Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családban folyamatosan...

A családban folyamatosan konfliktus van egy macska miatt! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A két nagyobbik lányom (12 és 8 évesek) már nagyon régóta akartak macskát. A tesómék macskái most ellettek, és mi is kaptunk egy kölyköt. A lányok gondozzák, szeretik, játszanak vele, DE ez a macska borzalmas. A házba nem engedem bejönni, de folyton belóg. Tiszta szőr minden. Múltkor a tálalószekrények egyikében találtam meg a macskát, azt hittem, ott ülök seggre. A kert tiszta macskaszar. A legkisebb lányom, mióta itt van a macska, tüszög. A férjem nemrég kiverte a balhét. Nem elég, hogy a macska fölmászik a kocsik tetejére, úgy kell onnan lerángatnunk, még az autóba is bemászik. Van egy cabrionk, a férjem múltkor azzal ment dolgozni. De itt hagyott valamit, visszajött, a kocsit letette a kertbe, a tetejét sem csukta vissza. Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát. Meg a szomszédok is panaszkodtak a macskaszarra.

Mondtuk a két nagyobb lánynak, hogy macska nem maradhat sokáig, hű, na azt a reakciót. Folyamatosan balhéznak azóta, veszekednek velünk, látványosa utálnak minket, a kishúgra is mérgesek, mert "minden miatta van". De a macska akkor sem maradhat, hát a legkisebb lányom köpni-nyelni nem tud az allergiától, plusz még a többi dolog. De én békességet akarok, mi legyen?



2013. júl. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%

30-as, nem vagy normális.

Élőlényt nem dobálunk.

Nem összeszedni kell, hanem kialakítani egy helyet, és a macskát oda szoktatni. Ezzel a gyereket is neveled, nem csak a macskát.

2013. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
0%
Allergiás vagyok rá trüsszögök fél napig a macskától. A kert nagy állat ide nemjön be ezt szüleim is közölték vele. Hugomat nem érdekelte, a macskája így járt.
2013. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én se miért írtad ki a kérdést,hogy értesd meg a gyerekekkel,mit vársz,ezt úgyse fogod megúszni sírás,harag,fájdalom nélkül.

Úgy látom nem alkalmazod a gyerekeid nevelésében a következetességet.Beleegyeztél,a gyerekeid szívéhez nőtt,megszerették most meg elveszed tőlük.Erre mindig emlékezni fognak majd.Persze jó indokaid vannak miért,igaz ezek áthidalható dolgok lennének,de a kompromisszumok,megoldások,hogy mindenkinek jó legyen Téged úgyse érdekelnek.A lényeg,hogy elhúzzon a macska.Akkor meg mire vársz?Minél több ideig vársz a gyerekeknek annál rosszabb lesz.

2013. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Na, az allergia elég fontos infó, meg kellett volna említened. De akkor se a macskát kellett volna dobálni, hanem a tesónak elmagyarázni, ha sokadszor fordult elő, akár le is szidni (elvégre az egészségedről van szó).
2013. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
24%

#32, ha így áll a helyzet, akkor jogosan balhézhatsz - a húgoddal.

A macska viszont nem tehet róla.

2013. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:

Ha a lányod allergiás a macskaszőrre, akkor az ő érdekei az elsődlegesek. Egész életemben súlyosan allergiás voltam rá én is, nem nőttem ki, nem használ rá semmilyen gyógyszer, és az sem megoldás, ha kertben van a macska. Bárhol megérzem a macskaszőrt, akár kint akár bent, akkor is, ha a macskát még nem is látom, tudom hogy van. Nem teheted ki a lányodat ennek, nekem az egész gyerekkoromat tönkretette, hasonló okokból, csak nekem a bátyám hisztizett hogy legyen macska, és az én szüleim voltak annyira hülyék, hogy rám erőltették a dögöt, mert hogy majd úgyis megszokom.

Megértem az állatbarátokat is, de a macska sosem lesz olyan fontos mint az ember saját gyereke, és ha választani kell hogy melyikük szenvedjen, akkor evidens hogy a macska repül.

