mi a hobbid?:)
2013. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ha van rá mód, mutasd meg a szüleidnek a kérdésre kapott válaszokat! Sőt, én a helyedben szétnéznék a környezetemben, ki téríthetné észhez szüleidet (esetleg olyan szülő, akinek a gyermeke kolis), hogy a kolis lét egyáltalán nem tanít rendre, hanem, ahogy az egyik válaszoló írta, hihetően tudsz majd hazudni, stb. Vagy, egyszerűen eléjük állsz, és megkérdezed: "Anya, apa, miért nem szeretnétek itthon látni? Ennyire zavarlak titeket?"
2013. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a lopásokat is említsd meg. Legalábbis ahol eddig én laktam, mindenhol voltak lopások. A középsulis koliban a kaját a közös hűtőből, szárítóról a ruhákat lopták. A négy egyetemi évem alatt három helyen voltam, mindegyikben voltak lopások (főleg azért, mert nem zárták kulcsra éjszakára az ajtót, az igaz, de a középsulis kolimban ezt nem is engedték...).
2013. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!