Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családban folyamatosan...

A családban folyamatosan konfliktus van egy macska miatt! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik lányom (12 és 8 évesek) már nagyon régóta akartak macskát. A tesómék macskái most ellettek, és mi is kaptunk egy kölyköt. A lányok gondozzák, szeretik, játszanak vele, DE ez a macska borzalmas. A házba nem engedem bejönni, de folyton belóg. Tiszta szőr minden. Múltkor a tálalószekrények egyikében találtam meg a macskát, azt hittem, ott ülök seggre. A kert tiszta macskaszar. A legkisebb lányom, mióta itt van a macska, tüszög. A férjem nemrég kiverte a balhét. Nem elég, hogy a macska fölmászik a kocsik tetejére, úgy kell onnan lerángatnunk, még az autóba is bemászik. Van egy cabrionk, a férjem múltkor azzal ment dolgozni. De itt hagyott valamit, visszajött, a kocsit letette a kertbe, a tetejét sem csukta vissza. Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát. Meg a szomszédok is panaszkodtak a macskaszarra.

Mondtuk a két nagyobb lánynak, hogy macska nem maradhat sokáig, hű, na azt a reakciót. Folyamatosan balhéznak azóta, veszekednek velünk, látványosa utálnak minket, a kishúgra is mérgesek, mert "minden miatta van". De a macska akkor sem maradhat, hát a legkisebb lányom köpni-nyelni nem tud az allergiától, plusz még a többi dolog. De én békességet akarok, mi legyen?



2013. júl. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
72%

12 évesen igenis elég nagy a neveléshez. Iskolaidőre meg a nagy mánia szerintem elmúlik, megszokják (csak azért ne unják meg).

Még egyszer mondom, a macska nem dobálnivaló játék!

2013. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne még egy macskát hozni hozzá,egy macska nem macska,együtt jobban ellennének.
2013. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor viszont nem értem a kérdést. Ha így is, úgy is, mennie kell, akkor keress neki egy olyan gazdát aki törődik vele.
2013. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a másik macska mellé jó ötlet (főleg testvér).


De ha mennie kell: legalább vissza menjen az anyjához, a testvéreihez, ne idegenekhez (elég sokkot okoztatok már ti neki a kiabálással, hurcolással).


A gyerekekkel leülni és szépen megbeszélni, hogy ez nem megy, miért nem megy, bocsánatot kérni (!!!!!!), amiért csalódást okoztok nekik. Arra számíts, hogy legalább egy ideig haragudni fognak a gyerekek rátok, abszolút jogosan. Nem elég, hogy csalódást okoztok a gyereknek, felelőtlenek is vagytok (egy gyereket is így dobálnátok, nem tetszik a szeme színe, hát kicserélem?).

A problémákat meg kéne oldani. Ez esetben megtanulni együtt élni a macskával és főleg megtanulni nevelni.

2013. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
98%

Ha eldöntötted, minek tetted fel a kérdést?

Add tovább, kényelemből, nem törődve a gyerekeid lelki világával. Hadd tanulja meg, ami nem kell, eldobjuk továbbadjuk, nem kell a felelősség egy másik érző lény miatt. Ne sírj, ha majd beraknak egy szociális otthonba, mert nem viselkedsz öreg korodra rendesen...

Ha úúútálod a macskát, minek hoztad el, minek egyeztél bele?? Most meg kidobnád....:(

2013. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
80%

"Különben is jön majd a suliidő, temérdeknyi tevékenységgel, nem szertném, ha a macska elvonná a figyelmüket.

A kérdés inkább az (lehet, hogy nem jól tettem fel), hogy mit tegyek a lányokkal, akik nem bírják elfogadni...."

Nézd Kérdező (#9), a valóság az, hogy ilyen módon semmit sem tudsz tenni... most úgyis neked lesz igazad hatalmi szóval, a jövő az meg a jövő... annak pl. hogy anyám nálam manapság egy pohár vízért se túl nagy sikerrel aspirálna, vastagon ott van az okai között mások mellett pár ilyen "állatos ügy" IS az anno gyerekkoromból...

2013. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon elrontottátok! Előre kellett volna gondolkodni, mert ez nem így megy, hogy felelőtlenül bevállaltok egy macskát (vagy bármilyen állatot), aztán ha nem megy minden simán, akkor megszabadultok tőle. Milyen példa ez a lányaitoknak?

A házba hogy szökik be? Nekünk is van kinti macskánk, de eszébe nem jutna belógni. A tieteket nem lehet, hogy párszor direkt engedték be a lányok, és ezért megszokta hogy bemehet? Talán itt is a vízipisztoly a legcélravezetőbb.

Az udvar tiszta sz@r. Füvesített udvarotok van? Ha igen, kell neki egy homokos rész ahol tud kaparni, DE amúgy meg roppant egyszerű: minden nap össze kell szedni. Ha a lányok cicát akartak, akkor szépen minden nap fogják a zacskót, és felszedik a macskaszart.

A kocsira terítsetek ponyvát, a vízipisztolyos trükk pedig itt is érvényes.

Az állattartáshoz mindenképp kell tolerancia és türelem, de nektek úgy látszik egyik sincs. Talán jobb is, ha olyan helyre kerül a cica ahol szeretik és foglalkoznak vele. Nálatok egyértelműen azért alakult így, mert sz@rtok rá!

2013. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

Ha eldöntötted én sem értem a kérést...

Mi voltunk az elajándékozók, se mi sem a bosszúság miatt tettük, csak ő pint olyan volt, hanem a légpuska miatt:(...hiszen 4 évig küzdöttünk a nevelésével,,,


Ha a gyerekedet nem tudod megnevelni azt is beadod az intézetbe?

(Tudom nem egy kalap a kettő, csak, azért írtam, hogy prőbálj kicsit belegondolni.hogy nem lehet a felelősség elöl elfutni. Hiába 12 éves a nagyobb, és valamennyire nár tudna nevelni, de még mindig nem elég nagy hozzá, kell a szülői, tehát a ti támogatásotok.

Ráadásul ezzel a gyerekekbe azt neveled bele, hogy nem teszünk a problémák megoldásáért, hanem arrébbtoljuk...

Hiába. A gyererek kapták, es hiába 12 éves

2013. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
20%
Ha valaki allergiás a családból a macskaszőrre, akkor nem lehet macskát tartani, sem bennt, sem kinnt. Aki nem ezt mondja az nem tudja mit beszél. Szerintem ülj le a lányokkal egy nyugodt pillanatban megbeszélni, hogy ez így nem mehet tovább. Elég nagyok már ahhoz, hogy megértsék, hogy ha a testvérük allergiás arról nem ő tehet.
2013. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

A macskának a történet után valóban mennie kell. Nem szabad vele kísérletezgetni, hogy kinövi-e a gyerek az allergiát. Másrészt meg a gyerekek úgysem nevelik meg, ti meg nem szeretnétek. Szerintem a legjobb megoldás a kompromisszum. Megy a macska, de kapnak helyette olyan állatot, amit a szülők is elviselnek. (tengerimalac v hal stb...) Akkor a gyerekek is gondozhatnak állatot és talán a macska miatt sem lesznek annyira mérgesek.


Nekem is van szobacicám, akit valóban meg kellett nevelni és ez nem kisgyerekeknek való feladat, szerintem.

2013. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!