2013. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
32-es vagyok. A gyógyszerekről annyit hogy van mikor az sem segít hiába szedem. A portól fulladok be a legjobban meg a libatolltól, de a macskaszőrtől is eléggé. Gyógyszer ide oda, amikor úgy ég a szeme az embernek órákon át hogy nyitvatartani alig tudja és már fáj a tüdeje annyit trüsszög tőle, akkor nehéz ám nem idegesnek lenni. Hugom meg direkt rátett mindig... Aki nem allergiás nemfogja megérteni milyen kellemetlen egy dolog
2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
97%

"A macska mindenképp menni fog, ezt már akkor eldöntöttem, mikor kiírtam a kérdést. A kérdés az, hogy a két gyerekkel mit tegyek?"

Semmit, mert nekik van igazuk. Egy élőlényt nem dobálunk ide-oda. Ha eleve nem bírod a macskákat és a férjed sem bírja, nem kellett volna magatokhoz venni egyet, hogy a lányaid megszeressék, aztán meg elszakítsd tőlük. Lehetne kinn tartani a cicát és megértetni a gyerekekkel, hogy a kicsi allergiája miatt fokozott óvatosság szükséges! De itt a leginkább arról van szó, hogy neked és a férjednek eleged van a cicából és a könnyebb megoldást választod. Ismétlem: ilyen hozzáállással nem szabadna állatot vállalni! Nem szeretheti mindenki a macskákat, ezt meg lehet érteni, de ha ennyire irritál, akkor nem kell odavinni egyet a gyerekeknek, akik viszont később megszeretik. Az állat nem játék! Felelőtlen voltál és buta. Most viseld a következményeit, nézz szembe a gyerekeid haragjával és kérj bocsánatot, ismerd be a hibádat!

2013. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
95%

Egy súlyos allergia tényleg elképzelhető, hogy arra kényszeríti az embert, hogy elajándékozza a kedvencét, ezt elismerem. Bár van, amikor az is elég lenne, ha nem engedik be a házba.

Ami engem itt ledöbbentett, pl.: "Tiszta szőr minden....A kert tiszta macskaszar....Mire visszament az autóhoz, a macska ott kaprta a bőrülést. A férjem majdnem a kerítéshez vágta a macskát."

Könyörgöm, hány évesek vagytok a férjeddel? Öt-hat? Mert már egy ilyen idős gyerek is felelősebb állattartó, mint ti. Kíváncsi vagyok, mit gondoltatok, mikor macskát vettetek? Hogy nem játszik, nem hullik a szőre, nem kakil, csak ott ül egész nap egy párnán, mint egy dísz? Összetévesztitek a plüssmacskával! Mondjuk élő állatot nem is lett volna szabad magatokhoz vennetek már eleve!

Megértem én, hogy allergiás a kislány, de ettől függetlenül nagy hibát követtetek el, mikor felvállaltatok egy állatot, mert az állat felelősséggel jár, amit nem gondoltatok át. Így most ez rossz lesz az állatnak, rossz lesz a lányoknak.

Sajnos még mindig gyerekesen fogod fel "De én békességet akarok, mi legyen?"

Ahogy az előbb is írtam: komoly bocsánatkérés! Nem bújhatsz ki örökké a felelősség alól, ha valami hülyeséget csinálsz, ami aztán másoknak is érzelmi problémát okoz, főleg, ha a gyerekeidről van szó! Ideje felnőnöd és felelősségteljes emberként viselkedned! A férjedről nem is beszélve, akinek nincs annyi esze, hogy lecsukja a kocsi tetejét ha tudja, hogy a macska bemászik, sőt még a macskától várná el, hogy több esze legyen, mint neki (lehet, hogy több is van) és mérgében a kerítéshez vágná. Ilyet én büntetnék, ha állatot tart. Hagyjátok meg az állattartást legközelebb az állatbarátoknak, kérlek!

2013. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

"Különben is jön majd a suliidő, temérdeknyi tevékenységgel, nem szertném, ha a macska elvonná a figyelmüket."

Ugyan már... amíg kicsi a macska, meg kell nevelni (nekünk van jelenleg 3, nem mennek fel soha az asztalra, székre, csak 1 fotel van ahova mehetnek, ezt tudják jól. Az alom használatára meg kell tanítani.) de egy felnőtt macskával már nem kell 0-24 óráig foglalkozni. Etetés, kis játék, aztán kész, ha kint van, elfoglalja magát. A mi macskáink is elvannak magukban, nem is igényelnek többet, nem igazán jönnek oda hozzánk. Van mellettük 2 kutyánk, foglalkozunk mindegyikkel, mégis van időnk dolgozni/tanulni.

Neveljétek meg a cicát amíg fiatal, aztán nem lesz gond vele.

2013. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!